Yatırım yapmaya başla!

Akbank Destek Amaçlı “İhracatçının Gücü Paketi”ni Açıkladı

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, İhracatçının Gücü Paketi’nin detaylarını paylaştı. Banka olarak yaptıkları ve yapacakları hizmetler hakkında genel bir bilgilendirmede bulundu.
Akbank Destek Amaçlı “İhracatçının Gücü Paketi”ni Açıkladı

Akbank, ülkenin sürdürülebilir büyümesine destek olmak amacıyla “İhracatçının Gücü Paketi”ni açıkladı. Konuya ilişkin açıklama yapan Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Türkiye’nin uzun dönemli kalkınma hedeflerine ulaşabilmesi, kişi başına düşen milli gelirin artırılması ve ihraçta odaklı büyüme modelini güçlendirebilmek için üzerlerine düşeni yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Sunulan paket kapsamında dış ticaret müşterilerine özel paket tarifeleri, döviz alım-satım işlemlerinde rekabetçi kur fiyatlaması, çek tahsilatlarında özel fiyatlama gibi birçok avantajın sunulacağı bildirildi.

Dış ticaret işlemlerinin Akbank üzerinden gerçekleştirme başlayan ihracatçılara farklı avantajlar sunulacak.

Yeni pazar araştırmalarına destek olmak üzere yurt dışı seyahatlerinde kullanmaları için 1000 müşteriye, mil puan hediye edilecek. Bunların yanında Türkiye genelinde düzenlenecek Akbank ihracatçı buluşmaları ile alternatif finansman teknikleri, dış ticaret mevzuatına ilişkin güncel değişiklikler ve güncel piyasa bilgisi hakkında pratik bilgilere ulaşma imkanı yakalayabilecekler.

Türkiye ekonomisini desteklemek amacıyla farklı çalışmalar yaptıklarını anlatan Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Yeni Ekonomi Programı kapsamında ihracata daha çok ağırlık verileceğini dile getirdi.

2010 – 2018 yılları arasında Türkiye’deki toplam ihracat %47 artışla 168 milyar dolara ulaştı.

Bu artış hızını 2019 yılında da sürdürmek amacıyla banka olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını söyleyen Binbaşgil, mevcut ihracatçıları desteklemeye ve potansiyel tüm ihracatçıları cesaretlendirmeye odaklandıklarını belirtti.

İhracatçıların her türlü finansman ihtiyacını karşılayacak destek ve avantajlar sunduklarını, bu adımları sayesinde yenilikçi, teknoloji odaklı yeni ürün ve hizmetlere kadar çok kapsamlı avantajlar sunduklarını anlattı. Ayrıca ülkenin dört bir yanındaki global ticaret merkezlerindeki, dış ticaret yöneticileriyle de gereken danışmanlık hizmetinin verildiğini ifade etti.

Uluslararası arenada rekabet gücümüzü artırmak için aralıksız çalıştıklarını söyledi.

Türkiye’nin hak ettiği ihracat atılımını hep birlikte başaracağımızı dile getiren Akbank Genel Müdürü, bu başarının el birliği ile kazanılacağını vurguladı. İhracatta lider bankalardan biri olduklarını, 70 yıldır ihracatçı firmaların iş ortağı ve finans danışmanları olarak, küresel piyasada rekabet güçlerini artırmaları için aralıksız çalıştıklarını aktardı. Bu yıl içerisinde de binlerce kişiye ulaşarak, kurum olarak dış ticaret ve finansman alanındaki ürün, bilgi ve tecrübelerini aktarmaya devam edeceklerini anlattı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum