Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Meme Coinler için Kan Banyosu! DOGE, WIF ve SHIB’de Neler Oluyor?

Kripto pazarındaki genel düşüş ortamı önde gelen meme coinleri de olumsuz etkiledi. SHIB, DOGE, WIF ve daha fazlası için kayıplar arttı. Detaylar haberde;
Meme Coinler için Kan Banyosu! DOGE, WIF ve SHIB’de Neler Oluyor?
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası son birkaç gündür ciddi bir düzeltme sürecinden geçiyor. Bu süreçte öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC) kısa süreliğine 60 bin dolar seviyesinin altına düşerken, en büyük altcoin konumundaki Ethereum (ETH) 3 bin dolar seviyesinin altına kadar indi.

Meme coin pazarındaki durumun, çoğu altcoine kıyasla daha olumsuz görüntü vermesi dikkatlerden kaçmadı. Meme coin piyasa değeri son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 5 değer kaybetti ve yazım itibarıyla yaklaşık 47 milyar dolar civarında seyrediyor.

Meme Coin Pazarı Kırmızı Yanıp Sönüyor

Bu pazarın önde gelen varlıkları olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) haftalık bazda sırasıyla yüzde 27 ve yüzde 22’ye varan oranlarda düşüş gösterdi.

Dogwifhat (WIF), Pepe (PEPE), Floki Inu (FLOKI), Bonk Inu (BONK) ve diğerleri de çift haneli düşüşler yaşadı.

Meme Coin Pazarı Değeri Geriledi
Kaynak: CoinMarketCap

Son yedi günde bu kadar ciddi bir düşüş yaşamayan birkaç istisna ise Solana tabanlı meme coinlerden Slerf (SLERF) ve Cat in a Dogs World (MEW) oldu.

GCM Yatırım Banner

Özellikle MEW, yüzde 100’lük bir günlük fiyat artışı gerçekleştirirken, piyasa değeri kısa süreliğine 500 milyon dolar sınırını aştı. Ralli, önde gelen kripto borsası OKX’in MEW ile ticaret hizmetlerine izin vermesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Masada Başka Bir Boğa Koşusu mu Var?

Uzmanlar, mevcut olumsuz eğilimlerin, bazı tüccarların cesaretini kırabileceğinin, ancak meme coin sektörünün oldukça değişken olduğunun ve yakın gelecekte yeni bir canlanma yaşayabileceğinin akıllarda tutulması gerekliliğinin altını çiziyor.

Önemli boyutta yeni bir canlanmayı körükleyen temel faktörlerden birinin, yaklaşan Bitcoin yarılanması (halving) olabileceği üzerinde duruluyor. Madencilerin blok zincirindeki blokları doğrulamak için iki kat daha az BTC almaya başlayacağı etkinlik yarın için planlanmış durumda.

Yarılanmayı, önceki yıllarda BTC ve tüm piyasa için büyük bir boğa koşusu izledi ve birçok analist önümüzdeki aylarda da aynı senaryoyu bekliyor.

Genellikle BTC’nin fiyat yörüngesini takip ettikleri için bu durumun, çok sayıda altcoin ve meme coin için bir ralli ile sonuçlanabileceğine dikkat çekiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın