Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere İmalat PMI Şubat’ta 55,1 ile 9. Ayında Büyümede Kaldı

IHS Markit tarafından açıklanan verilere göre İngiltere’nin imalat sektörü Şubat'ta yeniden büyüdü. İmalat PMI, dokuzuncu ayında büyümeye işaret etti.
İngiltere İmalat PMI Şubat’ta 55,1 ile 9. Ayında Büyümede Kaldı
Son Güncelleme: 
Yorum

IHS Markit/CIPS İngiltere İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) Ocak’taki 54,1’den Şubat’ta 55,1’e yükseldi. Flash tahminler Şubat’ta 54,9’a işaret etmişti.

11-23 Şubat’ta toplanan anket verilerine göre Şubat ayı, yeni sipariş alımlarındaki ılımlı iyileşmeye rağmen çıktı artışını sadece marjinal tuttu. Çıktı, mevcut dokuz aylık artış dizisi sırasında en zayıf hızda yükseldi.

Ocak ayında iç talebin artması ve yeni ihracat işlerinin yavaş yavaş yükselmesiyle yeni siparişler hafif düşüşün ardından arttı.
IHS Markit İngiltere İmalat PMI Şubat Yorum
Kaynak: IHS Markit

Şirketler, ABD, Asya, İskandinavya ve (bazı durumlarda) Avrupa ana karası dahil olmak üzere çeşitli pazarlardan talebin arttığını bildirdi. Ancak COVID-19’un devam eden etkisinin, Brexit komplikasyonlarının ve nakliye zorluklarının, ihracat siparişi büyümesini kısıtladığı da belirtildi.

Yatırım malları Şubat ayında en iyi performans gösteren sektör oldu. Ara mallar da üretim ve yeni iş artışı gördü. tüketim malları üreticilerinde ise düşüş sürdü. İş iyimserliği Şubat ayında 77 ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

Birikmiş işler artarken istihdam art arda ikinci ayda arttı. Girdi maliyeti enflasyonu art arda onuncu ayda hızlandı. Ardından çıktı fiyatları Ocak 2018’den bu yana en hızlı yükseldi.

IHS Markit, dünya çapında ekonomileri yönlendiren büyük endüstriler ve pazarlar için kritik bilgi, analiz ve çözümlerde bir dünya lideri olarak tanımlanmaktadır.

CIPS (The Chartered institute of Procurement & Supply- İmtiyazlı Satınalma ve Tedarik Enstitüsü), satın alma ve tedarik meslekleri için çalışan Birleşik Krallık merkezli küresel bir meslek kuruluşu olarak tanımlanmaktadır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu