Yatırım yapmaya başla!

BP İngiltere’nin En Büyük Elektrikli Araç Şarj Ağını Satın Aldı!

Londra merkezli enerji ve petrol devi BP, İngiltere’nin en büyük elektrikli araç ağı olarak tanımlanan Chargemaster’ı satın aldı. Detaylar haberimizde;
BP İngiltere’nin En Büyük Elektrikli Araç Şarj Ağını Satın Aldı!

Dünya devi BP, İngiltere’nin en büyük elektrikli araç şarj ağına sahip Chargemaster’ı satın aldığını duyurdu. Bugün yapılan açıklamada; elektrikli araç sektörünün ileride ne kadar büyüyeceği ve şirketin bu alanda nasıl bir konumda olacağına dair bilgi verildi.

Ocak ayında da elektrikli araçlar için mobil, hızlı şarj sistemleri üreten FreeWire Technologies’e 5 milyar dolarlık yatırım yaptığını duyuran BP, ülkenin kendi alanında en büyük ağını satın alarak elini güçlendirmeye devam ettiğini gösterdi.

BP’nin duyurusunda Chargemaster’ın ülkenin 6.500 yerinde dolum noktası olduğu ve EV şarj üniteleri üretimi yaptığı belirtildi.

BP Chargemaster'ı Satın Aldı BP’nin Chargemaster’ı satın aldığını açıklayan duyuruda şirketin Küresel Rafinaj ve Pazarlama Gurubu CEO’su Tufan Erginbilgiç konuyla ilgili; “İngiltere’nin önde gelen akaryakıt perakendecisi ve en büyük şarj şirketinin bir araya gelmesi, giderek artan elektrikli araç sahiplerine gerçekten farklı bir hizmet sunacak” ifadelerini kullandı.

BP, İngiltere’nin elektrikli araç pazarının giderek genişlediğini söyleyerek 2040 yılına kadar araç sayısının 12 milyona yükseleceği tahmininde bulundu.

BP İngiltere'nin En Büyük Elektrikli Şarj Ağını Chargemaster'ı Satın Aldı Kaldı ki bu tahmin, söz konusu rakamın 2017’de yalnızca 135 bin olarak kaydedildiği vurgulanarak yapıldı. BP, 12 milyon elektrikli araç yorumunun ardından da müşterilerin hem hızlı hem de ultra hızlı şarj sistemlerine kolaylıkla erişmek isteyeceğini belirtti.

Ve BP Chargemaster’ın en kritik hedefinin, ultra hızlı şarj altyapısını kullanıma sokmak olduğu söylendi. 100 kilometre menzile sahip araçları yalnızca 10 dakikada şarj eden hızlı şarj cihazlar, buna örnek olarak gösterildi.

BP ayrıca Birleşik Krallık’taki sürücülerin önümüzdeki 12 ay içinde, benzin istasyonlarında şarj cihazlarıyla karşılaşabileceklerini açıkladı.

BP Elektrikli Araç Şarj Alanında Dev Hamle Chargemaster’ın CEO’su David Martell ise konuya ilişkin “bu satın alma, İngiltere’de düşük karbonlu motora doğru harekette gerçek bir kilometre taşını ifade ediyor” sözlerini kullandı.

Martell ayrıca BP’nin gücünün ve ölçeğinin Chargemaster’ın pazar lideri konumunu korumasına yardım edeceğini belirtti. İlaveten; Chargemaster çalışanlarının satın alma işlemi tamamlandıktan sonra BP Chargemaster altında çalışmaya devam edeceği söylendi. Neticede; BP’nin Chargemaster’ı satın alması petrol devinin elektrikli şarj sektöründeki dev hamlelerinden biri oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum