Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hürriyet’in Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 9,26 Oldu

SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme, Hürriyet Gazetecilik hakkında dönemsel revizyon sonuçlarını yayımladı.
Hürriyet’in Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 9,26 Oldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri’nin not değerlendirmesini paylaştı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, söz konusu derecelendirme kuruluşunun, Hürriyet’in kurumsal yönetim derecelendirme notunu 10 üzerinden 9,26 (92,57) olarak güncellediği bildirildi.

Bu değerlendirmenin şirketleri hem kurumsal yönetim prensiplerine uyma düzeylerine hem de kurumsal yönetimle ilgili kurumlarının gelişmişlik düzeylerine göre sıraladığı bildirildi.
SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hürriyet Değerlendirme
Kaynak: KAP

SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri’nin Türkiye’de Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) konuya ilişkin düzenleme ve kararlarına uygun olarak derecelendirme yapmak üzere faaliyet izni bulunuyor.

Buna göre ortalaması alınan dört kategoriden; pay sahiplerinden kaynaklı not 95,26, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık 98,79, menfaat sahipleri 80,52 ve yönetim kurulu 91,38 oldu.

Ana notta gerçekleşen minimal düşüşün gerekçesi olarak, yönetim kurulu üyelerinin görevleri sırasındaki kusurları ve şirkete zarar verecek şekilde, sermayenin %25’ini aşacak bedelle yönetici sorumluluk sigortası yaptırmamış olmaları gösterildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu