Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

JPMorgan 4Ç21 Bilançosunu Açıkladı! Kazanç Düşerken Beklenti Aşıldı

Varlıkları bakımından ABD’nin en büyük bankası JPMorgan, beklenen üç aylık kazanç bilançosunu yayımladı. Hisseler açılış öncesi düştü.
JPMorgan 4Ç21 Bilançosunu Açıkladı! Kazanç Düşerken Beklenti Aşıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li bankacılık devi JPMorgan Chase, dördüncü çeyreğe ilişkin bilançosunu açıkladı. Hisse başına kazanç 3,01 dolarlık tahminleri aşarak 3,33 dolar olurken gelir 29,9 milyar dolarlık tahminin üzerinde 30,35 milyar dolar oldu.

JPMorgan, dördüncü çeyrek kazancını açıklayan ilk büyük banka olurken hisselerin açılış öncesinde düşmesi dikkat çekti.

JPMorgan Chase Açılı Öncesi Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

Varlıkları genellikle ABD ekonomisinin sağlığının bir barometresi olarak görülen ülkenin en büyük borç vereni, 31 Aralık’ta sona eren çeyrekte 10,4 milyar dolarlık kazanç açıkladı. Bu bir yıl önceki 12,1 milyar dolara kıyasla düşüş gösterdi.

Bununla birlikte küresel birleşme ve satın alma faaliyetleri 2021’de tüm zamanların rekorlarını kırdığı için, JPMorgan’ın ticaret açığı, yatırım bankası için bir başka güçlü çeyrek tarafından desteklendi.

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Jamie Dimon, kazanç raporuna ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“JPMorgan Chase, artan sermaye piyasası faaliyetinden yararlanan işletmelerimiz genelinde sağlam sonuçlar bildirdi ve firma genelindeki ortalama krediler arttıkça borç verme faaliyetinde bir artış oldu. Omicron varyantı, enflasyon ve tedarik zinciri darboğazlarıyla ilgili ters rüzgarlara rağmen ekonomi oldukça iyi bir performans sergilemeye devam ediyor.”

Aynı zamanda iş dünyası hissiyatı iyimser oldukça ve tüketiciler iş ve ücret artışından faydalandıkça ABD ekonomik büyümesine ilişkin iyimser kaldıklarını ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu