Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Almanya’da Hareketlilik Şubat’ın 2. Yarısında Kriz Öncesine Yaklaştı

Açıklanan resmi verilere göre Avrupa’nın en büyük ekonomisinde hareketlilik Şubat’ın ikinci yarısında kriz öncesine yaklaştı.
Almanya’da Hareketlilik Şubat’ın 2. Yarısında Kriz Öncesine Yaklaştı

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), Şubat ayının ikinci yarısında (15-26 Şubat) hareketliliğin kriz öncesi seviyeye yaklaştığını bildirdi.

Buna göre nüfusun hareketliliği Şubat ayının ilk iki haftasında (1-14 Şubat 2021) Şubat 2019’daki kriz öncesi seviyenin %19 altında iken, sonraki haftalarda belirgin bir şekilde yükseldi.

Şubat 2019 referans değerleriyle kıyaslandığında 7. haftada (15-21 Şubat) sadece yüzde 11 ve 8. haftanın ilk beş gününde (22-26 Şubat) sadece krizin öncesinin yüzde 4 altında kaldı.

Bu arada 83 milyon nüfuslu ülkede şimdiye kadar kaydedilen toplam vaka sayısı 2,5 milyona yaklaştı.
Almanya’da Hareketlilik
Kaynak: Destatis

Pandemi nedeniyle hayatını kaybedenler 71 bin 711’e ulaşırken 2 milyon 283 bin 400 kişi iyileşti. Toplam vaka eğrisi yükselişini sürdürürken 15-26 Şubat aralığında kaydedilen en yüksek günlük vaka 10 bin 782 oldu.

1-14 Şubat aralığında ise en yüksek 12 bin 947 günlük yeni vaka rapor edildi. 3 Mart itibarıyla ülkedeki aktif vaka sayısı 126 bin 785 olurken aynı gün 386 günlük yeni ölüm bildirildi.

Bu arada Almanya, pandemi kısıtlamalarının bir kısmını gevşetirken kilitlemeyi uzatma ve birçok gerekli olmayan dükkanı, enfeksiyon sayıları azalmadıkça yeniden açmama kararı aldı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum