Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Haksız Fiyat Artışı Şikayetlerinde Büyük Kolaylık

Ticaret Bakanlığı tarafından sunulan haksız fiyatları engellemeye yönelik hizmete erişim artık daha kolay. İşte duyurulan yenilik hakkında detaylar;
Haksız Fiyat Artışı Şikayetlerinde Büyük Kolaylık
Yorum

Son veriler Türkiye’de enflasyonun Ocak’ta yüzde 48,69’la son 19 yılın zirvesini yenilediğini gösterdi. Piyasalardaki oynaklıkla Türk lirasındaki zayıflık devam ederken faturalardan market raflarına akaryakıttan giyime her alanda yüksek artışlar görülüyor.

Sosyal medya mecraları yüksek fiyatlar ve bir gece içinde birkaç katına çıkan ürün etiketleriyle yankılanıyor. Katlayan fiyatlar gündemde yer tutmaya devam ederken bugün Haksız Fiyat Artışı Şikayet Bildirimi hizmetinin e-Devlet Kapısı’na eklendiği açıklandı.

Ticaret Bakanlığı tarafından sunulan hizmetle ilgili yenilik, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin Twitter hesabından duyuruldu.
Haksız Fiyat Artışı Şikayetlerinde Büyük Kolaylık
Kaynak: Twitter

Haksız fiyat artışını engellemek ve gerekli hallerde idari para cezası kararı aldırmak için e-Devlet Kapısı üzerinden şikayetlerin başladığı açıklandı.

Buna göre vatandaşlar, e-Devlet üzerinden giriş yaparak haksız fiyatlar için şikayette bulunabilecek.

Şikayette bulunmak isteyen kişiden, söz konusu firmanın unvanı, şikayete konu ürünün markası, kategori gibi bilgilerin yanında şirketin adres bilgilerini detaylı bir şekilde girmesi istenecek. 500 karakter sınırlaması olan alana şikayet açıklaması yapılacakken isteğe bağlı olarak resim de yüklenebilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu