Yatırım yapmaya başla!

Çin ABD Tarife Muafiyeti Listesine Soya Fasulyesi, Domuz Eti Gibi Tarım Ürünleri Ekledi

Çin Ticaret Bakanlığı, soya fasulyesi ve domuz eti gibi tarımsal ürünleri ek tarifelerden muaf tutacağını söyledi. İşte detaylar;
Çin ABD Tarife Muafiyeti Listesine Soya Fasulyesi, Domuz Eti Gibi Tarım Ürünleri Ekledi

Geçtiğimiz gün 17 Eylül’de başlayacak ek gümrük vergisi muafiyeti uygulanacak ABD ürünlerini açıklayan Çin, vergiden muaf tuttuğu ürünler arasında domuz eti bulunmadığını belirtmişti.

Bugün Çin Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise Çin’in, Trump’ın tarifeleri iki hafta erteleme kararını memnuniyetle karşıladığı belirtildi. Ve soya fasulyesiyle domuz eti gibi ABD tarım ürünlerinin muaf tutulacağını duyuruldu. Bu çiftlik ürünlerinin, tarifelerden muaf tutulacak 16 çeşit ABD ürününe ekleneceği dile getirildi.

Muafiyetin bir yıl boyunca 16 Eylül 2020’ye kadar geçerli olacağı hatırlatıldı ve hamle, Trump’ın Perşembe günkü geçici ticaret anlaşması yorumunun üzerine geldi.

Çin ABD Tarife Muafiyeti Listesi Ekleme Trump, Perşembe günü Çin’le geçici bir ticaret anlaşması yapmayı düşüneceğini ancak bunun yerine kalıcı bir anlaşma yapmayı tercih edeceğini söyledi. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin de dünkü açıklamasında, Çin’in ABD tarımına ihtiyacı olduğunu savunarak, bunun onlara sadece soya fasulyesi satmakla ilgili olmadığını ama onlara soya fasulyesi satmak istediklerini belirtti.

Çin Ticaret Bakanlığı da dün yerli firmaların ABD soya fasulyesi ve domuz eti fiyatları hakkında bilgi almaya başladığını bildirerek tarımsal alıma işaret etmişti.

Çin ABD Tarife Muafiyeti Listesine Soya Fasulyesi, Domuz Eti Ekledi Ek ABD ürünü muafiyeti haberini yapan Çin’in resmi ajansı Xinhua’da, Çin’in yerel şirketlerin pazarın ve Dünya Ticaret Örgütü’nün kurallarına uygun olarak, belli miktarda ABD tarım ürünü alımı desteklediği aktarıldı. Bununla birlikte ilgili kaynaklara atıfta bulunan gazete, Çin’in çok büyük bir pazarının olduğunu ve yüksek kaliteli ABD çiftlik ürünlerinin ithalatı için beklentiler
oldukça geniş olduğunu yazdı.

Çin’in ABD’nin sözüne sadık kalmasını, taahhütlerinde ilerleme kaydetmesini ve iki taraflı tarımsal işbirliği için uygun koşullar yaratmasını beklediği de öne sürüldü. Bu arada uzmanlarsa artan iyimserlik üzerine piyasalardaki yükselişe işaret ederek, ticaret savaşının sona ermediği ve etkilerinin beklenenden çok daha büyük olabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum