Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin Fiyatı 6 Bin Dolara mı, Düzeltmeye mi İşaret Ediyor?

Bitcoindeki düşüş yatırımcıları korkuturken, analistler ilginç noktalara değiniyorlar. Yeni destek konumları üzerinden yorumlar haberimizde;
Bitcoin Fiyatı 6 Bin Dolara mı, Düzeltmeye mi İşaret Ediyor?

Bitcoin 10 bin doların altındaki sert düşüşlerini sürdürüyor. Mevcut koşulları değerlendiren uzmanlar, düşük seviyelerin daha fazla düşüşe mi, yoksa düzeltmeye mi işaret ettiğini yorumlamaya çalışıyor. Toplamda yüzde 22 oranında düşüşle 2017 – Kasım seviyelerine geri dönen kripto para, son 24 saatte yüzde 5,41 oranında düşüşle 8287 dolardan işlem görmeye başladı.

Uzmanların yorumlarına ve analizlerine göz attığımız zaman, 6000 dolara işaret edenler olduğunu görebiliyoruz.

Bitcoin 6 Bin Dolara İşaret Ediyor

6 bin dolara işaret eden uzmanların yaptığı analizlere göre bitcoin boğaları kovalarken, yeniden ayılara işaret etmeye başladı. Coindesk yazarlarından olan Omkar Godbole, 4 saatlik fiyat grafiğinde yaptığı analizde, boğa ihtimalinin azalarak, önümüzdeki günlerde bir düşüş riskiyle daha karşılaşılabileceğini söylüyor.

Godbole, dün bitcoin fiyatının 8600 dolarlık bayrak desteğinin altına düştüğünü ve bunu satışların devamı olarak yorumluyor.
Omkar Godbole Bitcoin Analizi
Omkar Godbole Bitcoin Analizi

Bugün kayıpların 7700 doların altına inmesiyle birlikte gelecek haftalarda 5500 dolar seviyelerine doğru düşebileceğini de öngörüyor. Godbole’nin analizlerinden çıkan sonuç ise biraz korkutucu gözüküyor. Elbette bitcoin almak isteyenler için bir fırsat olacağını düşünecek olursak, düşük seviyelerde çok fazla kalınmayacağı da düşünülebilir.

Teknik analist, dün meydana gelen düşüşler sonrasında “9 Mart’ın ardından düzeltme mi yaşanıyor?” sorusunun etkisini kaybettiğini de belirtiyor.

Bitcoinde Düzeltme Etkisi Kayboldu

Bitcoinde yaşanan iki günlük düşüşlerin, önce düzeltme olarak yorumlandığını; daha sonra ise ayı piyasasına işaret ettiğini bu cümlelerle anlamış oluyoruz. Elbette diğer enstrümanlardan daha farklı şekilde hareket eden bitcoin için belki de ayı piyasası yorumu yapmak için henüz uygun ortam olmayabilir.

Godbole kripto paranın düşüşü devam ettirerek psikolojik destek olan 6410 doları görmesiyle 6000 dolardan destek alabileceğini de söylüyor.

Bitcoin 6 Bin Dolardan Destek Alıyor

Ama 6 bin doların destek konumuna gelmesiyle başlayabilecek bir ralli olabilir demeyi de ihmal etmiyor. Çünkü 2017 yılının Temmuz ve Eylül aylarında yaşanan fiyat hareketleri ile benzerlik gösterebileceğini tahmin ediyor. Dün Google’dan gelen reklamları engelleme haberi ile düşüşünü hızlandıran bitcoin için tahminler, Godbole’nin analizlerine yakın seyrediyor diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum