Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BP CEO’su Corbyn Liderliğinde Bir İngiltere Hükümeti Konusunda Uyardı

BP CEO’su Bob Dudley, Jeremy Corbyn liderliğinde bir İngiltere hükümetinin oldukça endişe verici olacağını söyledi. Detaylar aşağıda;
BP CEO’su Corbyn Liderliğinde Bir İngiltere Hükümeti Konusunda Uyardı
Yorum

BP CEO’su Bob Dudley, Salı günü CNBC’ye verdiği demeçte İngiltere’nin muhalefet lideri Jeremy Corbyn’in başbakanlığa geçme olasılığı hakkında endişeli olduğunu söyledi. “Jeremy Corbyn liderliğinde bir hükümet, bence bu herkes için oldukça endişe verici” diyen Dudley, açıklamalarıyla dikkat çekti.

“Şirketlerdeki varlıkların kamulaştırılması hakkında konuştuğunuzda ve özellikle küresel olan tahvil sahiplerini düşündüğünüzde, herkes oturuyor ve ‘gerçekten mi’ diyor” ifadelerini kullanan Dudley, Jeremy Corbyn’in oklarını üzerine çekecek türde yorumlarda bulundu.

Sonuçta 2015’ten bu yana İşçi Partisi’nin lideri olan Jeremy Corbyn, Pazar günü iddialara göre önümüzdeki aylarda genel bir seçimin yapılması halinde yeni seçilen Boris Johnson’a karşı yarışmak için kesinlikle istekli olduğunu söyledi.

Jeremy Corbyn Johnson Yerine Başbakan Olmaya İstekli İngiltere 2022’ye kadar ülke çapında oy kullanmayı beklemezken iktidardaki Muhafazakar Parti için ince bir çoğunluk, bazı dış gözlemcilerin 31 Ekim’deki Brexit tarihine kadar bir seçimin yapılabileceğine inanmalarına yol açtı. Geçtiğimiz hafta resmen göreve gelen Muhafazakar Parti lideri Boris Johnson, bir anlaşma yapmadan ayrılmak anlamına gelse bile son tarihte AB’den ayrılmayı taahhüt etmişti.

İşçi Partisi 2017 yılında demiryolu şirketlerini, enerji tedarik ağlarını, su sistemlerini ve posta teslimini kamu mülkiyetine getirmek için bir seçim manifestosu üzerinde kampanya yürütmüştü.

BP CEO'su Jeremy Corbyn Hükümet Yorumu Çalışma, kamulaştırma programının maliye bakanlığı içindeki bir birim tarafından yönlendirileceğini öne sürmüştü. Parti aynı zamanda hissedarlara tahvil kullanarak karşılık vereceğini söylemişti. Bunun devlet hazinesi için nötr olacağını belirten İşçi Partisi, gerekçesini de karlı bir varlık için yükümlülük alması olarak dile getirmişti.

BP CEO’su Bob Dudley de gelişmeler üzerine Corbyn liderliğinde bir İşçi Partisi hükümeti seçilirse, genel merkezi taşımayı düşünüp düşünmeyeceği sorulduğunda; “Bir harika bir İngiliz şirketiyiz. Ne olursa olsun yeniden taşınmak gibi bir planımız yok” dedi. Yıllardır İngiltere’nin bloktan çıkma müzakere sürecine bağlı olan İngiliz sterlini, Salı günü öğleden sonra 1.21 dolara düştü. Para birimi bununla birlikte Japon yeni karşısında da bir buçuk yılı en düşük seviyesini gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu