Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Beto O’Rourke 2020 Başkanlık Yarışından Çekildi

2020 başkan adaylarından Beto O’Rourke, yarıştan çekildiğini duyurdu. İşte detaylar;
Beto O’Rourke 2020 Başkanlık Yarışından Çekildi
Yorum

2020 başkanlık seçimleri için yarışan Demokrat aday Beto O’Rourke, Cuma günü Twitter hesabından yaptığı açıklamada yarıştan çekildiğini duyurdu.

“Kampanyamız her zaman net bir şekilde görmek, dürüstçe konuşmak ve kararlı davranmak hakkında olmuştur. Bu nedenle ülkeye olan hizmetimin aday olarak devam etmeyeceğimi ilan ediyorum.” dedi.

O’Rourke, destekçilerine teşekkür ederek bundan sonra silahlanma ile mücadele, iklim değişikliği ve ırkçılık gibi alanlarda mücadele etmeyi sürdüreceğini aktardı.

Beto O’Rourke Başkanlık Yarışından ÇekildiHaberin karşısında sessiz kalmayan ABD Başkanı Donald Trump; “Eyvah! Beto yarıştan çekildi oysaki başkan olmak için doğduğunu söylemişti. Hiç öyle olduğunu zannetmiyorum” ifadeleriyle açıklamada bulundu. ABD’li Demokrat aday Beto O’Rourke’nin yarıştan çekilmesi hem ABD hem de dünya gündeminde yankı uyandırdı.

Kendisi Ağustos ayında yaptığı açıklamada Trump’ın Çin tarifelerini sona erdirecek ve Amerikan işçilerini destekleyecek çeşitli reformlar sunacak ticaret planını duyurmuştu.

Beto O’Rourke Başkanlık Aday Olmayacak“Ticaret sorun değil, sorun Trump. Onun ticaret savaşı Amerikalı çiftçiler ve işçiler için bir felaketti ama çok güçlü bir alternatif sunmak bize bağlı” diyen Demokrat aday, Başkan Donald Trump’ın taktilerinin başarısız olduğunu ve Amerikan ailelerine zarar verdiğini söylemişti.

Uzun zamandır serbest ticareti destekleyen Beto O’Rourke, Çin’in haksız ticaret uygulamalarını engellemek için müttefiklerle birlikte çalışma çağrısında bulunmuştu. Artık başkanlık adaylığından vazgeçse de o zamanki açıklamasında yarışı kazandığı takdirde 500 milyar doların üzerindeki Çin tarifelerini ortadan kaldıracağını öne sürmüştü.

Tarifelerin bazen gerekli bir araç olduğunu kabul etse de bunun göçmen karşıtı konuları yönlendirmek için bir tehdit olarak ya da Amerikan halkı için acı yaratacak şekilde kullanılmaması gerektiğinin üzerini çizmişti. Beto O’Rourke, güçlü iş gücü ve çevre standartlarına sahip olacak serbest ticaret anlaşmalarını hedeflediğini belirterek Trump’ın diğer ülkelerle olan gerilimlerine atıfta bulunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu