Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’de Özel Sektör İstihdamı Mart’ta Beklenti Altı Arttı

Piyasalar için önem taşıyan ADP Ulusal İstihdam Raporu açıklandı. ABD’de özel sektör istihdamı Mart’ta beklentileri karşılayamadı.
ABD’de Özel Sektör İstihdamı Mart’ta Beklenti Altı Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

ADP’nin yayımladığı son rapor, özel sektör istihdamının Mart ayında 517 bin arttığını gösterdi. Bu, özel sektör istihdamında altı aydaki en yüksek artış anlamına geldi.

Beklentiler 550 bin artış olacağı yönündeydi. Şubat’ta ise rakam 117 bin artışa işaret etmişti.

1-49 çalışanı olan küçük ölçekli işletmelerde istihdam 174 bin artarken 50-499 çalışana sahip orta ölçekli işletmelerde 188 bin arttı. 500 ve üzeri çalışan barındıran büyük işletmeler ise 155 binlik istihdam artışı yaşadı.

Mal üreten sektörde istihdam 80 bin, hizmet üreten sektörde 437 bin artış oldu.

ABD Özel Sektör İstihdam
Kaynak: ADP

Mal üretenlerde doğal kaynaklar ve madencilikte binlik düşüş kaydedildi. İnşaat 32 bin artıdayken imalat 49 bin çoğaldı. Hizmet üretenlerden en büyük artışı 169 binle dinlence ve konaklama bildirdi.

Ticaret, ulaşım ve kamu hizmetlerinde istihdam 192 bin arttı. Finansal aktiviteler 9 bin, uzmanlık ile ticaret 83 bin, eğitim ile sağlık 68 bin ve diğer hizmetler 22 bin yükseldi. Bilgi ise yedi bin azaldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu