Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elektrik Zammına Adım Adım Yaklaşılıyor: Yüzde 70 Masada!

Yılın merakla beklenen haberine adım adım yaklaşılıyor. Elektrik faturalarını katlayacak dev zamma ilişkin gelen kulis bilgileri haberde;
Elektrik Zammına Adım Adım Yaklaşılıyor: Yüzde 70 Masada!
HABER GİRİŞ

Prof. Dr. Hakan Kara, bu ayın başında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda elektriğe dev zammın geleceği haberini vermişti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kulislerinde elektrik zammı için konuşulan oran yüzde 70 düzeyinde. Söz konusu zammın ise Haziran ya da Temmuz ayında faturalara yansıtılması bekleniyor.

Konuyu gündemine alan Kara, sosyal medya hesabında paylaştığı grafikte tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile elektrik fiyatları arasında bozulan dengeyi ortaya koymuştu.

Enflasyon verileriyle elektrik fiyatları karşılaştırıldığında bu yıl yaz döneminde faturaların ciddi şekilde artabileceği beklentisini paylaşmıştı.

Hakan Kara Elektrik Zammı
Kaynak: X/ali_hakan_kara

Yüksek Gelirli Hanelere Pahalı Fatura Dönemi

Ekonomi yönetiminin, enerji faturaları için yeni bir düzenlemeye gitme hazırlığında olduğu haberi bu ayın başında kamuoyunun gündemine sunulmuştu.

Gelir grubuna göre fatura döneminin başlayacağı, yüksek gelirli hanelerin daha yüksek fatura ödemesi planının yapıldığı öğrenilmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.