Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’de İşsizlik Eylül-Kasım 2021 Döneminde %4,1’e Geriledi

İngiltere’nin ekonomik veri cephesinde takip edilen istatistiklerden iş gücü rakamları yayımlandı. İşsizlik Kasım'a kadar olan 3 ayda yüzde 4,1'e geriledi.
İngiltere’de İşsizlik Eylül-Kasım 2021 Döneminde %4,1’e Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) tarafından yayımlanan rapora göre ülkedeki işsizlik oranı Eylül’den Kasım’a olan 3 ayda yüzde 4,1’e geriledi. Beklenti yüzde 4,2’de sabit kalması yönündeydi.

İngiltere’de işsizlik Ekim’e kadar olan üç ayda beklentilerle uyumlu olarak yüzde 4,2’ye gerilemişti. Bu, Haziran 2020’ye kadar üç aydan bu yana en düşük seviyeyi işaretlemişti.

ONS, Eylül-Kasım 2021 tahminlerinin, işgücü piyasasında devam eden bir toparlanma gösterdiğini söyledi.

İngiltere İşsizlik %4,1
KAYNAK: ONS

Önceki üç aylık döneme (Haziran-Ağustos 2021) kıyasla istihdam oranında artışla desteklendi. Toplam çalışılan saat, önceki üç aylık döneme göre biraz azaldı. Ancak koronavirüs kısıtlamalarının gevşetilmesine rağmen hala pandemi öncesi seviyelerin altında kaldı.

İngiltere’de istihdam oranı yüzde 75,5 olduğu tahmin edilirken bu pandemi öncesine kıyasla 1,1 puan düşük gerçekleşti. Bununla birlikte üç aylık dönemden (Haziran – Ağustos 2021) 0,2 puan daha yüksek olduğu tahmin edildi.

Son üç aylık dönemde işsizlikteki düşüş, 12 aya kadar işsiz kalanlardan kaynaklandı. Altı aya kadar işsiz olanlar da Covid öncesi seviyelerin biraz altına düştü.

6 ila 12 ay arasında işsiz kalanların sayısı, 2021 başlarında ulaşılan zirveden düşüşü sürdürdü. Uzun vadeli işsizlik ise Mayıs-Temmuz 2020’den bu yana üç aylık bir süre içinde ikinci düşüşü gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu