Yatırım yapmaya başla!

Bursa’da Gerçekleştirilen Panelde İhracatçılar Kur Riskini İnceledi

Bursa’da düzenlenen “İhracat Yapan Şirketler İçin Kur Riski Yönetimi” konulu panel, birçok katılımcıyı ağırladığı gibi çeşitli konuları masaya yatırma fırsatına da olanak tanıdı. İşte detaylar;
Bursa’da Gerçekleştirilen Panelde İhracatçılar Kur Riskini İnceledi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) ve üyelerinin iş birliği yapmasıyla organize edilen “İhracat Yapan Şirketler İçin Kur Riski Yönetimi” konusunu kapsayan panel Bursa’da gerçekleştirildi.

Bursa, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nden gelen açıklama neticesinde çeşitli işbirlikleriyle düzenlenen panelin üçüncü durağıydı. Panel, Bursa Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği Mavi Salonu’nda düzenlendi.

Uludağ İhracatçıları Birlikleri Koordinatör Başkanı Baran Çelik ve TSPB Genel Sekreteri İlkay Arıkan panelde açılış konuşması yaptı.

Uludağ İhracatçıları Birlikleri Koordinatör Başkanı Baran ÇelikTürkiye İhracatçılar Meclisi üyeleri ve Türkiye Sermaye Piyasaları birliği üyelerine buluşma fırsatı tanıyan panele; ihracatçı sektörü temsilcileri, sermaye piyasasında faaliyet gösteren banka, aracı kurum ve yatırım ortaklıklarının yöneticileri olmak üzere toplamda 100 kişi katılım gösterdi.

Söz konusu panel, Gedik Yatırım Menkul Değerler AŞ Yatırım Danışmanlığı Müdür Yardımcısı Beste Naz Süllü’nün moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Ayrıca, Gedik Yatırım Menkul Değerler AŞ Genel Müdür Yardımcısı Coşan Yeğenoğlu, Ak Yatırım Menkul Değerler AŞ Türev İşlemler Satış Müdürü Çağan Atlan, Borsa İstanbul AŞ Türev Piyasalar Ürün Geliştirme Yöneticisi Kerem Aksoy gibi isimler panelde konuşmacı olarak yer aldı.

Panele katılan bazı önemli isimler “Kur Riskinden Korunmanın Mali Tablolarda Gösterimi” gibi konularda bilgilerini paylaştı.

Kur Riskinden Korunmanın Mali Tablolarda GösterimiAkbank TAŞ, Ekonomik Araştırmalar Birimi Müdürü Eralp Denktaş, CFA “Türkiye Ekonomisindeki Gelişmeler” ve KPMG Türkiye Denetim ve Güvence Hizmetleri Kıdemli Müdürü Muharrem Karataş “Kur Riskinden Korunmanın Mali Tablolarda Gösterimi” konuları hakkında sahip oldukları bilgileri paylaştı.

Panelden önce ve panelle eş zamanlı olarak, ihracat yapan 4 şirketin üst düzey yöneticileri ve TSPB üyeleri arasında 1 saat süren Firmadan Firmaya (B2B) görüşmeler yapıldı. Bunlara ek olarak, ihracatçıların kur dalgalanmasının yaşandığı dönemlerde zarar görmesini önlemek için sigorta enstrümanları gibi önlemler geliştirilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum