Yatırım yapmaya başla!

Trump, İngiltere ile Brexit Sonrası Çok Büyük Bir Ticaret Anlaşmasına İşaret Etti

G7 Zirvesi'nde bir araya gelen Donald Trump ile Boris Johnson, Brexit sonrası anlaşma yorumlarıyla gündeme geldi. Detaylar şöyle;
Trump, İngiltere ile Brexit Sonrası Çok Büyük Bir Ticaret Anlaşmasına İşaret Etti

Başkan Donald Trump ile İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Fransa’da başlayan G7 toplantılarında bir araya geldi. Dünyanın en büyük sanayi ekonomilerini temsil eden G-7 toplantısına gölge düşüren bulut, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden belirsiz çıkışıyken iki liderden gelen açıklamalar dikkat çekti.

Trump, Johnson’a Brexit konusunda herhangi bir tavsiye verip veremeyeceği sorulduğunda; “onun hiçbir tavsiyeye ihtiyacı yok, iş için doğru adam” dedi.

Trump, Boris Johnson Brexit Tavsiye İhtiyacı Yok “Johnson, farklı bir insan ve bence o harika bir başbakan olacak kişi” ifadelerini de ekledi. Bu noktada akıllara Boris Johnson ile Donald Trump arasındaki ortak noktalar geldi ki son aylarda dünyanın en önemli siyasi isimlerinden biri haline gelen Johnson ile ABD liderinin bir şekilde uyumlu oldukları malumdu. Diğer taraftan AB liderleri ile Trump arasında sıkışan Johnson’ın G7’de ne yapacağı merak edilirken Trump’ın İngiltere liderini övmesi de yakınlığı destekledi.

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasının ardından ülke ile büyük bir ticaret anlaşması olacağını söyleyen Trump, Londra anlaşması hakkında şöyle konuştu:

Trump,İngiltere Ticaret Anlaşması Yorumu “Bir noktada, engelleri olmayacak çünkü sahip oldukları şey bu. Bu yüzden, çok iyi ticaret konuşmalarına ve büyük sayılara sahip olacağız.” Boris Johnson da benzer şekilde ABD ile gelecekteki ticaret anlaşmalarını dört gözle beklediğini belirterek Donald Trump’ın Amerikan ekonomisi üzerindeki çalışmalarını övdü ve şu sözlerle açıklamada bulundu:

“Özellikle de ticarette olmak üzere ilişkiyi her türlü yolla nasıl ilerletebileceğimiz konusunda kapsamlı konuşmalar yapıyor olacağız ve bunun için çok heyecanlıyız. Ve ben başkanı, Amerikan ekonomisinin başardığı her şey için tebrik etmek istiyorum, bunu görmek harika.”

Sonuçta Trump ile Johnson’un birbirlerinden övgü dolu sözlerle bahsetmeleri hızlı bir ABD-İngiltere anlaşması için olasılıkları artırdı. Ne var ki bazı uzmanlar daha önce hızlı bir ABD anlaşmasının, İngiltere’nin Brexit zararını telafi etmeyeceği yönünde öngörüler yapmış, İngiltere-Avrupa Birliği arasındaki bağlantıları karşılayacak bir ülkenin bulunmadığını iddia etmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum