Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Adaylığını Açıklayan Michael Bloomberg: Trump Varoluşsal Bir Tehdit Oluşturuyor

İş dünyasının ünlü isimlerinden olan ABD’li medya milyarderi Mike Bloomberg, başkan adaylığını resmen duyurdu. Detaylar aşağıda;
Adaylığını Açıklayan Michael Bloomberg: Trump Varoluşsal Bir Tehdit Oluşturuyor
Yorum

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan ABD’li ünlü milyarder Michael Bloomberg, 2020 başkanlık seçimlerine aday olduğunu resmen duyurdu. Milyarder kimliğinin yanı sıra New York’un eski belediye başkanı olarak da tanınan Bloomberg, kalabalık Demokrat sahasına katılmasıyla tüm dünyada gündem oldu.

2020 başkanlık yarışına katılmayı yeniden düşündüğü bilinen Bloomberg, duyurusunda Trump hakkındaki yorumlarıyla da dikkat çekti.

Bloomberg Twitter hesabından; “Donald Trump’ı yenmek ve Amerika’yı yeniden inşa etmek için başkanlığa adaylığımı koyuyorum” dedi.

Adaylığını Açıklayan Michael Bloomberg: Trump'ı Yenemk için Yarışa Giriyorum “İş, hükümet ve hayırseverlik konusundaki eşsiz deneyimlerimin kazanmamı ve liderlik etmemi sağlayacağına inanıyorum” ifadeleriyle dikkat çekti. Milyonlarca dolarlık bir reklam kampanyası başlatan Bloomberg internet sitesinde; “Dört yıl daha Başkan Trump’ın düşüncesiz ve etik dışı eylemlerini göze alamayız. Trump, ülkemiz ve değerlerimiz için varoluşsal bir tehdit oluşturuyor. Bir dönem daha kazanması durumunda, hasardan asla toparlanamayabiliriz” sözleriyle açıklamada bulundu.

Bir televizyon reklamında da New York belediye başkanı olarak 12 yıllık rekorunu, iş insanı olarak deneyimini ve orta sınıf yetiştirmesinin çığırtkanlığını yaptı.

Michael Bloomberg New York Belediye Başkanı 12 Yıl Rekor Reklam; “ülkeyi yeniden inşa etmek ve bizi tanımlayan rüyaya inancını yeniden sağlamak” sözü verirken kampanyası zenginler üzerindeki vergileri artırma, özel planları ortadan kaldırmadan sağlık sigortasını genişletme ve silah kontrolü ile iklim değişikliği konusunda harekete geçme taahhütlerinde bulundu. Yeni reklam, 77 yaşındaki Bloomberg‘in en az 3 Aralık’a kadar yayınlanacak olan 31 milyon dolarlık büyük televizyon reklam kampanyasının bir parçası olarak geldi.

Yılın başlarında başkanlığa aday olmayacağını söyleyen Bloomberg, kısa süre önce Joe Biden Elizabeth Warren karşısında düşüyor gibi görünürken başkanlık hakkında yeniden düşünmeye başlamıştı.

Michael Bloomberg 2020 Başkanlık Yarışı Girdi Öte yandan Bloomberg’in kampanya iletişim direktörü Jason Schechter; “Mike kampanya katkılarını asla kabul etmedi ve asla kabul etmeyecek. O, tamamen özel çıkarlardan bağımsız. Sadece doğru olanı, korkmadan veya lehine olmadan yapmaya odaklanıyor.” dedi.

Milyarderlere karşı başlattığı kampanyayla giderek öne çıkan Elizabeth Warren, Bloomberg’in başkanlığa aday olacağı iddialarının ardından Kasım başlarında ünlü ismi hedef almıştı. Warren, Twitter’dan Bloomberg’e seslenerek; “Çalışan insanlar için büyük bir fark yaratacak ve çok popüler olan politika planları arıyorsanız, buradan başlayın” demiş ve daha önce tanıttığı servet vergisi hesaplayıcısına işaret etmişti.

Senatör Bernie Sanders da Cuma günü Bloomberg’in aday olacağı beklentisiyle şöyle açıklamada bulundu: “Michael Bloomberg veya herhangi bir milyarderin siyasal süreci aşabileceklerini ve seçimleri satın almak için on milyonlarca dolar harcayabileceklerini düşünmelerinden bıktım. Adaylığınız için taban desteği sağlayamıyorsanız, başkanlık için koşmakta hiçbir işiniz yok.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu