Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Pakdemirli’den Yüzde 7 Daha İndirim Sinyali

Tarım Bakanı Pakdemirli, kamuoyunda fiyatlarda bir yüzde 7 indirim beklentisi daha oluştuğunu belirterek, olumlu açıklamada bulundu.
Bakan Pakdemirli’den Yüzde 7 Daha İndirim Sinyali
Yorum

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Denizli’de düzenlenen “Denizli Tarım ve Orman Sektörü Toplantısı”na katıldı. Anemon Otel’de düzenlenen toplantıda artan fahiş fiyatların yanında, kuraklıkla mücadele gibi konular ele alındı.

Gıda fiyatlarında KDV oranının yüzde 7’den yüzde 1’e düşürüldüğünü hatırlatan Pakdemirli, “Burada bizim ana beklentimiz fiyatların da yüzde 7 indirilmesi, hatta organize zincirler açısından mümkünse bir yüzde 7 daha indirilmesi ve bu kampanyaya katılmaları konusunda beklenti oluştu. Kamuoyunda da oluştu vatandaşta da oluştu.“ dedi.

Vatandaşı rahatlatacak çözüm bulmanın, hem üreticiyi hem tüketiciyi korumanın Bakanlığın temel görevlerinden olduğunu söyledi. Petrol, doğal gaz, gıda ve hububat olmak üzere her şeyin fiyatının arttığını söyleyen Bakan, bunların artık yeni normallerle hareket edebileceğinin düşünülmesi gerektiğini aktardı.

Çiftçiyi kuraklık ve coronavirüs salgınından korumak için çalıştıklarının söyledi. Orman yangınları ve taşkınların kayıplarını gidermek için de yardımda bulunduklarını açıkladı.

Toprak Mahsulleri Ofisi olarak ekmek fiyatlarının hızlı artışını önlemek için ucuz fiyatlı un temini sağlanması konusunda çalışmaların sürdüğünü ekledi. 2 büyük regülasyondan diğerinin ise besicileri koruma amaçlı yem düzenlemesi olduğunu açıkladı.

Son 19 yılda Denizli’ye 1,42 milyar TL yatırım desteği verdiklerini belirten Pakdemirli, tarımsal üretim değerinin ise 11 kat artışla 9,7 milyar TL’ye yükseldiğini bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu