Yatırım yapmaya başla!

İndirim için FED’i Eleştiren Milyarder, Warren’ın Zaferine İlişkin Ayı Piyasası Uyarısı Yaptı

ABD’li milyarder yatırımcı Leon Cooperman, FED’in faiz indirimi ve Trump’ın politikaları üzerine dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
İndirim için FED’i Eleştiren Milyarder, Warren’ın Zaferine İlişkin Ayı Piyasası Uyarısı Yaptı

ABD’li milyarder yatırımcı Leon Cooperman, FED’in 25 baz puanlık faiz indiriminin hata olduğunu söyledi. Bu yıl ikinci kez faiz indiren kurumun bu hamleyle tasarruf sahiplerine zarar verdiğini belirten Cooperman; “kesintiye karşı olan iki FED üyesinin yanındayım, fiyatlar zaten düşüktü, sadece şu şekilde düşünün: %35-40 marjinal vergi oranınız var, şanslıysanız paranızın %2’sini alıyorsunuz” dedi.

Ayrıca ekonomide zayıflığın, doğrudan Başkan Donald Trump’ın gümrük tarifeleri konusundaki konuşmalarına bağlı olduğunu dile getirdi.

Ekonomideki Zayıflık Trump Tarife Bağlı “Çin ile yaptığımız şeyin mantıklı olduğunu anlıyorum. Ancak Meksika’yı tehdit etmek, Kanada’yı tehdit etmek, Avrupa’yı tehdit etmek anlamsız. Bu, iş dünyasında büyük bir belirsizlik yarattı. Tedarik hatlarının nereye yerleştirileceğini bilmiyorlar, tesislerini nereye kuracaklarını bilmiyorlar. Dolayısıyla sermaye harcamalarını azaltıyorlar.” dedi.

Başkan Trump’ın Federal Rezerv’e saldırdığı için eleştiren efsanevi yatırımcı, negatif faiz oranlarının ekonomi için zararlı olduğunun da üzerini çizdi.

Negatif Faiz Oranları Amerikan Ekonomisi Zararlı Gelecek sene özellikle seçim konusunda endişeli olduğunu bildiren hedge fon yöneticisi, tüm Amerikalıları sağlık bakımı vermeyi destekleyen Demokrat Senatör Elizabeth Warren’ın kazanmasının bir ayı piyasasına yol açacağını öngördü. Warren’ın kazanmasının ekonomiye ve borsaya zarar vereceğini savunan Cooperman, bu ülkede sola doğru kayma olduğunu aktardı.

“Zenginleri fakir yaparak fakir insanları zengin yapmazsınız. Demokrat Parti, ekonomi için çok zararlı olan politikalara doğru sola yaslanıyor gibi görünüyor. Sola kaymayı sevmiyorum. Warren kazanırsa bu bir ayı piyasası olacak ve bir yıl boyunca devam edip %25 düşecek” dedi.

Sonuçta Warren, çocuk bakımı, sağlık bakımı, barınma ve eğitim için yeni devlet yardımlarını finanse etmek için 50 milyon doların üzerindeki varlıklara bir servet vergisi ve en büyük şirketlerin kazancı için asgari bir vergi önermişti. Ve Cooper’a göre bu öneriler Amerikan ekonomisi ve kapitalizm için zarar vericiydi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum