Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dünya Güçleri ABD’nin Anlaşma için Çin’e Baskı Yapmasına Yardım Etmeli

Eski üst düzey Beyaz Saray müzakerecisi Clete Willems, dünya güçlerinin ABD’nin Çin’le ticaret anlaşması yapmasına yardım etmesi gerektiğini söyledi.
Dünya Güçleri ABD’nin Anlaşma için Çin’e Baskı Yapmasına Yardım Etmeli
Son Güncelleme: 
Yorum

Beyaz Saray’ın eski üst düzey ticaret müzakerecisi Clete Willems, haksız ticaret uygulamaları herkesi etkilediğinden dünya güçlerinin Çin’le anlaşma yapması için ABD ile çalışması gerektiğini söyledi.

Bugün verdiği demeçte Willems; “Japonya’daki, Avrupa’daki, İngiltere’deki, Fransa’daki insanlar; Çin etrafında daha fazla kesinlik görmek istiyorlarsa bir anlaşma için ABD’nin Çin’e baskı yapmasına yardım etmeliler” dedi.

Çünkü onların şirketlerinin de aynı haksız ticaret uygulamalarından muzdarip olduğunu vurguladı.

Dünya Güçleri ABD’nin Anlaşma için Çin’e Baskı Yapmasına Yardım Etmeli Çünkü Onlar da Aynı Haksız Ticaret Muzdarip Bu noktada akıllara Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Çin’le ilgili endişesine halihazırda atıfta bulunduğu gerçeği geldi. Daha önce Washington ile Pekin arasındaki müzakerelere katılan Clete Willems de durumu Macron’un G7 Zirvesi’nde Dünya Ticaret Örgütü kurallarında reform çağrısı yaptığını söyleyerek açıkladı.

“Bir ticaret anlaşması için kritik derecede önem taşıyan şey, müttefiklerden gelen birliktir ve söz konusu ticaret meselelerinde ABD ile çalışmak, Avrupa, Japonya ve diğerlerinin kendi çıkarlarınadır” ifadeleriyle devam etti.

Başkan Macron’un Dünya Ticaret Örgütü’nün haksız ticaret uygulamaları ve fikri mülkiyet korumasını ele alma şeklinde reform yapması gerektiğini söylediğini vurguladı.

Macron Dünya Ticaret Örgütü Reform Çağrı Çin'e İşaret Etti Ve bu açıklamanın, Macron’un “biz de Çin hakkında endişeliyiz” görüşü için bir nevi şifre olduğunu öne sürdü. Ayrıca G7’den çıkan mesajın her şeyden çok bir birlik olduğunu aktardı. İlaveten Macron’un Donald Trump ile ortak basın toplantısında; Çin ile ticari ilişkilerin kurulmasında en etkili yolun ticaretin “uluslararası ticaret kurallarının bir parçası” olmasını sağlamak olduğunu söylediği hatırlatıldı.

Emmanuel Macron Çin’in ABD, Avrupa, Kanada ve Japonya’dan çok fazla yatırım alan büyük bir ekonomi olduğunu dile getirerek şöyle açıklama yaptı: “Sorun fikri mülkiyete saygı duymak, bazı dünya pazarlarını zaman zaman dengesiz kılan aşırı kapasiteyle uğraşmak ve sahip olabileceğimiz çatışmalarla ve haksız durumlarla hızla başa çıkabilme yeteneği.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu