Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknoloji Şirketi Milyon Dolarlık İhaleyi Aldı

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş., milyon dolarlık ihalede birinci olduktan sonra sipariş sürecine geçildiğini bildirdi. Detaylar haberde...
Teknoloji Şirketi Milyon Dolarlık İhaleyi Aldı
HABER GİRİŞ

Teknoloji sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ihale sonucu hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, Irak Elektrik Bakanlığı tarafından davet usulü şeklinde ihale düzenlendiğini belirtti. Bu kapsamda trafo merkezlerinin rehabilitasyonu projesi kapsamında 41 milyon 745 bin dolarlık teklifle birinci olunduğu hatırlatıldı.

Kontrolmatik, sipariş aşamasına geçildiğini ve süreç ile ilgili gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağını bildirdi.

Şirketin hisseleri bu açıklama ile yükselişe geçti. Bugün açılışı 217,40 TL’den yapan hisseler 216,90 TL’ye geriledikten sonra tekrar yükselişe geçti.

Kontrolmatik Teknoloji Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Günlük bazda yüzde 4,78 artışla 221,6 TL’den işlem gördü. KONTR hisseleri yıllık bazda yüzde 96,23 kazandırırken, aylık bazda yüzde 13,1 kaybettirdi. Haftalık bazda kaybı yüzde 9’u geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.