Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ocak Ayı Sosyal Yardımları 5 Milyar TL’ye Yaklaştı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde dağıtılan sosyal yardımların miktarı açıklandı. Detaylar Bakan Yanık tarafından duyuruldu.
Ocak Ayı Sosyal Yardımları 5 Milyar TL’ye Yaklaştı
Yorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından açıklanan bilgilere göre Ocak ayında düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan ihtiyaç sahibi vatandaşlara 4 milyar 897 milyon TL destek dağıtıldı. Söz konusu yardımlar; elektrik, barınma, evde bakım, eğitim, sosyal ekonomik destek gibi birçok alanı kapsıyor.

Ocak ayında 143 milyon TL’lik elektrik tüketim nakdi desteği verdiklerini söyleyen Yanık, “Vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Kurumu’na ödemesi gereken 1,9 milyar TL’lik Genel Sağlık Sigortası primini bakanlık olarak biz üstlendik. Ayrıca 2,6 milyon TL’lik hastane, ilaç, reçete, optik katılım payı adı altında ödenen tutarı da hak sahiplerine iade ettik” dedi.

Evde Bakım Hizmetlerine 957 Milyon TL Dağıtıldı

Evde Bakım Hizmetlerine 957 Milyon TL DağıtıldıEngelli aylığının 1.138 TL olarak ödendiğini hatırlatan Bakan, evde bakım yardımı alanların desteklerinin de hesaplarına yatırıldığını söyledi. Bunun dışında ekonomik nedenlerle çocuklarına bakamayan ailelerin sorunlarını gidermek ve sağlıklı bireyler yetiştirilmesi için ihtiyaç sahibi ailelere 234,6 milyon TL destek verildiğini söyledi.

Kış aylarında 220 milyon TL ek kaynak ayırdıklarını, pandemi desteklerinin de devam ettiğini bildirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı dün Aksaray’da Kadın Aktivite Merkezi’nin açılışı ile Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü programına katıldı.

Yapılan yazılı açıklamada, “Güçlü aileler güçlü toplumu oluşturuyor. Kadınların hayatın her alanında yer alması ve fırsat eşitliğinin sağlanması, AK Parti hükümetleri olarak bizim her zaman öncelik verdiğimiz, üzerinde hassasiyetle durduğumuz meselelerden birisidir.” şeklinde konuştu.

Kadınların her alanda desteklendiğini, önlerine engel çıkmadığı sürece çok daha büyük başarılara imza atacaklarını sözlerine ekledi. Başta eğitim olmak üzere kadınların ve kız çocuklarının hayatın her alanında güçlü kimliklerle yer alması hedefiyle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu