Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

En İyi 70 Fantastik Film Listesi ve Güzel Yeni Öneriler

Kendinizi birbirinden etkileyici masalsı dünyaların içerisinde bulacağınız en iyi fantastik filmleri huzurlarınıza getiriyoruz. Özellikle de muazzam görsel efektlerle süslenen bu yapımlar, adeta eşsiz bir görsel şölen sunacaklar.

Gözler önünse sermiş oldukları büyüleyici dünyalarla, izleyicileri kusursuz bir masalın içerisine sürükleyen en iyi fantastik filmler huzurlarınıza geliyor. Çoğunluğu fantezi ve bilim kurgu türlerinin harmanından oluşan bu filmler, görsel efektleri ve içimizi ısıtan konularıyla bizleri fazlasıyla şaşırtıyorlar.

Sizler için derlemiş olduğumuz en iyiler listesindeki yapımların birçoğu da sizlere görsel bir şölen sunmayı amaçlıyorlar. Bu türe ait yeni ve en beğenilen filmlerden oluşan listemizdeki yapımların IMDb puanlarına göre sıralandığını da belirtmeden geçmeyelim. Toplamda 70 filmin ve alternatif önerilerin yer aldığı bu listeyi sizler de yorumlarınızla birlikte daha da genişletebilirsiniz.

Navigasyon

İşte karşınızda en iyi fantastik filmler;

Fantastik Filmler Listesi – IMDb Puanına Göre Sıralanması

Etkileyici efektleri, oyunculukları ve senaryoları bünyelerinde barındıran fantastik türde tüm zamanların en iyi filmlerini sizlerle buluşturuyoruz. Toplamda 70 filmin süslediği listemizi, son 5 yıla damga vuran yapımlarla başlayıp, son 25 yılın en iyileriyle sonlandırıyoruz.

Son 5 Yılın En İyileri – IMDb Punanına Göre Sıralaması

Sinema tekniklerinin akıl almaz derecede geliştiği son 5 yıl, bu türe ait başarılı yapımların da sahne aldığı etkileyici bir dönem oldu. 3D teknolojisinin neredeyse zirveye ulaştığı bu döneme damgasını vuran masalsı filmler huzurlarınıza geliyorlar.

22. Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları (Hansel & Gretel: Witch Hunters)

IMDb Puanı: 6,1

Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları (Hansel & Gretel: Witch Hunters)Grimm Kardeşlerin klasikleşmiş Hansel ve Gretel adlı eserinin oldukça farklı bir şekilde yorumlanarak, beyazperdeye uyarlanmış hali olan Hansel ve Gretel: Cadı Avcıları (Hansel & Gretel: Witch Hunters), özellikle de konusu ve görselleriyle hayranlık uyandırmıştı.

Jeremy Renner ve Gemma Arterton ikilisinin başrollerini paylaştıkları bu yapım 2013 yılında izleyicilerle buluştu ve kısa sürede en iyiler arasında da yer almayı başardı.

21. Pamuk Prenses ve Avcı (Snow White and The Huntsman)

IMDb Puanı: 6,1

Pamuk Prenses ve Avcı (Snow White and The Huntsman)Klasiklerin farklı yorumlarıyla listemize devam ediyoruz. Alışılmış Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalının etkileyici görsel efektlerle harmanlanmasıyla 2012 yılında vizyona giren Pamuk Prenses ve Avcı (Snow White and The Huntsman), sonraları seri haline gelmiş olsa da ilk filmin yeri doldurulamadı.

Kristen Stewart, Charlize Theron ve Chris Hemsworth üçlüsünün başarılı oyunculuklarıyla süsledikleri bu yapım da en iyiler arasına adını yazdırıyor.

20. Gerçek Kötüler (Suicide Squad)

IMDb Puanı: 6,3

Gerçek Kötüler (Suicide Squad)Margot Robbie’nin Harley Quinn rolüyle harikalar yarattığı 2016 yapımı Gerçek Kötüler (Suicide Squad), DC Comics’in en sevilen çizgi romanlarından birinin uyarlaması olarak karşımıza geliyor.

Ayrıca Jared Leto, Will Smith ve Cara Delevinge gibi isimlerin de rol aldığı bu yapımın en iyiler arasında yer alıp, almaması gerektiğine sizler karar verin.

19. 47 Ronin

IMDb Puanı: 6,3

47 RoninKeanu Reeves’in başrollerinde oynadığı 47 Ronin, konusuyla bizleri samurayların var oldukları döneme ışınlıyordu.

Bazı kesimlerin beğenisini kazanan bazılarının ise tepkisini toplayan 2013 yapımı 47 Ronin filminin de en iyiler arasında yer alıp, almayacağına sizler karar verin.

18. Masalların Masalı (Tale of Tales)

IMDb Puanı: 6,4

Masalların Masalı (Tale of Tales)Adıyla Nazım’ın şiirini ve Yuiy Norşteyn’in 1979 yapımı kısa filmini aklınıza getirebilir. Fakat Masalların Masalı (Tale of Tales), 2015 yılında vizyona giren ve bünyesinde Salma Hayek, Vincent Cassel, John C. Reilly gibi isimleri barındıran etkileyici bir filmdi.

İtalyan şair Giambattista Basile eserinden ilham alınarak beyazperdeye uyarlanan bu film; İtalya, Fransa ve İngiltere ortak yapımı bu film de en başarılılarından bir tanesidir.

17. Güzel ve Çirkin (La Belle Et La Bete)

IMDb Puanı: 6,5

Güzel ve Çirkin (La Belle Et La Bete)2017 yılının en heyecan verici filmleri arasında da yer alan Beaty and Beast eserinin Fransa – Almanya ortak yapımı olan ve 2014 yılında izleyicilerle buluşan Güzel ve Çirkin (La Belle Et La Bete), bu benzersiz masalı etkileyici bir dille gözler önüne sermişti. Léa Seydoux ve Vincent Cassel’ın başrollerini paylaştıkları bu başarılı yapım da fantezi türünün en iyi örnekleri arasına adını yazdırıyor.

16. Pete ve Ejderhası (Pete’s Dragon)

IMDb Puanı: 6,8

Pete ve Ejderhası (Pete’s Dragon)Masalları bir kenara bırakıp 2016 yılının en başarılı ve en güzel fantastik yapımlardan biriyle listemize devam ediyoruz.

Aynı dönemde vizyona giren Spielberg filmi The BFG gibi benzersiz bir yapım olan Pete ve Ejderhası (Pete’s Dragon), yeniden uyarlanmış senaryosu ve görselleriyle hayranlık uyandırmayı başarıyor.

15. Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları (Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children)

IMDb Puanı: 6,8

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları (Miss Peregrine's Home for Peculiar Children)2016 yılının bir diğer başarılı filmlerinden biriyle listemize devam ediyoruz. Tim Burton gibi usta bir ismin yönetmen koltuğunda oturduğu Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları (Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children); Eva Green, Samuel L. Jackson ve Judi Dench gibi başarılı oyuncuları da bünyesinde barındırıyor.

14. Ayı Teddy (Ted)

IMDb Puanı: 7,0

Ayı Teddy (Ted)Son 5 yılın belki de en aykırı ve en komik senaryolarından birine sahip olan 2012 yapımı Ayı Teddy (Ted), bizleri fazlasıyla güldürmeyi başarmıştı.

Başlı başına yetişkinler için olağanüstü bir komedi filmi olan Ted; Seth MacFarlane, Mark Whalberg, Mila Kunis ve Giovanni Ribisi gibi başarılı oyuncuları da bünyesinde barındırıyor.

13. Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması (Warcraft)

IMDb Puanı: 7,0

Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması (Warcraft)Gelmiş geçmiş en beğenilen video oyunları arasında yer alan Warcraft, 2016 yılında ise olağanüstü bir sinema filmi olarak karşımıza gelmişti.

Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması (Warcraft) adıyla vizyona giren ve oyun bağımlıların merakla bekledikleri yapımlardan biri haline gelen bu etkileyici film de en iyiler arasına adını yazdırıyor.

12. Sindirella (Cinderella)

IMDb Puanı: 7,0

Sindirella (Cinderella)2015 yapımı Sindirella (Cinderella) filmiyle masallar dünyasına geri dönüyoruz. Külkedisi masalından uyarlanan bu yapımda Cate Blanchett ve Helena Bonham Carter gibi usta oyuncuların yanı sıra Game of Thrones dizisinin Rob Stark’ı Richard Madden ve Lily James gibi başarılı isimler de yer alıyor.

11. Malefiz (Maleficent)

IMDb Puanı: 7,1

Malefiz (Maleficent)Uyuyan Güzel masalının olağanüstü bir şekilde sinemaya uyarlanmış hali olan Malefiz (Maleficent), 2014 yılının en başarılarından biri olarak karşımıza gelmişti.

Angelina Jolie ve Elle Fanning’in başrollerinde oynadıkları bu yapım, güçlü oyuncu kadrosu ve büyüleyici görsel efektleriyle hayranlık uyandırmayı başarmıştı.

10. Karayip Korsanları 5: Salazar’ın İntikamı (Pirates of Caribbean: Dead Men Tell No Tales)

IMDb Puanı: 7,1

Karayip Korsanları 5: Salazar'ın İntikamı (Pirates of Caribbean: Dead Men Tell No Tales)2017 yılının başarılı devam filmlerinden biri olan Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı (Pirates of Caribbean: Dead Men Tell No Tales), iki usta yönetmen tarafından çekildi. Joachim Ronning ve Espen Sandberg’in yönetmen koltuğunda oturdukları bu filmin senaristliğini ise Jeff Nathanson üstlendi.

26 Mayıs 2017 tarihinde Türk sinemalarında vizyona giren ve hayranlarını bir kez daha büyülemeyi başaran Karayip Korsanları’nın son filmi; Johnny Depp, Geoffrey Rush ve Kevin McNally gibi usta isimlerden oluşan kadrosunu; Javier Bardem, Brenton Thwaites, Kaya Scodelario, Golshifteh Farahani ve David Wenham gibi isimlerle güçlendirdi.  

9. Kral Arthur: Kılıç Efsanesi (King Arthur: Legend of the Sword)

IMDb Puanı: 7,3

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi (King Arthur: Legend of the Sword)Bana göre bugüne kadar yapılmış en iyi Kral Arthur filmi olan, Kral Arthur: Kılıç Efsanesi (King Arthur: Legend of Sword), 2017 yılının ilk yarısında izleyicileri büyülemeyi başardı. Bazı sahneleri biraz fazla masalsı olsa da işleyişi ve eğlenceli anlatımıyla yılın en dikkat çekici yapımlarından biri olmayı başardı.

Ayrıca güçlü oyuncu kadrosu ve müzikleriyle de 2017’nin etkileyici filmlerinden olan Kral Arthur: Kılıç Efsanesi, David Beckham gibi usta bir futbolcuyu da kadrosunda barındırıyordu. Elbette ki Beckham; Charlie Hunnam, Jude Law, Eric Bana, Aidan Gillen ve Dijmon Honsuou gibi usta oyunculardan oluşan kadronun içerisinde fazlasıyla sırıtmıştı.

DİKKAT SPOILER! 2017 yılının en iyi filmlerinden biri olan Kral Arthur: Kılıç Efsanesi, daha ilk sahnelerinden itibaren izleyicileri kendisine bağlamayı başardı. Özellikle de devasa fillerin yer aldığı bu etkileyici sahne, bana ve bazılarımıza Yüzüklerin Efendisi serisindeki o meşhur sahnelerden birini hatırlattı.

Ayrıca Utopia dizisinden hatırladığımız Neil Maskel, Game of Thrones’un Bolton’u Michael McElhatton ve Charlie Hunnam arasında geçen “uyandım” cümlesiyle başlayan hikaye sahnesi de bizleri eğlendirmeyi başarmıştı.

8. Canavarın Çağrısı (A Monster Calls)

IMDb Puanı: 7,5

Canavarın Çağrısı (A Monster Calls)Juan Antonio Bayona’nın Goya En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazandığı Canavarın Çağrısı (A Monster Calls) filmi, İspanya’nın Oscar’ı sayılan Goya ve Gaudi Ödülleri’nin de birçoğunu toplamayı başardı. Konusu ve müzikleriyle izleyicileri büyülemeyi başaran A Monster Calls, 2016 yılının en iyilerinden de bir tanesiydi.

Bayona’nın usta yönetmenliğinin ve olağanüstü masalsı bir dünyanın yanı sıra güçlü oyuncu kadrosu da bu filmi daha da etkileyici hale getirmişti. Liam Neeson, Felicity Jones, Sigourney Weaver, Toby Kebbell ve Geraldine Chapline gibi usta isimler, bu yapımın oyuncu kadrosunu oluşturmuşlardı.

7. Orman Çocuğu (The Jungle Book)

IMDb Puanı: 7,5

Orman Çocuğu (The Jungle Book)2016 yılı fantastik filmlerin şaha kalkmış oldukları dönem gibi görünüyor. Defalarca yeniden uyarlanan Orman Çocuğu ya da Ormanın Kitabı hikayesinin belki de en başarılısı olan 2016 yapımı Orman Çocuğu (The Jungle Book) bütünüyle izleyicileri kendisine hayran bırakmıştı.

Orman Çocuğu filmi; Scarlett Johansson, Idris Elba, Ben Kingsley, Christopher Walken, Jon Favreau, Lupita Nyong’o, Giancarlo Esposito, Bill Murray, Garry Shandling gibi olağanüstü oyuncuların yanı sıra çocuk oyuncu Neel Sethi’nin de başarılı performansıyla en iyiler arasına adını yazdırıyor.

6. Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar (Fantastic Beasts and Where to Find Them)

IMDb Puanı: 7,6

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar (Fantastic Beasts and Where to Find Them)2016 yılının bir diğer başarılı filmleriyle listemize devam ediyoruz. Harry Potter serisinin spin off filmi olarak karşımıza gelen Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar (Fantastic Beasts and Where to Find Them), vizyona girmiş olduğu ilk günden bu yana izleyicileri büyülemeyi başardı.

Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Colin Farrell ve Ezra Miller’dan oluşan oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

5. Doctor Strange

IMDb Puanı: 7,7

Doctor StrangeMarvel Comics’in en sevilen çizgi roman kahramanlarından olan Doctor Strange ve Deadpool filmleri 2016 yılına damga vurmayı başardılar.

İzleyicilere benzersiz bir dünyanın kapılarını sonuna kadar aralayan Doctor Strange; Tilda Swinton, Benedict Cumberbacht, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams ve Mads Mikkelsen gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla da fark yaratıyor.

4. Hobbit Serisi

IMDb Puanı: 7,8

Hobbit Serisi2012, 2013 ve 2014 yıllarına damgasını vuran Hobbit serisi; halihazırda dünyanın en iyi filmlerinden olan Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) serisinin devamı niteliğinde olduğu için bizleri heyecanlandırmayı başarmıştı.

Yüzüklerin Efendisi serisinden biraz daha masalsı yapıya sahip olan Hobbit, başarılı oyuncu kadrosuyla da gönülleri fethetmeyi başarmıştı.

3. Pi’nin Yaşamı (Life of Pi)

IMDb Puanı: 7,9

Pi'nin Yaşamı (Life of Pi)Dram ve macerayı masalsı bir dille anlatan Pi’nin Yaşamı (Life of Pi), görsel efektleri ve olağanüstü senaryosuyla bizleri kendisine hayran bırakmıştı. Ang Lee gibi başarılı bir yönetmenin, Yarın Martel’in romanından beyazperdeye uyarlamış olduğu bu yapım, ayrıca dönemin Oscar ödüllerini de silip süpürmeyi başarmıştı.

2. Wonder Woman

IMDb Puanı: 8,4

Wonder WomanŞimdilik hayranlarından almış olduğu oylarla IMDb’de 8,4’lük puana ulaşan Wonder Woman filmi, 1 Haziran 2017 tarihinde vizyona girdi. Bu nedenle de sahip olduğu bu puan yıl içerisinde birçok kez değişikliğe uğrayacaktır. Bu nedenle de Wonder Woman filminin puanı kesinleşene kadar bu filmli listemizde ikinci sıraya yerleştirdik.

Gal Gadot’ın başrollerini Chris Pine, Connie Nielsen ve Robin Wright gibi usta isimlerle paylaştığı bu yapımda; Danny Huston ve David Thewlis gibi iki güçlü isim daha bulunuyor. Ancak bu film bazı sahneleriyle özellikle de ülkemizde çok konuşulacak gibi görünüyor.

DİKKAT SPOILER! Wonder Woman Osmanlı'ya Karşı! Patty Jenkins tarafından yönetilen ve yılın beklenen süper kahraman filmlerinden biri olan Wonder Woman, aslında genel olarak Amazon prensesi Diana’nın dünyada geçekleşecek olan savaşı durdurma çabaları konu ediliyor.

1. Dünya Savaşı sırasında geçen bu filmin bir sahnesinde Wonder Woman, casus Steve Trevor ile birlikte Türk ordusunun karargahına giriyor. Bu karargahtan “Almanların Türklere yaptırmış oldukları” kimyasal silahın planlarını çalıyorlar.

1. Galaksinin Koruyucuları (Guardians of the Galaxy)

IMDb Puanı: 8,1

Galaksinin Koruyucuları (Guardians of the Galaxy)En iyiler arasında yer alan bir diğer Marvel çizgi roman uyarlaması olan Galaksinin Koruyucuları (Guardians of the Galaxy), 2017 yılında vizyona girecek olan devam filmiyle de kusursuz bir macerayı seyircilerle buluşturacak.

Chris Pratt, Zoe Saldana, Vin Diesel, Bradley Cooper ve Dave Bautista gibi isimlerden oluşan kadrosuyla da fark yaratmaya devam edecek.  

Son 10 Yılın En İyileri – IMDb Punanına Göre Sıralaması

Son 10 yıl, sadece bu türe ait yapımlar için değil, aynı zamanda da diğer türler için de oldukça başarılı ve zengin bir dönemdi. Birbirinden etkileyici yapımların sahne aldıkları son 10 yılın en iyileri huzurlarınıza geliyor.

13. Dünyanın Merkezine Yolculuk (Journey to the Center of the Earth)

IMDb Puanı: 5,8

Dünyanın Merkezine Yolculuk (Journey to the Center of the Earth)3D tekniğinin oldukça başarılı bir şekilde kullanıldığı Dünyanın Merkezine Yolculuk (Journey to the Center of the Earth); belki de Brendan Fraser’ın son başarılı filmi olabilir.

Jules Verne’in Dünyanın Merkezine Seyahat adlı klasiğinden esinlenilerek 2008 yılında seyirciyle buluşan bu yapım da listemize adını yazdırıyor.

12. Altın Pusula (Golden Compass)

IMDb Puanı: 6,1

Altın Pusula (Golden Compass)2007 yılının En İyi Görsel Efekt Oscar’ını kazanan Altın Pusula (Golden Compass); Nicole Kidman, Daniel Craig, Eva Green ve Sam Elliott gibi usta oyuncuların da yer aldıkları etkileyici bir filmdi. Görsellerinin yanı sıra konusuyla da dikkat çeken bu yapım da adını başarılı yapımlar arasına yazdırıyor.

11. Alice Harikalar Diyarında (Alice in Wonderland)

IMDb Puanı: 6,5

Alice Harikalar Diyarında (Alice in Wonderland)Lewis Carroll masalının olağanüstü görsel ve efektlerle, usta yönetmen Tim Burton tarafından beyazperdeye uyarlanan Alice Harikalar Diyarında (Alice in Wonderland), ilk olarak 2010 yılında vizyona girmişti.

2016 yılında ise devam filmiyle karşımıza gelen Alice Harikalar Diyarında; Johnny Depp, Mia Wasikowska, Helena Bonham Carter, Anne Hathaway, Alan Rickman ve Stephen Fry gibi oyunculardan oluşan kadrosuyla da beğeni kazanmıştı.

10. Spiderwick Günceleri (The Spiderwick Chronicles)

IMDb Puanı: 6,6

Spiderwick Günceleri (The Spiderwick Chronicles)2008 yılının başarılı filmlerinden olan Spiderwick Günceleri (The Spiderwick Chronicles), hem oyuncu kadrosu hem de masalsı dünyasıyla hayranlık uyandırmıştı. Holly Black ve Tony DiTerlizzi’nin en çok satanlar serisinden uyarlanan bu yapım gişede de hatırı sayılır bir başarıya ulaşmıştı.

9. Cennetimden Bakarken (The Lovely Bones)

IMDb Puanı: 6,7

Cennetimden Bakarken (The Lovely Bones)Peter Jackson tarafından yönetilen ve 2009 yılının en iyilerinden biri olan Cennetimden Bakarken (The Lovely Bones), Alice Sebold’un 2002 yılında yazdığı The Love Bones romanından uyarlanmıştır.

Saoirse Ronan ve Stanley Tucci’nin başrollerini paylaştıkları bu filmde, Mark Whalberg, Rachel Weisz ve Susan Saradon gibi isimler de yer alıyor.

8. Dr. Parnassus (The Imaginarium of Doctor Parnassus)

IMDb Puanı: 6,9

Dr. Parnassus (The Imaginarium of Doctor Parnassus)Öncelikle 2009 yapımı Dr. Parnassus (The Imaginarium of Doctor Parnassus) filminin oyuncu kadrosunda yer alan isimleri sizlerle paylaşalım ve görsel efektlerle süslenen bu yapımın ne kadar başarılı olduğunu sizler tahmin edin.

Terry Gilliam’ın yönetmen koltuğunda oturduğu bu etkileyici film; Christopher Plummer, Tom Waits, Heath Ledger, Johnny Depp, Jude Law, Colin Farrell, Andrew Garfield ve Lily Cole gibi birbirinden başarılı oyunculardan oluşan kadrosuyla da fark yaratıyor.

7. Thor

IMDb Puanı: 7,0

ThorSüper kahraman filmleriyle, masalsı yapımların da yer aldığı bu kategoriye damga vuran Marvel Comics, özellikle de İskandinav tanrılarını ve mitolojik Asgard mekanını konu alan 2011 yapımı Thor filmiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins, Stellan Skarsgard ve Idris Elba’dan oluşan kadrosuyla da beğeni kazanmıştı.

6. Manhattan’da Sihir (Enchanted)

IMDb Puanı: 7,2

Manhattan'da Sihir (Enchanted)Etkileyici bir müzikal film olan 2007 yapımı Manhattan’da Sihir (Enchanted), fantastik ve komedi türlerini bir arada izleyicilerle buluşturuyor.

Amy Adams, Patrick Dempsey, James Marsden, Indina MEnzel ve Susan Sarandon gibi oyuncuları da kadrosunda bulunduran bu yapım, tamamıyla hayranlık uyandırıyor.

5. Paris’te Gece Yarısı (Midnight in Paris)

IMDb Puanı: 7,7

Paris'te Gece Yarısı (Midnight in Paris)Gerçek sanatseverlerin mutlaka izlemeleri gereken filmler arasında yer alan Paris’te Gece Yarısı (Midnight in Paris), En İyi Özgün Senaryo Oscar’ını kazanarak 2011 yılına damgasını vurmuştu.

Woody Allen’ın yönetmen koltuğunda oturduğu bu yapımda; Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Michael Sheen, Tom Hiddleston, Adrien Brody ve Carla Bruni gibi ünlü isimler yer alıyor.

4. Avatar

IMDb Puanı: 7,8

AvatarMilyar dolarlık gişe hasılatlarıyla zirvede yer alan Hollywood filmleri arasında 2. sıraya adını yazdıran bu James Cameron filmi, her şeyiyle izleyicileri kendisine hayran bırakmıştı.

Farklı bir dünyanın güzelliklerini olağanüstü gözler önüne seren 2009 yapımı Avatar filmi; Zoe Saldana, Sam Worthington, Stephen Lang, Signourney Weaver ve Michelle Rodriguez gibi isimlerin oluşturduğu oyuncu kadrosuyla da beğenilerin odak noktası haline gelmişti.

3. Yıldız Tozu (Stardust)

IMDb Puanı: 7,8

Yıldız Tozu (Stardust)Yaklaşık 10 yıl önce vizyona giren Yıldız Tozu (Stardust), birçok etkileyici esere imza atan Neil Gaiman’ın başyapıtlarından bir tanesinin sinemaya uyarlanmış halidir.

Claire Danes, Charlie Cox, Robert De Niro, Michelle Pfeiffer ve Sienna Miller gibi birçok başarılı ismi de bünyesinde barındıran Yıldız Tozu da türünün en iyi örnekleri arasında yer alıyor.

2. Bay Hiçkimse (Mr. Nobody)

IMDb Puanı: 7,9

Bay Hiçkimse (Mr. Nobody)Listemizde zirveye ortak olan  Bay Hiçkimse (Mr. Nobody), fark yaratan senaryosu ve başarılı oyuncu kadrosuyla en çok izlenen ve en beğenilen yapımlardan biri olmayı başardı.

2009 yılında vizyona giren bu Jaco Van Dormael filmi, Jared Leto’nun etkileyici performansıyla da hayranlık uyandırdığı başarılı bir filmdi.

1. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2)

IMDb Puanı: 8,1

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2)Vizyona girdiği tarihten itibaren dünyanın en çok izlenen seri filmlerinden biri haline gelen Harry Potter’ın son filmi olan Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2), bir dönemin sona erdiğinin resmiydi.

Büyük savaş artık Hogwarts’ı kapısına dayanmış, Voldemort ve Harry artık kozlarını paylaşmak zorunda kalacaklardı.

Son 15 Yılın En İyileri – IMDb Punanına Göre Sıralaması

Efektlerden daha çok farklı tarzda senaryoların oluşturulduğu son 15 yıl, çok sayıda fantastik filmin seyircilerle buluştuğu bir dönemdi. En çok izlenen ve beğenilen yapımların yer aldığı son 15 yılın en iyi filmlerini huzurlarınıza getiriyoruz.

14. Van Helsing

IMDb Puanı: 5,9

Van HelsingWolverine karakteriyle özdeşleşen Hugh Jackman ve Karanlıklar Ülkesinin güzel vampiri Kate Beckinsale ikilisinin başrollerini paylaştıkları Van Helsing, 2004 yılının en başarılı yapımlarından bir tanesidir.

Bram Stoker tarafından meydana getirilen vampir avcısı Van Helsing’in macera ve korku dolu hikayesinin anlatıldığı bu yapım seyircilerin de beğenisini kazanmış gibi görünüyor.

13. Pers Prensi: Zamanın Kumları (Prince of Persia: The Sands of Time)

IMDb Puanı: 6,6

Pers Prensi: Zamanın Kumları (Prince of Persia: The Sands of Time)Video oyunundan, beyazperdeye taşınan Pers Prensi: Zamanın Kumları (Prince of Persia: The Sands of Time), 2003 yılının etkileyici yapımlarından bir tanesiydi. Jake Gyllenhaal, Gemma Arterton, Ben Kingsley, Alfred Molina ve Toby Kebbell gibi tanınmış oyunculardan oluşan kadrosuyla da fark yaratmıştı.

12. Charlie’nin Çikolata Fabrikası (Charlie and the Chocolate Factory)

IMDb Puanı: 6,7

Charlie'nin Çikolata Fabrikası (Charlie and the Chocolate Factory)Roald Dahl’ın etkileyici eserinden ilham alınarak sinemaya uyarlanan Charlie’nin Çikolata Fabrikası (Charlie and the Chocolate Factory), hem konusu hem de görselleriyle izleyicileri etkilemeyi başarmıştı.

Johnny Depp, Freddie Highmore, Helena Bonham Carter ve Christopher Lee gibi başarılı oyuncuların yer aldığı Charlie’nin Çikolata Fabrikası da oldukça başarılı bir yapım olarak karşımıza geliyor.

11. Aman Tanrım! (Bruce Almighty)

IMDb Puanı: 6,7

Aman Tanrım! (Bruce Almighty)2003 yılının en sevilen filmlerinden biri olan Aman Tanrım! (Bruce Almighty), eğlenceli sahneleriyle bizleri fazlasıyla güldürmeyi başarmıştı.

Konusu nedeniyle Malezya ve Mısır’da yasaklanan Aman Tanrım! Filmi; Jim Carrey, Morgan Freeman ve Jennifer Aniston gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla da merak uyandırmıştı.

10. Hellboy

IMDb Puanı: 6,8

HellboyMike Mignola tarafından yaratılan bir çizgi romandan uyarlanan Hellboy, konusu ve içerdiği efektlerle bizleri kendisine hayran bırakmıştı.

Kayıp Çocuklar Şehri ve Blade gibi etkileyici filmlerin yanı sıra Sons of Anarchy dizisinde de yer alan Ron Perlman’ın başrolünde oynadığı Hellboy, en iyilerden bir tanesidir.

9. Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe)

IMDb Puanı: 6,9

Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe)Oscar ödüllü etkileyici bir seri olan Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe); genç oyuncuların başarılı performanslarının yanı sıra Tilda Winton, Liam Neeson ve James McAvoy gibi tecrübeli isimlerin de katkılarıyla hayranlık uyandıran bir film olarak karşımıza geliyor.

8. Constantine

IMDb Puanı: 6,9

ConstantineDC Comics’in sevilen çizgi romanlarından biri olan Hellblazer, 2005 yılında Constantine adıyla beyazperdeye uyarlandı. Hem efektleri hem konusu hem de simgesel sahneleriyle hayranlık uyandıran bu yapım; Keanu Reeves, Rachel Weisz, Tilda Swinton, Shia LaBeouf ve Peter Stormare gibi başarılı oyuncuların da etkileyici performanslarıyla beğeni toplamayı başardı.

7. Karanlıklar Ülkesi (Underworld)

IMDb Puanı: 7,0

Karanlıklar Ülkesi (Underworld)Vampir ve kurtadamların arasındaki etkileyici savaşı, görsel efektlerle süsleyerek izleyicilerle buluşturan 2004 yapımı Karanlıklar Ülkesi (Underworld), hayranlık uyandıran bir seri haline geldi. Kate Beckinsale’in başrolde oynadığı bu film de en iyiler arasına adını yazdırıyor.

6. Karayip Korsanları (Pirates of the Caribbean)

IMDb Puanı: 7,1

Karayip Korsanları (Pirates of the Caribbean)Johnny Depp, Keira Knightley, Orlando Bloom ve Geoffrey Rush dörtlüsünün başrollerinde yer aldığı Karayip Korsanları (Pirates of the Caribbean) serisi, gelmiş geçmiş en iyiler arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Ayrıca etkileyici görsel efektlerle de süslenen Karayip Korsanları, 2017 yılında da bizleri büyülemeye devam edecek.

5. X-Men 2 (X2)

IMDb Puanı: 7,5

X-Men 2 (X2)Marvel Comics’in efsanevi çizgi romanlarından X-Men’in sinemaya uyarlanmış ikinci filmi olan X-Men 2 (X2), genişleyen oyuncu kadrosu ve etkileyici aksiyon sahneleriyle adını en iyi seriler arasına yazdırmayı başarıyor.

Geçtiğimiz yıl vizyona giren X-Men: Apocalypse filmiyle de beğeni kazanan bu seri, yeni gelecek devam filmleriyle de hayranlık uyandıracak gibi görünüyor.  

4. 300 Spartalı (300)

IMDb Puanı: 7,7

300 Spartalı (300)Bir diğer çizgi roman uyarlaması olan ve neredeyse başlı başına efektlerden oluşmasına rağmen, fantezi türünün gelmiş geçmiş en başarılı örnekleri arasında yer alan 300 Spartalı (300), olağanüstü savaş sahneleriyle de aklımızı başımızdan almayı başarmıştı. Sonrasında gelen devam filmi ise 2006’da vizyona giren ilk filmin tadını veremedi.

3. Düşüş (The Fall)

IMDb Puanı: 7,9

Düşüş (The Fall)Tarsem Singh yönetiminde karşımıza gelen ve başrolünde Lee Pace gibi başarılı bir oyuncuyu barındıran 2006 yapımı Düşüş (The Fall) filmi de adından söz ettirmeyi başarıyor.

1981 Bulgaristan yapımı Yo Ho Ho filminin senaryosuyla oluşturulan bu etkileyici film, hem seyircilerin hem de eleştirmenlerin de beğenisini kazanıyor.

2. Büyük Balık (Big Fish)

IMDb Puanı: 8,0

Büyük Balık (Big Fish)Tim Burton tarafından yönetilen bir diğer efsanevi fantastik filmle daha listemize devam ediyoruz. 2003 yılının en başarılı yapımlarından biri olan Büyük Balık (Big Fish); Ewan McGregor, Albert Finney ve Helena Bonham Carter gibi başarılı oyuncuların yanı sıra Miley Cyrus gibi ünlü bir ismi de bünyesinde barındırıyor.

1. Pan’ın Labirenti (El Laberinto del Fauno)

IMDb Puanı: 8,2

Pan'ın Labirenti (El Laberinto del Fauno)Antik Yunan mitolojisinden ilham alınarak beyazperdeye uyarlanan Pan’ın Labirenti (El Laberinto del Fauno); masallardan fırlamış karakterleri ve senaryosuyla 2006 yılının ve tüm zamanların en beğenilen yapımlarından biri olmayı başarıyor. Guillermo del Toro tarafından yönetilen bu etileyici film, 3 Oscar ödülünün de kazananı oluyor.

Son 20 Yılın En İyileri – IMDb Punanına Göre Sıralaması

Fantastik yapımların az ve öz olduğu 1997 ila 2001 yılları arasında vizyona giren en iyi yapımlardan oluşan listemizi huzurlarınıza getiriyoruz.

6. Mumya (The Mummy)

IMDb Puanı: 7,0

Mumya (The Mummy)2017 versiyonunda Tom Cruise ve Russell Crowe gibi iki usta ismin yer alacağı Mumya (The Mummy), ilk olarak 1999 yılında vizyona girmişti. Brandan Fraser ve Rachel Weisz ikilisinin başrollerini paylaştıkları bu yapım, hem senaryosu hem efektleri hem de oyuncu performanslarıyla türünün öncü filmler arasında yer almayı başarıyor.

5. Aşkın Gücü (What Dreams May Come)

IMDb Puanı: 7,0

Aşkın Gücü (What Dreams May Come)1998 yılında vizyona giren ve En İyi Görsel Efekt Oscar’ını elde eden Aşkın Gücü (What Dreams May Come); Richard Matheson’ın etkileyici romanından uyarlanmış olup, güçlü oyuncu kadrosuyla da fark yaratmıştır.

Robin Williams, Annabella Sciorra ve Cuba Gooding Jr. üçlüsünün yanı sıra usta oyuncu Max von Sydow da performansıyla eşsiz bir yapım olmasına katkıda bulunmuştur.

4. Yaşamın Renkleri (Pleasantville)

IMDb Puanı: 7,5

Yaşamın Renkleri (Pleasantville)2013 yılında kaybettiğimiz Paul Walker’ın, Reese Witherspoon’un ve Tobey Maguire’ın yanı sıra Shameless dizisi oyuncularından William H. Macy ve Joan Allen’ın da yer aldığı Yaşamın Renkleri (Pleasantville) de en iyilerden biri olarak karşımıza çıkıyor. 1998 yapımı komedi dram türlerinden oluşan bu yapım, izleyicileri kendisine hayran bırakıyor.

3. Kaplan ve Ejderha (Wo hu cang long)

IMDb Puanı: 7,9

Kaplan ve Ejderha (Wo hu cang long)Yabancı Dilde En İyi Film, En İyi Görüntü Yönetimi, En İyi Film Müziği ve En İyi Yapım Tasarımı Oscar’larının yanı sıra BAFTA gibi daha birçok prestijli ödülün de sahibi olan Kaplan ve Ejderha (Wo hu cang long); özellikle de Uzak Doğu mitolojisine ve dövüş sanatlarına meraklı olanların beğenisini kazanacak gibi görünüyor.

2. Matrix

IMDb Puanı: 8,7

MatrixWachowski Kardeşler’in hem yazıp hem de yönettikleri etkileyici bilim kurgu filmlerinden olan Matrix, bu türü tamamıyla farklı bir boyuta taşıdı. Ayrıca başarılı aksiyon filmleri arasına da adını yazdıran bu seri, neredeyse her sahnesiyle bizleri büyülemeyi başardı.

Güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olan bu filmin karakterleri ve sahneleri de aynı doğrultuda birer efsane haline geldiler. Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss ve Hugo Weaving gibi usta isimler ise filmi çok daha etkileyici hale getirdiler.

1. Yüzüklerin Efendisi Serisi (The Lord of The Rings)

IMDb Puanı: 8,8

Yüzüklerin Efendisi Serisi (The Lord of The Rings)Bütünüyle kendini kanıtlamış ve efsaneler arasında yer almayı başarmış bir seri olan Yüzüklerin Efendisi; 2001, 2002, 2003 yıllarına ve daha sonrasına da damgasını vurdu.

Tüm zamanların en iyi ve en çok izlenen filmleri arasına da adını yazdıran bu Peter Jackson filmi, Orta Çağı bütün ihtişamı ve o dönemde yaşadığına inanılan canlılarıyla gözler önüne seriyor.

Son 25 Yılın En İyileri – IMDb Punanına Göre Sıralaması

Son 25 yıla ve çok daha öncesine imzalarını atan birbirinden başarılı yapımlar, günümüz yapımlarına ilham kaynağı olmuşlardı. En özgün yapımların yer aldıkları bu son çeyreğin fantastik türdeki en iyi filmlerini sizlerle buluşturuyoruz.

15. Kanca (Hook)

IMDb Puanı: 6,6

Kanca (Hook)Robin Williams ve Dustin Hoffman ikilisinin harkalar yarattığı, Julia Roberts’ın ise gönlümüzü fethettiği Kanca (Hook) filmi, 1991 yılında vizyona girmesine rağmen, halen daha izleyenleri büyülemeyi başarıyor.

Ünlü Peter Pan karakterinin maceralarını etkileyici bir dille yorumlayan bu filmin yönetmen koltuğunda ise Steven Spielberg oturuyor.

14. Jumanji

IMDb Puanı: 6,8

JumanjiRobin Williams’ın başrollerinde oynadığı bir diğer başyapıt olan 1995 yapımı Jumanji, 2017 yılında da yenilenmiş haliyle karşımıza gelecek.

Aynı zamanda Kristen Dunst’ın çocukluk hallerine de şahitlik edebileceğini bu 21 yıllık şaheser, konusu itibariyle de fark yaratarak listemizdeki en iyi filmler arasında yer alıyor.

13. Maske (The Mask)

IMDb Puanı: 6,9

Maske (The Mask)Jim Carrey’nin başrolünde oynadığı 1994 yapımı Maske (The Mask) sonraları seri haline geldi. Ayrıca dönemin en bilindik ve en etkileyici filmlerinden biri de olmayı başaran Maske; Cameron Diaz’ın da yıldızının parladığı yapımlardandır. Aynı zamanda bu film konusuyla da hayranlık uyarndırmayı başarmıştır.

12. Beterböcek (BeetleJuice)

IMDb Puanı: 7,4

Beterböcek (BeetleJuice)1988 yılının en iyi fantastik komedi filmlerinden biri olarak karşımıza gelen Beterböcek (BeetleJuice), Tim Burton’ın en başarılı yapımlarından da bir tanesidir. Michael Keaton ve Winona Ryder’ın başrollerini paylaştıkları Beterböcek, ayrıca En iyi Makyaj Akademi Ödülü’nün de sahibi oldu.

11. Hiç Bitmeyen Öykü (The Neverending Story)

IMDb Puanı: 7,4

Hiç Bitmeyen Öykü (The Neverending Story)Michael Ende’nin eserinden ilham alınarak beyazperdeye uyarlanan 1984 yapımı Hiç Bitmeyen Öykü (The Neverending Story), hem konusu hem de masalsı anlatımıyla büyük bir başarıya ulaştı. Almanya – ABD ortak yapımı fantastik çocuk filmi olan Hiç Bitmeyen Öykü de en iyiler arasına adını yazdırıyor.

10. Labirent (Labyrinth)

IMDb Puanı: 7,4

Labirent (Labyrinth)David Bowie, Jennifer Connelly ve Toby Froud gibi isimlerin yer aldığı 1986 yapımı Labirent (Labyrinth) de adını enler arasına yazdırmayı başarıyor. Mistik yaratıklar, büyüler ve illüzyonlarla süslenen Labirent filminin yönetmenlik koltuğunda ise Jim Henson yer alıyor.

9. Kayıp Çocuklar Şehri (La Cité des Enfants Perdus)

IMDb Puanı: 7,7

Kayıp Çocuklar Şehri (La Cité des Enfants Perdus)Gelmiş geçiş en etkileyici bilim kurgu örneklerinden olan Kayıp Çocuklar Şehri (La Cité des Enfants Perdus); Ron Perlman ve Judith Vittet gibi güçlü oyuncuları da bünyesinde barındırıyor.  Marc Caro ve Jean-Pierre Jeunet’in yönetmenliğiyle 1995 yılında hayat bulan bu yapım da başarısıyla göz dolduruyor.

8. Mary Poppins

IMDb Puanı: 7,8

Mary Poppins1964 yılının en güzel müzikallerinden biri olan Mary Poppins halen daha sevilen filmlerden bir tanesidir. Hatta 2013 yapımı Saving Mr. Banks filminde de yer alan Mary Poppins, fantastik müzikal türünü sevenlerin mutlaka izlemeleri gereken filmlerden bir tanesi olarak listemizde yer alıyor.

7. Hayalet Avcıları (Ghostbusters)

IMDb Puanı: 7,8

Hayalet Avcıları (Ghostbusters)En sevilen masalsı komedi filmlerinden biri olan ve 2016 yılında da yenilenmiş kadrosuyla merak uyandıran Hayalet Avcıları (Ghostbusters), 1984 yılından bu yana bizleri ekrana kilitlemeyi başarıyor. Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis, Ernie Hudson ve Sigourney Weaver gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla da fazlasıyla beğeni kazanıyor.

6. Makas Eller (Edward Scissorhands)

IMDb Puanı: 7,9

Makas Eller (Edward Scissorhands)Bin bir surat Johnny Depp bu kez de Edward Scissorhands rolüyle bizleri kendisine hayran bırakmayı başarıyor. En etkileyici Tim Burton filmlerinden biri olan Makas Eller (Edward Scissorhands); ayrıca ünlü yönetmenin en kişisel filmi unvanına da sahip.

Depp ve Winona Ryder’in karakterlerini ortaya çıkardıkları bu yapım; komedi, dram, macera ve romantizm gibi birçok türü de bünyesinde barındırıyor.

5. Brazil

IMDb Puanı: 8,0

BrazilOscar dahil, daha birçok ödüle aday gösterilen ve BAFTA En İyi Özel Görsel Efekt gibi dört prestijli ödülün de sahibi olan 1985 yapımı Brazil filmi, oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Terry Gilliam’ın yönetmen koltuğunda oturduğu bu kara komedi filmi; Robert De Niro, Jonathan Pryce, Kim Greist, Bob Hoskins ve Ian Holm gibi güçlü isimleri de bünyesinde barındırıyor.

4. Oz Büyücüsü (The Wizard of Oz)

IMDb Puanı: 8,1

Oz Büyücüsü (The Wizard of Oz)İlk olarak 1939 yapımı bir müzikal filmi olarak karşımıza gelen Oz Büyücüsü (The Wizard of Oz), dönemin en ilgi çekici yapımlarından da bir tanesiydi.

Defalarca yeniden uyarlanmış haline şahitlik ettiğimiz bu yapım, son olarak Muhteşem ve Kudretli Oz (Oz: The Great and Powerful) adıyla 2013 yılında seyirciyle buluştu.

3. Indiana Jones Son Macera (Indiana Jones and Last Crusade)

IMDb Puanı: 8,3

Indiana Jones Son Macera (Indiana Jones and Last Crusade)Sinema tarihinin en sevilen kahramanlarından biri olan Indiana Jones, 1989 yılında yepyeni bir macerayla daha bizleri kendisine hayran bırakmıştı. Steven Spielberg tarafından yönetilen ve George Lucas’ın ise yardımcı senaristliğini yaptığı Indiana Jones Son Macera (Indiana Jones and Last Crusade); Harrison Ford, Sean Connery, John Rhys-Davies, Alison Doody ve River Phoenix’den oluşan oyuncu kadrosuyla da beğeni kazmayı başarmıştı.

2. Monty Python ve Kutsal Kase (Monty Python and The Holy Grail)

IMDb Puanı: 8,3

Monty Python ve Kutsal Kase (Monty Python and The Holy Grail)Terry Gilliam ve Terry Jones ikilisinin hem yönetmen koltuğunda oturduğu hem de oyuncu kadrosunda yer aldığı Monty Python ve Kutsal Kase (Monty Phyton and The Holy Grail), 1974 yapımı komedi filmlerinden bir tanesidir. Kral Arthur ve Kutsal Kase efsanelerini hicivsel bir dille anlatan bu yapım da en iyi filmler arasına adını yazdırıyor.

1. Yıldız Savaşları (Star Wars)

IMDb Puanı: 8,7

Fantastik film denince aklımıza gelen ilk yapımlardan biri olan Yıldız Savaşları (Star Wars), 1977’den bu yana, yaklaşık 40 yıldır bizleri büyülemeyi başarıyor. Seride yer alan neredeyse her karakterin birer efsane haline geldiği George Lucas yapımı bu efsane, 2018 yılında vizyona girecek olan sekizinci filmi; Yıldız Savaşları VIII: Son Jedilar (Star Wars: The Last Jedi) filmiyle de kalbimizi çalmayı başaracak gibi görünüyor.

Fantastik Filmlerde Çalan En İyi Müzikler

Sinema dünyasında yer alan hemen hemen her film, soundtrackleriyle de izleyicilerin gönüllerini fethetmeyi başardılar. Hatta bazı film müzikleri, yer aldıkları yapımların önüne geçerek birer efsane haline geldiler.

Biz de bu türe mensup en iyi filmlerin birkaçında kullanılan başarılı parçaları huzurlarınıza getiriyoruz. Elbette ki sizler de aklınıza gelen ve sizleri etkilemeyi başaran fantastik film müziklerinizi yorumlarınızla birlikte bizimle paylaşabilirsiniz.

Maske: Royal Crown Revue – Hey Pachuco

Halihazırda en sevilen filmlerden biri olan Maske, birçok sahnesiyle bizleri büyülemiş ve müzikleriyle de benzersiz bir efsane haline gelmişti. Royal Crown Revue imzalı Hey Pachuco parçasıyla da fazlasıyla beğeni toplamıştı.

Constantine: Passive – A Perfect Circle

IMDb kullanıcılarının haksızlığına uğramış bir film olan Constantine, Passive tarafından meydana getirilen A Perfect Circle şarkısıyla da hayranlık uyandırmayı başarmıştı.

Gerçek Kötüler: Grace – You Don’t Own Me

Gerçek Kötüler filmi, özellikle de çizgi roman hayranlarının beklentilerini tam olarak karşılayamamasına rağmen,bünyesinde barındırmış olduğu müziklerle bizleri büyülemeyi başarmıştı. İşte Grace tarafından seslendirilen You Don’t Own Me şarkısı da bunlardan bir tanesiydi.

Galaksinin Koruyucuları: Blue Swede – Hooked on a Feeling

Bir döneme damgasını vurmuş unutulmaz parçalardan biri olan Blue Swede’nin Hooked on a Feeling, 80’li ila 90’lı yılların efsane şarkılarını bir araya getiren Galaksinin Koruyucuları filminin soundtrack listesini süslüyor.

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi: Sam Lee – The Devil & The Huntsman

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi sadece sahneleri ve oyuncularıyla değil, aynı zamanda da müzikleriyle izleyicilerin gönüllerini fethetti. İşte Sam Lee’nin bu film için özel olarak yarattığı The Devil & The Huntsman şarkısı da bu parçalardan bir tanesiydi.

Fantastik Filmler Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara Sorular

En İyi Fantastik Filmler Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara SorularHalihazırda son 25 ve hatta son 50 yılda vizyona giren yapımların her biri bizleri büyülemeyi başardılar. Fakat 2017 ve 2018 yılları da etkileyici görsel efektlerle şekillenen yapımlarla, bu türe olan hayranlığımızı daha da pekiştirecek gibi görünüyorlar.

Ayrıca 2017 yılının ilk aylarında vizyona giren Kong: Kafa Tası filmi 84 yıllık bir efsaneyi yeniden dirilterek hayranlarıyla buluşturdu. Kara Kule, Thor: Ragnarok, Güzel ve Çirkin, Mumya, Jumanji, Ghost in the Shell ve Geostorm gibi filmler de 2017 yılında izleyicileri mest etmeye devam ediyorlar.

Geçmişe damgasını vuran en iyi yapımların oluşturduğu 70 filmden oluşan listemizin sonuna geliyoruz. Elbette ki sizlerin favorileri arasında olan fakat listemize sığmayan yapımlar da olabilir. Peki, siz olsanız listemize hangi fantastik filmleri eklemek isterdiniz?  


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSize daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum