Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları 16 Ekim Haftasında 290 Bine Düştü

Geçen haftanın iyimser işsizlik maaşı başvurularının ardından bu haftanın beklenen rakamı açıklandı.
ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları 16 Ekim Haftasında 290 Bine Düştü

ABD Çalışma Bakanlığı 16 Ekim’de sona eren hafta için işsizlik haklarından yararlanma başvurularını açıkladı.

Buna göre işsizlik haklarından yararlanmak için başvuru yapan Amerikalıların sayısı 290 bine düştü. Bu, 256.000 olan 14 Mart 2020’den bu yana ilk başvurular için en düşük seviye oldu. Beklenti 300 bin başvurunun yapılması yönündeydi.

ABD İşsizlik Başvuru
KAYNAK: U.S. Department of Labor

9 Ekim’de sona eren haftada başvurular 319 bin yerine 293 bine inmişti. Böylece salgının Mart 2020’de ABD ekonomisini vurmasının ardından ilk kez 300 binin altına düşmüştü. Rakam 296 bine revize edildi.

Devam eden işsizlik maaşı başvuruları da beklentilerden iyi geldi. 2milyon 550 bin beklentisinin yerine 2 milyon 481 bin olurken önceki haftanın okuması 2 milyon 603 bine yukarı yönlü revize edildi.

4 haftalık ortalama önceki haftanın 335 binlik revize ortalamasından 319 bin 750’ye indi. 16 Ekim haftasında ABD işsizlik maaşı başvuruları pandemiden sonra ikinci kez 300 bin altına düşmüş oldu.

Yine de yeni başvuruların sayısı, yaklaşık 210 bin olan pandemi öncesi eğilimlerin oldukça üzerinde kalmaya devam etti. Çünkü işgücü piyasası, emek talebinin yanı sıra işçi kıtlığı raporlarının ortasında ancak kademeli olarak toparlanıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum