Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere İnşaat Sektörü, Net Sıfır için Eyleme Çağrıldı

İngiltere’nin net sıfır hedeflerine ulaşabilmesi için inşaat sektörünün yenilenmesi gerektiği konusunda çağrı yapıldı.
İngiltere İnşaat Sektörü, Net Sıfır için Eyleme Çağrıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Londra merkezli düşünce kuruluşu Kamu Politikası Araştırma Enstitüsü (Institute for Public Policy Research-IPPR) inşaat sektörünün iklim krizi ile mücadelede çok önemli olduğunu söyledi. Ancak sektördeki kalıcı beceri eksikliğinin ilerlemeyi rayından çıkarmakla tehdit ettiğini ekledi.

IPPR’nin yeni raporu, 750 bin kadar inşaat işçisinin önümüzdeki 15 yıl içinde emekli olabileceği veya emekli olmanın eşiğinde olabileceğini ortaya serdi.

Şu anda inşaat işçilerinin sadece %20’si 30 yaşın altındayken bu işçilerin yerine koymak için yeterince şey yapılmadığı konusunda uyarıldı.

İngiltere inşaat sektörü için harekete geçme çağrısı olan rapor, ülkenin 2050’ye kadar net sıfır iklim emisyonlarına ulaşmaya yönelik 10 maddelik planının paylaşılan bir sorumluluk olduğunu aktardı.
İngiltere İnşaat Çıktı Toparlanma
Kaynak: IPPR

Planın merkezinde de altyapının tasarımı, inşası ve bakımından sorumlu olacak inşaat sektörü yer alıyor. Ancak tüm inşaat endüstrisi, hükümetin emellerini yerine getirme yeteneğini engelleyebilecek büyük ve kalıcı beceri açıkları ve beceri eksiklikleriyle karşı karşıya.

IPPR, Birleşik Krallık’ın inşaat iş gücünün yeşil bir iyileşme için yeterince yetenekli olmasını sağlamak için, hükümet ve endüstri tarafından cesur adımlar atılması gerektiğini vurguladı.

Dean Hochlaf, kendisinin yanında raporu hazırlayan Oscar Watkins’in inşaat sektörü çalışanlarının bizi net sıfır bir topluma götürmesine yardımcı olabilmelerini sağlamak için bir eylem çağrısı yaptığını söyledi. Bunun, yatırımı artırmak, çalışma koşullarını iyileştirmek ve herkes için fırsatları genişletmek anlamına geldiğini ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu