Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de İşsizlik Temmuz-Eylül Döneminde %4,3’e Geriledi

İngiltere beklenen iş gücü istatistikleri yayımlandı. İşsizlik beklentilerden iyi geldi.
İngiltere’de İşsizlik Temmuz-Eylül Döneminde %4,3’e Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) son işgücü verilerini yayımladı. Rapora göre İngiltere’de işsizlik Eylül’e kadar olan üç ayda yüzde 4,3’e düştü.

Beklenti yüzde 4,4’e düşüş yönündeydi. Ağustos’a kadar olan üç ayda yüzde 4,5’e gerilemiş, işgücü piyasası toparlanmaya devam ederken, bir yılın en düşük seviyesinde gerçekleşmişti.

Temmuz-Eylül 2021 için en son tahmin, istihdam oranının çeyrekte 0,4 puan artarak yüzde 75,4’e çıktığını gösterdi.
İngiltere İşsizlik Eylül 3 Ay
KAYNAK: ONS

İstihdamdaki çeyreklik artış, işsizlikten istihdama rekor düzeyde yüksek net akıştan kaynaklandı.

Temmuz-Eylül döneminde işten çıkarmalardan ziyade istifaların etkisiyle toplam işten işe hareketler de rekor seviyeye yükseldi. Söz konusu dönemde ortalama toplam ücretteki (primler dahil) yıllık büyüme yüzde 5,8 olurken ve düzenli ödeme (bonuslar hariç) yüzde 4,9 oldu.

İşsizlikteki üç aylık düşüş, 12 aya kadar işsiz olanlardan kaynaklandı ki bu grupta 6 aya kadar işsiz olanlar pandemi öncesi seviyelerin biraz altına düştü.

Aynı zamanda 6 ila 12 ay arasında işsiz olanlar 2021’in başlarında ulaşılan zirveden düşmeye devam etti. Bu arada İngiltere’de uzun vadeli işsizlikte artış sürdü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu