Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD’de Tüketici Güveni Temmuz’da Beklentilerin Çok Üzerinde Geldi

IMF’nin bugünkü güncellemesinde ekonomik büyüme tahminini yükselttiği ABD’de tüketici güveni 129,1'e .çıktı.
ABD’de Tüketici Güveni Temmuz’da Beklentilerin Çok Üzerinde Geldi

ABD Conference Board (CB) Tüketici Güven Endeksi, Temmuz’da 129,1’e yükseldi.

Beklenti 123,9’a gerileme yönündeydi. Haziran’da tüketici güveni 127,3 olarak gerçekleşmişti. Rakam 128,9’a revize edildi.

Haziran raporunda mevcut durum endeksi 148,7’den 157,7’ye yükselirken tüketici beklentileri endeksi 100,9’dan 107’ye yükselmişti. Yıllık tüketici enflasyon oranı beklentileri de yüzde 6,5’ten yüzde 6,7’ye yükselmişti.

Temmuz yayınına göre mevcut durum endeksi 159,6’dan 160,4’e yükselirken ve tüketici beklentileri endeksi 108,4’te değişmeden kaldı.
ABD Dolar Endeksi Tepkisiz
Kaynak: MarketWatch

CB Ekonomik Göstergeler Kıdemli Direktörü Lynn Franco; “Tüketici güveni Temmuz ayında yatay seyretti, ancak Şubat 2020’den (132,6) bu yana en yüksek seviyede kaldı” dedi.

Tüketicilerin günümüz koşullarına ilişkin değerlendirmelerinin sabit kaldığını, bu da üçüncü çeyrekte ekonomik büyümenin güçlü bir başlangıç ​​yaptığını gösterdiğini dile getirdi.

Tüketicilerin kısa vadeli görünüm konusundaki iyimserliği değişmedi ve iş koşullarının, işlerin ve kişisel finansal beklentilerin iyileşmesini beklemeye devam ettiklerini belirtti.

Kısa vadeli enflasyon beklentileri bir miktar gerilese de yüksek kaldı.

Tüketicilerin daha büyük bir yüzdesinin önümüzdeki aylarda ev, otomobil ve beyaz eşya satın almayı planladığını söylemesiyle birlikte harcama niyetleri Temmuz ayında yükseldi.

Dolayısıyla tüketici harcamalarının 2021’in ikinci yarısında güçlü ekonomik büyümeyi desteklemeye devam etmesi gerektiğini aktardı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum