Yatırım yapmaya başla!

Dünyada Örneği Çok Az Olan “Türkiye Kart” için Geri Sayım Başladı!

Tüm şehirlerde aynı kartla toplu taşıma araçlarını kullanmayı sağlayacak Türkiye Kart için geri sayım başladı. Ayrıntılar haberimizde;
Dünyada Örneği Çok Az Olan “Türkiye Kart” için Geri Sayım Başladı!

Hepimiz biliyoruz ki farklı bir kente gittiğimizde toplu taşıma için yeni kartlar almamız gerekir. Ancak ağırlıklı olarak öğrencilerin ya da işi gereği farklı şehirlere seyahat etmesi gerekenlerin muzdarip olduğu bu durum, artık değişiyor.

Hem de yapılacak yeni değişiklik, yalnızca toplu taşıma araçlarını kullanacak olanları değil diğer vatandaşları da sevindirecek nitelikte! Çünkü Türkiye Kart olarak isimlendirilen proje sayesinde yeni bir dönem başlayacak. Bakalım, bu nasıl olacak?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye Kart ile ilgili umut vadeden açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: Türkiye Kart AçıklamalarıHürriyet’e konuşan Arslan, Türkiye Kart ile vatandaşın her türlü finansal işlemi tek bir karttan yapabilmesini amaçladıklarını belirtti. Yani söz konusu proje sayesinde, toplu taşıma araçları için ekstra bir kart ya da bilet almak durumunda kalınmayacak. Çünkü aynı zamanda bir kredi kartı olarak kullanılabilecek kart her yerde geçecek.

Projenin dünyada çok az örneği olduğunu vurgulayan Bakan Arslan, bunu birçok ülkeye ihraç edebileceklerini de belirtti.

Bütün İşlemler Tek Bir Kartla Yapılabilecek!Arslan, yenilikçi tek kart dışında Türkiye’nin mega projeleri hakkında da bazı açıklamalarda bulundu. Avrasya Tüneli projesinde günlük 48 bin ortalamasına ulaşıldığını dile getiren Arslan, bir iki yıl içinde 68 binlik garanti rakamının geçileceğini söyledi.

Osmangazi Köprüsü’nde de 30 bin ortalamasına ulaşıldığını belirten Arslan, 40 binlik garanti geçişe ulaşmak için Bursa – İzmir otoyolunun açılması gerektiğinden bahsetti.

Bakan Arslan Türkiye'nin Mega Projelerinden de Bahsetti“İstanbul-izmir arası 3 saate düşünce, ilave trafik oluşacak. Oraya birçok yeni yatırım yapılıyor. Yatırım ticareti, ticaret trafiği artıracak. Birkaç yıl içinde garanti rakamlara ulaşacağız.” diyen Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde de 40 binlerden ortalama 110 binlere gelindiğini söyledi.

Kanal İstanbul hakkında da konuşan Bakan Ahmet Arslan, proje için halen 5 güzergah tercihinin bulunduğunu ifade etti. Neticede; 2018’de uygulamaya geçilmesi planlanan Türkiye Kart projesi epey dikkat çekti. Bakalım, tüm finansal işlemlerde kullanılabileceği söylenen uygulama ne zaman hayatımıza girecek?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum