Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elizabeth Warren’ın Başkanlığında Piyasalarda Büyük Bir Düzeltme Olacak

Ünlü yatırımcı Mark Mobius, Elizabeth Warren’ın servet vergisinin çok önemli olacağını düşünmediği söyledi. Detaylar aşağıda;
Elizabeth Warren’ın Başkanlığında Piyasalarda Büyük Bir Düzeltme Olacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Milyarderlere servet vergisi planı ile sadece ABD’de değil, tüm dünyada çok konuşulan Elizabeth Warren kampanyası ile tartışma yaratmaya devam ediyor.

Birçok tanınmış işletme yöneticisi ve yatırımcı, Warren’ın başkanlığının finansal piyasalara ve ekonomiye zarar vereceğini söylerken Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı olan Mobius, verdiği bir demeçte bu servet vergisinin çok önemli olacağını düşünmediğini savundu.

Çünkü Warren’a kimin para verdiğine bakıldığında orada varlıklı insanların görüldüğünü, yani bunun sadece laf olduğunu anladıklarını dile getirdi.

Mark Mobius Elizabeth Warren’ın Servet Vergisi Planı Önemli Değil “Günün sonunda, gerçek eylem söz konusu olduğunda, bu önemli olmayacak. Ben bir servet vergisinin yaklaştığını göremiyorum.” ifadelerini de ekledi. Diğer taraftan kampanyaya bakıldığında Warren üçüncü çeyrekte ortalama 26 dolar katkı ile 24.6 milyon dolar topladı.

Massachusetts Senatörü geçmiş Senato seçim döngülerinde lobicilerden ve şirket yöneticilerinden katkı almış olsa da 2020 başkanlık yarışında tabandan finanse edilmiş bir kampanya yürütme sözü verdi.

Buna federal lobicilerden ve siyasi eylem komitelerinden katkıların azaltılması ve büyük teknoloji yöneticileri, Wall Street firmaları gibi yerlerden 200 milyon doların üzerinde bağış almama da dahildi.

Mark Mobius Elizabeth Warren’ın Kazanması Büyük Düzeltme Yol Açar Öte yandan bazı yatırımcılar Warren’ın gelecek yıl cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanması durumunda ABD hisse senetleri için büyük zararlar olacağını öngördü. Mobius bu konuda diğerlerine katıldı ve Warren’ın zaferi durumunda yüzde 20 ile 25 arasında düşüş öngördü.

Ancak böyle bir düzeltmenin Warren’in varlık vergisi tarafından tetiklenmeyeceğini de vurguladı. Bunun yerine düşüşün Donald Trump’ın yeniden seçim yarışını kaybettiği için olacağını söyledi.

“Piyasalar kesinlikle büyük bir düzeltme yaşayacak çünkü Trump’ın politikaları ekonomiye o kadar faydalı oldu ki herhangi bir değişiklik olursa, insanlar geride durup beklemeye yönelir ve sonra da bir düzeltmeniz olur.” ifadeleriyle de düşüncesini açıkladı. ABD’li milyarder yatırımcı, hayırsever ve fon yöneticisi Paul Tudor Jones da Warren’ın kazanması durumunda S&P 500’ün yüzde 25 düşeceğini öne sürmüştü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu