Yatırım yapmaya başla!

Bank of America CEO’su: ABD Tüketicisi Güçlü Bir Yerde ve İşler İyi Gidiyor

Bank of America CEO’su Brian Moynihan, tüketicinin iyi iş çıkardığını ve ABD ekonomisini ilerlemeye devam ettireceğini söyledi. Detaylar şöyle;
Bank of America CEO’su: ABD Tüketicisi Güçlü Bir Yerde ve İşler İyi Gidiyor

Bank of America CEO’su Brian Moynihan, potansiyel bir ekonomik yavaşlama konusunda endişeli olmadığını çünkü ABD tüketicisinin hala güçlü bir yerde durduğunu ve ekonominin büyümesini devam ettirebileceğini söyledi.

Bugün CNBC’ye konuşan Moynihan, temel tüketicinin iyi iş çıkardığını ve daha fazla para kazandığını, daha da önemlisi daha fazla para harcadıklarını söyledi. Bankanın tüketici tabanını yıl başından şu ana kadar 2 trilyon dolar harcadığını ile getiren Moynihan, rakamın geçen yıla kıyasla yüzde 5.9 artış gösterdiğini vurguladı.

Bank of America CEO’su Brian Moynihan’ın yorumlarının, ekonomik durgunluğa dair artan korkular arasında gelmesi dikkat çekti.

Brian Moynihan Resesyon Endişe DeğilEndişeler nedeniyle yatırımcılar, daha riskli varlıklardan uzaklaşmış, getiriler düşmüş ve banka stokları baskılanmıştı ki Bank of America hisseleri de bu ay yüzde 12’nin üzerinde gerilemişti. Moynihan da Avrupa yavaşlayıp ABD-Çin savaşı devam ederken artan resesyon korkularına işaret etti.

Dünyanın ABD-Çin arasındaki ticaret ihtilafına alışmakta olduğunu dile getiren Moynihan, ayrıca çoğu insanın çok zor olan Çin sorununun tamamen çözülmesinin uzun zaman alacağına inandığını aktardı.

“Şu anda dünyanın göze alamayacağı tek şey ABD’nin büyüme döngüsüne devam etmemesi” diyen Moynihan, şu anda ABD’nin bir soruna sahip olmasının yanlış zaman olacağını vurguladı.

Brian Moynihan ABD Tüketicisi Güçlü Konumda Diğer taraftan Moynihan, tüketici harcamasının çok iyi olduğunu söylerken David Rosenberg ise tersi yönde açıklamalarda bulundu. Gluskin Sheff’in Rosenberg’i ABD tüketicisinin tehlikeli bir bölgede olduğunu belirterek gizlenen bir balon konusunda uyardı. “Kimsenin konuşmadığı gibi görünen şey, tüketicinin ardındaki temel prensiplerin aslında bizim gözlerimiz önünde kötüleştiği” diyerek dikkat çekti.

Kendisi kısa süre önce verdiği bir demeçte de resesyon tehlikesinin kazançlar yuvarlandıkça yükseldiğini savunmuş; “durgunluk belki şu an burada değildir ancak şu anda kesinlikle ABD ekonomisinde önemli bir gerilemeye işaret ediyor” demişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum