Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İngiliz İmalat Sektörü Temmuz’da Güç Kaybederken PMI 60,4’e Düştü

İngiltere imalat sektörü Temmuz’da beklentilerin altında faaliyet büyümesi kaydetti.
İngiliz İmalat Sektörü Temmuz’da Güç Kaybederken PMI 60,4’e Düştü

IHS Markit ve CIPS tarafından yayımlanan son PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) anketine göre okuma Temmuz’da tahminle uyumlu gerçekleşti.

Ön tahmine göre, IHS Markit/CIPS İngiltere İmalat PMI bir önceki aydaki 63,9’dan Temmuz’da 60,4’e düşmüştü.

Anket kaynak ile personel sıkıntısının büyümeyi kısıtladığını ve Temmuz ayında üreticilerde maliyetleri artırdığını ortaya serdi.
İngiltere İmalat PMI Temmuz 2021
Kaynak: IHS Markit

Üretim ve yeni sipariş büyümesi dört ayın en düşük seviyelerine gerilerken sıkı tedarik zincirlerinin maliyetlerde keskin artışa neden olduğunu gösterdi.

Son anket sonuçları hakkında yorum yapan IHS Markit Direktörü Rob Dobson; Temmuz ayında İngiltere’deki üreticilerin bir ay daha sağlam bir büyüme rapor etmesine rağmen girdi, nakliye ve işgücü kıtlığının birçok işletmeyi boğduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Bir yandan, üreticiler ekonomilerin yeniden açılmasından faydalanıyor. Bu, ABD, AB, Çin ve Orta Doğu dahil olmak üzere hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlardan sağlam yeni iş akışlarına yol açıyor. Öte yandan, küresel üretim büyümesindeki son artış, bir ay daha rekora yakın tedarik zinciri gecikmelerine yol açtı.”

İleriye yönelik görünümünse yüksek enflasyonla birlikte sınırlı bir büyüme olmaya devam ettiğini bildirdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum