Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avrupa Konseyi Koronavirüse Çözüm Arayan Girişimcilere 164 Milyon Euro Fon Ayırdı

Avrupa Konseyi, koronavirüsü ortadan kaldıracak çalışmalar yapan girişimcilere finans desteği sağlayacağını duyurdu.
Avrupa Konseyi Koronavirüse Çözüm Arayan Girişimcilere 164 Milyon Euro Fon Ayırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs bulaşan kişi sayısı 17 Mart saat 10:00 itibarıyla 182 bin 407’ye, can kaybı 7 bin 154’e yükselmiş durumda. Bugüne kadar 80 bine yakın kişi iyileşse de özellikle İtalya’da kontrol edilemez bir hal alması insanları giderek korkutuyor.

İtalya’da 27 bin 980 kişinin virüsle enfekte olduğu ve 2 bin 158 kişinin öldüğü biliniyor. Tüm dünya nefeslerini tutmuş koronavirüsün ne zaman kontrol altına alınacağını, salgının ne zaman biteceğini ve aşısını merak ediyor.

Avrupa Konseyi, koronavirüs salgınına çözüm sunacak Ar-Ge çalışması yapan girişimciler için bir fon oluşturduğunu açıkladı.

Avrupa Konseyi, virüsle mücadele için çalışan girişimcilere toplamda 164 milyon Euro’luk fon ayırdı.

Avrupa Konseyi Fon İlk olarak 12 Aralık’ta Çin’de ortaya çıkan ve hızla dünyanın dört bir yanına yayılan Kovid-19 salgını insanların sağlığını tehdit etmesinin yanında, ekonomiyi de olumsuz etkiliyor. İnsanlar rutin hayat akışını gerçekleştiremiyor.

Okullar tatil, seyahatler durduruldu, birçok işyeri geçici olarak kapandı, bazıları evden çalışmayı önerdi ve birçok ülke giriş-çıkışları durdurdu. Kısacası koronavirüs salgınının etkileri tahmin edilemeyecek bir boyuta ulaşmış durumda.

Dün ABD Başkanı Donald Trump, aşı denemesinin ilkinin yapıldığını ancak sağını yenme süresinin en az Temmuz-Ağustos aylarını bulabileceğini ifade etti. ABD’nin yanında farklı ülkelerin ve ilaç şirketlerinin koronavirüsü tedavi edecek bir ilaç bulmak için yoğun şekilde çalıştığını duyuyoruz.

Avrupa Konseyi de virüse çözüm sunabilecek Ar-Ge çalışması yapan girişimcilere destek olmak amacıyla, toplamda 164 milyon Euro tutarında bir fon oluşturduklarını açıkladı. Oluşturulan bu fon yüksek riskli ve yüksek etkili teknolojilerin ticarileştirilmesini desteklemek için kurulan Avrupa İnovasyon Konseyi’ne (EIC) verildi.  Fondan destek almak isteyen girişimciler için son başvuru tarihi 18 Mart yani yarın.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu