Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Güçlü İngiltere Verileri Üzerine İşsizlik için %5,5’e Yükseliş Uyarısı Geldi

İngiltere’de işsizlik Nisan-Mayıs döneminde yüzde 4,7’ye gerilese de uzmanlar ilerleyen dönemlerde rakamın artacağını öngördü.
Güçlü İngiltere Verileri Üzerine İşsizlik için %5,5’e Yükseliş Uyarısı Geldi

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) bugün Nisan-Haziran arası üç aylık dönemde işsizliğin yüzde 4,7’ye gerilediğini açıkladı. Rakam, beklentilerden daha iyi gelirken 0,2 puanlık düşüş oldu. Buna ek olarak ücret artışı yeni rekor seviyeye yükseldi.

Haziran 2021’e kadar olan üç ayda istihdam artışı da 95 bin artarak 32,28 milyona yükseldi ki rakam 75 binlik beklentilerin çok üzerinde geldi.

İngiltere’nin iş rakamları iyimser bir tablo çizse de gelen son bir tahmin bu yılın sonlarında işsizlikte artışa işaret etti.
İngiltere İşgücü Verileri
Kaynak: ONS

ING’nin bugünkü notuna göre İngiltere’de işsizliğin bu yılın sonunda yüzde 5,5’e ulaşmasının beklendiği belirtildi.

Son verilerin iyimserliğine fazla kapılmamanın önemli olduğunu belirten uzmanlar, İngiltere Merkez Bankası’ndan farklı olarak izin programı nihayet sona erdiğinde bu yıl işsizlik oranının artacağını düşündüklerini aktardı.

Son verilerin ardında ise yeniden açılmaların etkili olduğu söylendi.

Aşıdan alınan güçle, bahar boyunca virüsten en çok etkilenen sektörlerden bazılarında iş ilanlarının virüs öncesi seviyelerin üzerine çıktığı ve bunun da konaklama ve eğlence gibi maaşlı çalışanlarda hızlı bir toparlanmaya dönüştüğü hatırlatıldı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum