Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pelosi: Çin Meselesini AB ve Diğerleriyle Çok Taraflı Bir Şekilde Ele Almalıydık

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Başkan Donald Trump’ın Çin’in ticaret uygulamalarına meydan okumak için bir şeyler yapması gerektiğini ancak belki de yanlış hamle yaptığını söyledi.
Pelosi: Çin Meselesini AB ve Diğerleriyle Çok Taraflı Bir Şekilde Ele Almalıydık
Yorum

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Başkan Donald Trump’ın Çin’in ticaret uygulamalarına meydan okumak zorunda olduğuna inanmasına rağmen Pekin’i sorumlu tutmak için doğru adımları henüz atmadığını söyledi.

Salı günü CNBC’den Jim Cramer ile yaptığı röportajda Pelosi; “Başkanın bu konuda bir şeyler yapması gerektiğini düşünüyorum ama doğru yoldan gittiğinden emin değilim, bence bunu AB ve diğerleriyle birlikte çok taraflı bir şekilde yapmalıydık” dedi.

Donald Trump’ın Çin uygulamalarını Amerikalıları finansal sıkıntıya sokabilecek şekilde ele almaya çalışmamış olması gerektiğini vurguladı.

Pelosi: Trump Çin Uygulamaları ABD Finansal Sıkıntı SokmamalıydıABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Trump’ın çiftçilere ve tüketicilere zarar veren Çin uygulamalarını eleştirerek ABD liderini bunun için uyardı. Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması’nın yerini alacak Amerika Birleşik Devletleri-Meksika-Kanada Anlaşması’nın onay süreci hakkında da konuşan Pelosi, Meclis’teki Demokratların emek ve çevre standartlarının uygulanması konularında hala endişelerinin olduğunu dile getirdi.

ABD–Meksika–Kanada arasındaki NAFTA yerine getirilen USMCA’nın onaylanmasını umduğunu da aktardı. Bununla birlikte öne çıkan en önemli meselenin uygulanabilirlik olduğunu kaydetti.

Kaliforniya Demokratı, anlaşmanın onaylanmasının 2020 seçimlerinden önce Trump’a siyasi bir zafer vereceği konusunda endişelenmediğini de şöyle ifade etti:

Pelosi: USMCA Trump Siyasi Zafer Vermeyecek “Başkana zafer vereceğimiz fikri yersiz. Bu Amerikan halkı için bir zafer.” Demokratların 2020 seçimlerinde kazanma şansı hakkında iyimser konuşan Pelosi, partinin Meclis’i elinde tutmaya devam edeceğini ve başkanlığı yeniden alacağını tahmin etti.

Tahminleri yerine geldiği takdirde ise Demokratların 2021’de Hasta Koruma ve Ekonomik Bakım Yasası’nı desteklemek için çoğunluğa ulaşacağını öngördü. “Meclisi, Senato’yu ve Beyaz Saray’ı kazandığımız zaman, enerjimizi tüm Amerikalılar için sağlık bakımı için kullanalım.” dedi. Herkesin politika önergelerine katılmadığını vurgulayarak her bir Demokratik yarışmacıya övgüde bulunan Pelosi, Hasta Koruma ve Ekonomik Bakım Yasası’nın faydalarının üzerini çizdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu