Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

HBO’dan Richard Plepler Gündemi, Alınan Aksiyonlar ve Reaksiyonlara Bakış!

HBO tarafında dikkat çeken gelişmeler, Richard Plepler ve AT&T gündemelerinde yaşananlara bakış.
HBO’dan Richard Plepler Gündemi, Alınan Aksiyonlar ve Reaksiyonlara Bakış!
Son Güncelleme: 
Yorum

Telekomünikasyon devi gündemde! Şirket anlaşmadaki son engelinin ortadan kalkmasından sonraki WarnerMedia günlerine damgasını vurmaya hazırlanırken, AT&T Inc.’nin 80 milyar dolardan satın almıştı ve şirkette finansal olumsuzluklar baş göstermişti.

HBO Yönetim Kurulu Başkanı Richard Plepler, Perşembe öğleden sonra görevlilerine gönderdiği notta istifa ettiğini söyledi. CNN, TNT, TBS ve Cartoon Network kablo kanallarının ebeveyni olan Turner’ın başkanı David Levy de istifa edebilir. (Gelişmelere hakim tarafın dikkat çeken yorumları.) Bay Plepler notunda “Sevdiğim şirketi ve içinde sevdiğim insanları bırakmayı düşünmek zor, ancak benim için bu doğru zaman.” dedi.

2013’ten beri HBO’yu yöneten ve “Game of Thrones” ve “Veep” gibi birçok başarılı şovda önemli bir rol oynayan Bay Plepler’in istifası AT&T’nin Warner Bros, HBO ve Turner’ın operasyonlarını elden geçirmesiyle geldi. Önceki sahibi Time Warner ve o zamanki Genel Müdürü Jeff Bewkes’e göre, bu birimler çok özerk bir şekilde faaliyet gösteriyordu.

HBO’nun Gücü!

Richard Plepler HBO için ÖnemliydiWarnerMedia’nın CEO’su olarak görev yapan AT&T’nin yöneticisi John Stankey Perşembe günü yaptığı açıklamada, Bay Plepler’in “vizyonu, enerjisi ve tutkusu, HBO’nun markasını bugünkü haline getirmeye yardımcı oldu.” dedi.

AT&T, TimeMar adının yeniden adlandırıldığı gibi, HBO Turner eğlence ağlarını ve yeni bir yayın hizmetini birleştirecek, yeni bir birimin gözetimini içerebilecek; WarnerMedia’da kıdemli bir rol üstlenecek deneyimli televizyon yöneticisi ve yapımcı Robert Greenblatt ile ileri görüşmelerde bulunuyor. (basında yer alan detaylara göre.)

Sallanma, geçtiğimiz altı ay boyunca Time Warner yöneticilerinin geliştirdiği hit gösterilerden ve filmlerden elde ettiği en önemli avantajı gören AT&T için bir kumar olarak görülüyor. Geçtiğimiz yıl bir röportajda İcra Kurulu Başkanı Randall Stephenson, AT&T’nin bir medya işinde başarılı olması için gereken “yaratıcı hayal gücü” nedeniyle WarnerMedia’ya geçmiş satın alma hedeflerinden farklı davranacağını belirtmişti. (Randall Stephenson, “O kültürü hayatınızla korumanız gerekir. Aynı şekilde, iş modelinin de değişmesi gerekiyor.”)

İstifa Gündemi Sismikti

İstifa Gündemi Meşgul EttiAT&T anlaşmasından bu yana, Urbane Bay Plepler’in yeni telefon şirketindeki patronlarına nasıl uyacağına dair spekülasyonlar vardı. Her ikisi de HBO için programlamaya daha fazla yatırım yapma ihtiyacı hakkında aynı sayfadayken, Bay Plepler yeni başkanlarının artan gözetiminde herhangi bir sürtünme olmadığını söylemişti.

Plepler, HBO’da yüksek ücret almaya devam ederken, yeni patronları AT&T’nin çeşitli platformlarındaki tüm içeriğinden en iyi şekilde yararlanmanın yolunu belirlemek üzerine çalışıyordu. Bay Plepler, programlama için daha fazla para almaya çalıştığı sürece, HBO’yu her gün göründüğü ve çoğu yayın hizmetinin derinliklerinde kaybolan yeni gösteriler başlatan Netflix’in yeni bir sürümüne dönüştürmeye karşı dikkatliydi.

Bay Plepler, derginin kanalın stratejisini açıklayan bir röportajında “Daha iyi değil. Sadece daha iyisi daha iyi.” sözlerini dile getirmişti. İstifa konuya aşina olan insanlara göre, birleşmenin bir parçası olarak bir dizi gönüllü satın alma işlemi gerçekleştiren HBO’da sismik bir olay olarak görüldü.

Oprah Winfrey ile Yemek

Akşam Yemeğinde Bir Araya GelindiCazibesi, tarzı ve uzun ömürlü çalışmaları ile tanınan ve hayat dolu olan Plepler, eğlence endüstrisinin saflarındaki daha manyetik ve çekici yöneticilerden biri olarak görülüyordu. İstifa etmeden önceki gece, kendisi ve diğer bazı HBO yöneticileri Oprah Winfrey ile akşam yemeği yediler.

Turner’ın bir kısmı, Bay Levy’nin çıkışının AT&T’ye, yayın akışına ve dijital medyanın yükselişine ayak uyduramayan sabit bir kurum kültürü olarak gördüklerini yeniden hatırlatmaları için daha özgür bir el vereceği konusunda oldukça iyimser.

Eğer AT&T, Bay Greenblatt ile bir anlaşma yapabilirse, muhtemelen hem HBO hem de Turner için baş içerik yöneticisi olarak görev yapabilir. Bay Greenblatt, en son Comcast Corp.’un NBC ağı ve kardeşi Universal Television’ın başkanıydı. Ondan önce CBS Corp.’un premium kablo kanalı Showtime’ın başkanlığını yapmıştı.

Bay Greenblatt, WarnerMedia’nın bu yıl daha sonra başlatmayı hedeflediği doğrudan tüketiciye yönelik akış hizmetinde de uygulamalı bir rol üstlenecekti. Turner ağları için eğlence müdürü olan Kevin Reilly’nin, akış servisindeki programlama stratejisinden doğrudan sorumlu olduğu bilinmekte.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu