Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD-Hindistan Ticaret Anlaşması Küresel Büyüme için Olumlu Olur

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Borge Brende, ABD ile Hindistan arasındaki bir ticaret anlaşmasının küresel büyüme için olumlu olacağını söyledi.
ABD-Hindistan Ticaret Anlaşması Küresel Büyüme için Olumlu Olur
Yorum

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Borge Brende, ABD ile Hindistan arasındaki ticaretin küresel büyümeye olumlu bakacağını söyledi.

Dünya Ekonomik Forumu Hindistan Zirvesi’nde konuşan Brende; “dünyanın en büyük ekonomisi ABD ile gelişmekte olan ekonomiler arasında en hızlı büyüyen ekonomi Hindistan arasında bir ticaret anlaşmasında ilerleyen bir şeyler olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bu noktada akıllara Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin Eylül ayında bir devlet ziyareti için ABD’de olduğu ve Trump’la samimi pozlar verdiği geldi.

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı ABD Hindistan Ticaret Anlaşması Açıklaması Zaten görüntülerin ardından görüş bildiren uzmanlar da iki ülkenin yakınlaşmasına dair dikkat çekici yorumlar yapmışlardı. Donald Trump ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi‘nin bir Teksas mitinginde bir araya gelmeleri iki ülke arasında bir ticaret anlaşması için umutları artırırken Stratfor analisti Rodger Baker, Hindistan ekonomisinin Çin kadar büyük olmayabileceğini ancak uzun süren bir ticaret savaşında ABD için hala iyi bir ortak olabileceğini söylemişti.

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Borge Brende de benzer şekilde Hindistan’ın, Çin ile süren ticaret savaşında ABD için iyi bir ortak olabileceğini dile getirdi.

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı ABD Hindistan İyi Bir Ortak Olabilir Washington ile Yeni Delhi arasındaki bir ticaret anlaşmasının olumlu bir şeye işaret edebileceğini savunan WEF Başkanı, bugün ticari çatışmaların küresel büyümeyi yavaşlattığının üzerini çizerek ticaretin onlarca yıldır büyüme motoru olduğunu vurguladı. Ayrıca ABD ile Çin’in bu ay müzakere masasına dönmeleriyle, dünya liderlerinin ticaret cephesinde bazı iyi sinyaller göndermeye hazır olabileceğini aktardı.

“Dünya liderlerinin gördüğü şey: Ticaret düşmeye devam ederse, bu büyümenin düşmesine, daha yüksek işsizliğe yol açacak. Belki liderler ticareti geliştirmek için daha fazla şey yapar.” ifadeleriyle de iyimser olduğunu belli etti. İlaveten Hindistan’ın iyi bir yatırım tercihi olduğunu, 1.2 milyar insanla dünyanın en genç nüfuslarından biri olduğunu ve bu ülkede çok büyük fırsatlar olduğunu bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu