Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Nebati: Türkiye Karamsarlara Rağmen Güçleniyor

Türk lirasına güvenin her geçen gün arttığını söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, “kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğiz” dedi.
Bakan Nebati: Türkiye Karamsarlara Rağmen Güçleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AK Parti Şanlıurfa İl Danışma Meclisi’ndeki konuşmasında; enflasyon, yatırımlar, ekonomi, kur ve faiz gibi konulara değindi. Bin yıllardır bu topraklarda kardeşçe yaşandığını, bir arada nice güneşli günlerin selamlandığını belirtti.

“Birileri geldi huzurumuzu bozdu. Kadim kültürümüzden, inancımızdan gelen bir arada yaşama tecrübemize müdahale ettiler. Ama direndik. Ölümüne direndik.” dedi. Ermeni, Süryani, Arap ve Kürt kardeşlerimizle kaderi paylaşmaya devam ettiklerini aktardı. Baharın gelişi ve yeni gün anlamına gelen nevruz gününü ise Kürtçe sözlerle kutladı.

Hedeflere ulaşmak için karşılarına çıkan ekonomik krizleri, savaşları ve alçak saldırıları alt ettiklerini, zorlukların üstesinden gelmeyi bilen insanlar olduklarını söyledi. Göreve geldikleri ilk günden bu yana tüm sorunları bertaraf ettiklerini aktardı. Salgının başında Türkiye’nin küçüleceğini, fabrikaların kapanıp, insanların işsiz kalacağını söyleyenlerin çok olduğunu belirtti.

Fakat AK Parti olarak onlara bakmadıklarını, ülkeyi harekete geçirecek iradeyi ortaya koyduklarını, 2020 ve 2021 yılında dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi olduğumuzu söyledi.

Rusya – Ukrayna savaşına sözü getiren Nebati, “2 yıl önce, 20 yıl önce nasıl yola çıkarken, zorlukların üstesinden bu milletle ve dava arkadaşlarımızla geleceğiz dediysek, alınan proaktif kararları bir bir uygulamaya soktuysak, şimdi de aynı şeyleri yapıyoruz.” dedi.

“Kimseyi Enflasyona Ezdirmedik, Ezdirmeyeceğiz”

"Kimseyi Enflasyona Ezdirmedik"
Kaynak: Twitter

Enflasyonla ilgili sıkıntımız olduğunu ve bunun aşılacağını dile getirdi. Türk lirasına güveni artırdıklarını, ekonomiyi faiz, kur kıskacından çıkardıklarını anlattı. Dünyanın bir enflasyon kıskacında olduğunu, kimseyi yarı yolda bırakmayacaklarını, kimseyi enflasyona ezdirmediklerini ve bundan sonra da izin vermeyeceklerini ifade etti.

“Şu anda Türkiye aldığı önlemler, ortaya koyduğu dirayetiyle bölgemizin gücü olmaktan çıkmış, dünyanın en güçlü ülkelerinden, sözü dinlenen ülkelerinden, masada olan ülkelerinden biri haline geldi” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin sosyal medyadaki trollere, yalan dolan haber çıkaranlara, karamsarlara ve kötümserlere rağmen büyüdüğünü, geliştiğini, güçlendiğini ve 21. yüzyıla damgasını vurduğunu sözlerine ekledi.

Hükümetin uyguladığı politikalarla her türlü sorunun üstesinden gelindiğini aktardı. 20 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni ekonomi modelini açıkladığını hatırlattı. Bu ülkenin güçlü bir lideri olduğunu söyleyen Nebati, ona inananlarla birlikte yürüdüklerini ve sorunların üstesinden geldiklerini dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu