Yatırım yapmaya başla!

JP Morgan Chase CEO’su: Bitcoin Alanın Aklı Yok!

JP Morgan Chase CEO'su Jamie Dimon'dan olay yaratacak açıklamalar geldi. Dimon'a göre bitcoin alanın aklı yok. İşte detaylar;
JP Morgan Chase CEO’su: Bitcoin Alanın Aklı Yok!

Kripto paraların yükselişi hızlı bir şekilde devam ederken, aykırı sesler de yükselmeye devam ediyor. Çin Merkez Bankası’nın bitcoin başta olmak üzere kripto paralara getirdiği yasaklama piyasada şok etkisi yaratmıştı. Şimdi ise ünlü banka JP Morgan Chase CEO’sundan olay yaratan açıklamalar geldi. Bitcoinin dolandırıcılık olduğunu söyleyen Dimon, aklı olan insanın uzak duracağını ifade etti.

Jamie Dimon, New York’ta yatırımcı konferansında bitcoin üzerine konuştu ve yakında patlayacak bir dolandırıcılık olduğunu belirtti.

Jamie Dimon Bitcoin Dolandırıcılık Dedi

Dimon’a göre; bitcoin çalışmaz ve insanların bir parayı yoktan var edebildikleri bir yerde iş yapılamaz. Bu parayı satın alan insanlar ise gerçekten akıllı olamazlar. Yaptığı sert açıklamalarla gündeme gelen Dimon, çalışanlara gözdağı vermekten de çekinmedi.

JP Morgan’ın herhangi bir işlemcisinin bir kripto parada işlem yapması durumunda anında kovulacağını söyledi.

Bitcoin Alan İşten Kovulacak

Başta bitcoin olmak üzere kripto paraların sonunun iyi olmadığını dile getiren Dimon, “bitcoin bizim kurallarımıza aykırı” sözlerini kullandı. Kripto paraların blockchain teknolojisinin birçok ülke tarafından kabul görmesine karşın, Dimon gibi düşünen kişilerin sayısı da oldukça fazla.

Jamie Dimon’un sözlerinin ardından bitcoinde düşüş yaşandı. Çin yasaklarıyla dalgalı bir havanın hakim olduğu bitcoinde sert düşüşler gözlendi.

Dimon'un Sözleriyle Bitcoin Sert Düştü

Dimon aynı zamanda bitcoinde kısa pozisyon almayacağını ve çökmeye başlamadan önce ne kadar yükseleceğini söylemek gibi bir şeyin söz konusu olmadığını belirtti.

Bitcoin Çökecek Dedi

Bitcoindeki yükselişi, tarihin ilk ekonomik balonu olan lale çılgınlığı ile ilişkilendiren Dimon, sistemin bir gün mutlaka patlayacağını da dile getirdi. Banka CEO’sunun açıklamaları ile % 4,03 oranında değer kaybeden bitcoin 3981,15 dolardan işlem görmeye başladı. 2014 yılında CNBC’den Andrew Ross Sorkin’e konuşan Dimon, bitcoinin tekrar tekrar üretilebileceğini söylemişti. O zamanlar blockchain zincirinde yaşanan sorunlar da buna işaret etmişti. Bitcoin fiyatı o zamanlar 854 dolardı.

Dimon, 2015 Kasım tarihinde katıldığı bir konferansta da bitcoini hedef almıştı. Hükümetin sanal bir para birimini desteklemeyeceğini belirtmişti. O zaman bitcoin, 388 dolardı. 2016 Ocak tarihinde Dünya Ekonomik Forumu’nda da bitcoinin sonunun olmadığına dikkat çekmişti. Bitcoin fiyatı ise 419 dolardı. Son sözleriyle ise 3981,15 dolara geriledi. Jamie Dimon’un 2015 ve hatta 2014 yılından beri bitcoini ne zaman ağzına alsa büyük olay yarattığını böylece görüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum