Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

“Düşük Kalan Geçiş Ücretleri” Güncelleniyor! Avrasya Tüneli’ne Zam!

Tasarruf tedbirleri gündem maddesi olurken, vatandaşın kullandığı tünellere, köprülere zam gelmeye devam ediyor. Avrasya Tüneli'nin ücretleri güncellendi. Detaylar haberde...
“Düşük Kalan Geçiş Ücretleri” Güncelleniyor! Avrasya Tüneli’ne Zam!
HABER GİRİŞ

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) ve Yap-İşlet-Devret (YİD) kapsamında özel şirketler tarafından işletilen otoyol ve köprülerin geçiş ücretlerine dün zam gelmişti. Bu artışların ardından bugün Avrasya Tüneli’ne de zam geldi.

KGM’den edinilen bilgilere göre Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinde yüzde 40 zam uygulandı.

Yeni zam ile birlikte yeni fiyatlar ile gündüz tarifesinde otomobil kullananların ödeyeceği geçiş ücreti 80 TL’den 112 TL’ye, minibüsler için 120 TL’den 168 TL’ye, motosikletlerin için 31,20 TL’den 41,7 TL’ye yükselmiş oldu.

Gece tarifesinde ise otomobiller için 56 TL, minibüsler için 84 TL, motosikletler için 21,85 TL olarak güncellendi.

Dün yapılan zam ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde otomobillerin geçiş ücreti 15 TL’den 24 TL’ye yükseldi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca Osmangazi Köprüsü’nden en ucuz geçiş ücreti 290 TL’den 399 TL’ye fırladı. 1915 Çanakkale Köprüsü’nde geçiş ücreti ise 295 TL’den 419 TL’ye yükseldi.

“Mevcut Ücretler Düşük”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, zamlar hakkında yaptığı konuşmasında “Oluşan şartlara göre geçiş ücretlerine güncelleme ihtiyacı” olarak yorumlamıştı.

Mevcut ücretlerin düşük kaldığını belirtmişti. Bakım işletme giderlerini karşılama noktasında bir düzenleme yapılması gerektiğini aktarmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.