Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de İşsizlik Haziran’da %4,7’ye Geriledi

İngiltere için işsizlik, istihdam değişikliği ve işsizlik hakkından yararlanmak isteyenlerin sayısını gösteren aylık veriler yayımlandı.
İngiltere’de İşsizlik Haziran’da %4,7’ye Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) verilerine göre 2021’in Nisan – Mayıs – Haziran döneminde ülkedeki işsizlik oranı 16 ve daha yukarı yaştaki nüfusta %4,7’ye geriledi.

Bir önceki ay %4,8 olan işsizlik için beklenti sabit kalması yönündeydi. İşsizlikte çeyreklik bazda 0,2 puan düşüş oldu.

İngiltere’de istihdam oranı Haziran ayında %75,1 seviyesinde gerçekleşti.
İngiltere İşgücü Verileri
Kaynak: ONS

Nisan, Mayıs ve Haziran ayları döneminde toplam işsizlik oranı, bir önceki yılın aynı zamanına kıyasla 0,6 puan arttı. Açıklamada hem istihdam hem de işsizlik verisinin 2020’nin sonundan bu yana iyileşme gösterdiği aktarıldı.

Covid-19 kısıtlamalarının gevşetilmesiyle birlikte söz konusu çeyreklik dönemde, çalışanların ortalama saatinde artış oldu. İşten çıkarmaların azaldığı ve pandemi öncesi seviyelere döndüğü belirtildi.

Ortalama toplam ücretlerdeki artış oranı %8,8 oldu. Birleşik Krallık’taki ekonomik hareketsizlik oranı, pandemi öncesine göre 0,9 puan daha yüksek, bir önceki çeyreğe göre 0,2 puan daha düşük geldi.

16 ve daha yukarı yaştaki kişilerde istihdam 95 binle, 75 bin beklentisinin üzerinde geldi. İstihdamdaki artış, pandeminin başlangıcından bu yana en yüksek seviyesine ulaşan tam zamanlı çalışan sayısındaki artıştan kaynaklandı.

İşsizlik sigortasından yararlanmak isteyenlerin sayısı ise Temmuz’da 7,8 bin azaldı. Bir önceki ay 114,8 bin düşüş olmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu