Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları 25 Eylül Haftasında 362 Bine Yükseldi

ABD'nin haftalık işsizlik maaş başvuruları açıklandı. Rakamlar piyasa beklentisinin çok üzerinde geldi.
ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları 25 Eylül Haftasında 362 Bine Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD istihdam piyasasındaki son durum hakkında bilgi veren haftalık veriler açıklandı. ABD Çalışma Bakanlığı tarafından paylaşılan rakamlara göre 25 Eylül ile biten haftada, isşizlik sigortasından yararlanmak için başvuru yapan Amerikalı sayısı 362 bin oldu.

Söz konusu sayı 18 Eylül haftasında 351 bin kişi gelmişti. Bugün açıklanan sayının ise 335 bin olması bekleniyordu.

Bir önceki haftanın revize edilmiş halinden, 11 bin kişi daha işsizlik hakkından yararlanmak için Çalışma Bakanlığı’na başvurdu.
ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları 11 Bin Arttı
Kaynak: ABD Çalışma Bakanlığı

4 haftalık hareketli ortalama 340 bin açıklandı. Bir önceki haftanın verisine göre mevsimsellikten arındırılmış işsizlik oranı %2 oldu. Bu oran önceki haftanın revize edilmemiş halinden 0,1 puan düşüşü temsil ediyor.

Devam eden başvurular 18 bin azalarak, 2 milyon 802 bine geriledi. Önceki haftanın sayısı 25 bin azaltılarak, 2 milyon 845 binden, 2 milyon 820 bine aşağı yönde revize edildi.

4 haftalık hareketli ortalama 750 azalarak, 2 milyon 797 bin 250 açıklandı. Bu sayı 2020 yılı 21 Mart’tan bu yana en düşük seviye olarak kaydedildi. Bir önceki haftanın 4 haftalık ortalaması ise 6 bin azaltılıp, 2 milyon 804 binden, 2 milyon 798 bine indi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu