Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Donald Trump’a Yakın İsimlerden Roger Stone Davası ve Mahkeme Düzeltmesi

Gündeme gelen dava ve Roger Stone gelişmesinde yapılan düzeltme ile Clinton Kampanyası'na zarar verilmiş olabileceği merak ediliyor.
Donald Trump’a Yakın İsimlerden Roger Stone Davası ve Mahkeme Düzeltmesi
Yorum

Başkan Donald Trump’a uzun süredir siyasi danışmanlık yapan Roger Stone; Robert Mueller’in soruşturmasının son iddianamesinde, 2016 kampanyasında WikiLeaks web sitesiyle olan temasları hakkında Kongre’ye yalan söylemek suçlamasıyla Florida’da tutuklandı.

Perşembe günü Washington’daki iddianamede, Bay Stone ayrıca bir resmi davayı engellemek ve soruşturmacılara yalan söylemeye tanıklık etmeye çalışmakla suçlandı. Özel avukatlık ofisine göre Bay Stone, Fort Lauderdale’de tutuklandı ve Cuma günü federal mahkemede ilk kez görünecek.

24 sayfalık iddianame, Bay Stone’un Mayıs 2017’de Meclis’in 2016 seçimlerinde Rus müdahalesine yönelik soruşturmasıyla ilgili hiçbir belge veya sicilinin olmadığını ve daha sonra Eylül 2017’de ifade vermesini istediğini belirtti.

Stone Birçok Bilgiye Sahip Olabilir

Roger Stone'un Bildikleri Merak Ediiliyorİddianameye göre, Bay Stone aslında WikiLeaks’in sahip olduğu bilgileri tartıştığı 2016 yılına ait çok sayıda e-postaya ve yazılı mesaja sahipti. ABD yetkilileri, Rusya tarafından çalınan materyallerin yayınlanmasında birincil kanal olduğunu söylüyor. İddianamede, Bay Stone’un 2012’den bu yana ev hapsindeki büyükelçini web sitesinin kurucusu Julian Assange ile temas kurma çabaları gösterdiği belirtildi.

Savcılar, diğer muhafazakar eylemcilerden Bay Stone ile 2016 seçimlerinden önceki haftalarda Hillary Clinton kampanya başkanı John Podesta’nın hesabından çalınan e-postaları yayınlayan WikiLeaks arasındaki temasları inceliyor. Bugün yorum açıklama için ulaşılamayan Bay Stone, yanlış yapılmasını reddetti ve WikiLeaks’ın planları hakkında hiçbir zaman bilgisi olmadığını söyledi.

3 Ekim 2016 tarihinde Bay Stone, “Dün gece Londra’daki arkadaşımla konuştum” yazan “Trump Kampanyası ile ilgili destekçiye” bir e-postada “Yük hala geliyor. ” ibaresi dikkat çekmişti. Stone ayrıca Trump Kampanyası’nın yüksek rütbeli görevlisine, Wikileaks’in “her hafta dikkat çekecek bir yük” bırakacağını söyledi. 7 Ekim’de, WikiLeaks ilk e-posta grubunu yayınladığında, kıdemli Trump Kampanyası görevlisinin bir üyesi Stone’a “aferin” yazan bir metin göndermişti.

Cliton Kampanyasına Zarar Verilmesi Gündemi ve Düzeltme Açıklaması

Clinton Kampanyasına Zarar Verilmiş OlabilirStone’un aslında iki kişiden Clinton kampanyasına zarar verebilecek belgeler için Assange’a bir istekte bulunduğuna değinilirken, Temmuz 2017 tarihli bir e-postada, Assange’a “almak” ve “bekleyen” e-postalar için iletişim kurması istendi. Wall Street Journal tarafından gelen açıklamada ise daha önce Bay Stone’un muhafazakar eylemci Jerome Corsi’ye böyle bir e-posta gönderdiği bildirdi.

Kasım ayında Corsi, Bay Mueller’den Stone ile yaptığı konuşmalarda yanlış ifadeler yapmaktan suçlu bulunma teklifini reddettiği gündeme gelmişti. Açıklamalarda dikkat çeken bir açıklamada ise Roger Stone, Cuma günü Florida’da tutuklanması konusunda bir düzeltme olarak olarak Pazartesi başlarında tutuklandığı gözlendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu