Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İngiltere’nin Eylül Ayı Kompozit-Hizmet PMI Verileri Yükseltildi

Açıklanan PMI verilerine göre İngiltere'de hizmet ve imalat sektörü büyümeleri yukarı yönlü revize edildi.
İngiltere’nin Eylül Ayı Kompozit-Hizmet PMI Verileri Yükseltildi
Son Güncelleme: 
Yorum

IHS Markit/CIPS İngiltere için Eylül ayının nihai satın alma yöneticileri endeksi (PMI) verileri yayımladı. Rapora göre Kompozit PMI 54,9’a Hizmet PMI da 55,4’e yukarı yönlü revize edildi.

Öncü verilere göre İngiltere Kompozit PMI Eylül’de 54,1’e gerilemiş, Hizmet PMI da 54,6’ya düşmüştü. Ağustos’ta Kompozit PMI 54,8’ken Hizmet PMI 55 olmuştu.

Eylül verileri, Birleşik Krallık hizmet sektörü faaliyetinde bir başka güçlü toparlanmaya işaret etti.
İngiltere Hizmet İmalat PMI Eylül
KAYNAK: IHS Markit

Ancak ciddi arz kısıtlamaları, artan enflasyonist baskılara ve kış karantinasının sona ermesinden bu yana yeni siparişlerdeki en yavaş artışa katkıda bulundu.

Tedarik zinciri krizi, Eylül ayında İngiltere hizmet sektöründeki toparlanmayı önemli ölçüde frenledi.

Ankete katılanlar, personel, hammadde ve nakliye kıtlığının iş fırsatlarının kaybedilmesine yol açtığını yaygın olarak belirttiler. Sonuç olarak, yeni siparişler kış kısıtlamasının sona ermesinden bu yana en yavaş hızda genişledi.

Bu veriler henüz Birleşik Krallık’taki yakıt krizinin enflasyonist etkisini ve ay sonunda artan enerji fiyatlarını tam olarak yansıtmasa da Eylül ayında faaliyet giderlerinde bir artış daha rapor edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu