Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SGK ve Halkbank’tan Emeklilere Finansman Desteği

10 bin lira olan en düşük emekli aylığının yüksek enflasyon karşısında korunmasını sağlamak adına SGK ve kamu bankaları üzerinden destek paketleri açıklanıyor. Detaylar haberde;
SGK ve Halkbank’tan Emeklilere Finansman Desteği
HABER GİRİŞ

Açlık sınırının altında kalan emekli aylıklarına Temmuz ayında verilecek zamla iyileştirme yapılması beklentileri gündemdeyken Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) emeklilere yönelik finansal destek açıklandı.

Emekliler için finansal destek ödemesi gerçekleştiren SGK, miktarda artışa gidildiğini ve 15 Mayıs’tan sonra 15 bin TL ödeme yapılacağı kararını duyurdu.

SGK’nın yanı sıra kamu bankaları üzerinden de emeklilere destek verilmesi hedefleniyor. Ekonomik destek kapsamında Halkbank’ın emeklilere özel kredi imkanı sunmaya hazırlandığı öğrenildi.

Buna göre belirli yaş kriterlerine uyan ve emekli maaşı alan kişilere banka üzerinden uygun faizli 15 bin lira kredi verilecek.

Kredi paketinde ödeme koşulları ise emekli maaşının tutarına göre değişecek. Halkbank emekli kredisine ilişkin detaylar banka üzerinden paylaşılacak.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın