Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcısına Müjde! Çelik Şirketinden Temmuz’da Temettü Geliyor!

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Yatırımcısına Müjde! Çelik Şirketinden Temmuz’da Temettü Geliyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Güneş enerjisi alt yapısı, enerji nakil hattı, yapısal çelik ve çeşitli sektörlere özel çelik profil üretimleri alanında faaliyet gösteren Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş., kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da KCAER koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına temettü dağıtımı olacağı müjdesi çıktı.

Açıklamada, şirket yönetim kurulunun 3 Temmuz 2024 tarihinde ödenmek üzere hisse başına brüt 0,1520750 TL, net 0,1368675 TL temettü dağıtılmasına karar verdiği ifade edildi.

KCAER Temettü Dağıtım Tablosu
Kaynak: KAP

Bu hususun, şirketin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında ortakların onayına sunulmasına karar verildiği belirtildi.

Şirket bu hafta cirosunu olumlu etkileyeceğini belirttiği bir iş ilişkisinin de duyurusunu yapmıştı. KAP bildiriminde, son 45 günde Amerika kıtası başta olmak üzere MENA, Avrupa ve Türkiye’den ağırlıklı olarak katma değerli ürünlere yönelik toplam 39 milyon 819 bin 38 dolar tutarında çelik profil siparişi alındığı bilgisi verilmişti.

GCM Yatırım Banner

KCAER Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,67 değer artışıyla haftanın son işlem gününü 10.276,88 puandan tamamlayıp tüm zamanların en yüksek günlük ve haftalık kapanışını gerçekleştirirken, KCAER hisseleri endeksle paralel hareket etti etti ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 69,1 TL olan hisseler, günlük bazda yüzde 3,6‘lık yükselişle 61,4 TL seviyesinden günü tamamladı.

KCAER Fiyatı Bugün Yükseliş Eğiliminde Görünüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kocaer Çelik hisseleri, aylık ve yıllık grafikte ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 39,2 ve yüzde 352 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.