Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Shameless Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Shameless, oyuncuları ve alışılmadık konusuyla en çok izlenilen diziler arasında yer almayı başarıyor. Utanmaz olarak Tükçeleştirilen dizi, yeni sezonuyla da fark yaratacak gibi görünüyor.
Shameless Dizisi Konusu ve Oyuncuları
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

2011 yılından itibaren merak ve beğeniyle takip edilen Shameless dizisi, özellikle de başarılı oyuncularıyla gönüllere taht kurmaya devam ediyor. 10 sezondur devam eden, Emmy Ödüllü bu Amerikan televizyon dizisi, aykırı konusuyla da fark yaratmayı başarıyor. John Wells’in yazdığı ve Christopher Chulack’ın yönettiği, Paul Abbott projesi, en çok izlenen dizilerden biri olarak karşımıza geliyor.

Showtime kanalında yayınlanan bu dizinin reyting oranları arttıkça,  oyuncularda isimlerini daha da fazla dünyaya duyurarak, bazı ciddi projelerde tercih edilenler haline geldiler. Alışılmışın dışında konusunun yanı sıra oyuncularının sergilemiş oldukları olağanüstü performanslarla da en çok izlenen ve takip edilen diziler arasına adını yazdırmayı başardı. Bu nedenle biz de 10 sezondur devam eden ve yeni sezonu merakla beklenen bu serinin konusu ve oyuncularından oluşan detaylı bir inceleme hazırlamaya karar verdik.

İşte Shameless dizisi konusu ve oyuncuları sizlerle;

Shameless Dizisi Konusu

İşte huzurlarınızda Shameless dizisinin konusu ve oyuncuları;

Elbette ki böylesine yüksek reytingli bir dizinin talipleri de çok oluyor. Neredeyse her yıl “Türkiye uyarlaması geliyor” dedikoduları kulaktan kulağa dolaşmaya devam ediyor. Fakat bu yıl çok ciddi bir iddia gündeme geldi. Desperate Houseviwes dizisini Umutsuz Ev Kadınları olarak Türkçe’ye uyarlayan Med Yapım’ın şimdi de Shameless için girişime başladığı duyuruldu. Hazal Kaya, Serkan Çayoğlu ve Seren Şirince gibi bilindik oyuncuların isimleri geçiyor. Ancak böylesine “edepsiz” bir dizinin Türkçe’ye uyarlanması neredeyse imkansız gibi görünüyor. Fakat yine de BluTV veya Netflix gibi platformlarda biraz da olsa sansürlü bir şekilde yayınlanabilir.

Alışılmışın dışında bir Amerikan ailesi olan Gallagher ailesindeki her ferdin kendi içerisinde yaşamış olduğu hikayeleri konu alan Shameless (Utanmaz); cinsellik, eşcinsellik, alkol, uyuşturucu gibi öğeleri de bünyesinde barındırıyor. Özellikle de Gallagherlerin alkolik babası, Frank Gallagher ve evin en büyük çocuğu Fiona Gallagher, diğer karakterlere göre biraz daha ön plandalar. Emmy ödüllü bir yapım olan, her bölümü ve her sezonuyla hayranlarının beğenisini kazanmasını başaran bu yapım, bazı sahneleriyle izleyicilerin gülmekten karnını ağrıtırken bazı sahneleriyle ise çıkılmaz bir hüzün denizine sokmayı başarıyor. Bu sayede de hem Amerika’nın hem de dünyanın en çok izlenilenlerinden biri haline geliyor.

Shameless Dizisi Oyuncuları

Shameless Dizisi OyuncularıEn iyi dizler arasına adını altın harflerle yazdırırken, oyuncularıyla da adeta fark yaratıyor. Hatta misafir oyuncu olarak katılan ve Emmy Ödülü’ne aday olarak gösterilen Joan Cusack da serinin büyüklüğünü ve kalitesini gözler önüne seriyor.

İşte karşınızda Shameless oyuncuları;

William H. Macy – Frank Gallagher

William H. Macy - Frank GallagherTabiri caizse “homeless (evsiz) ruhlu babası” olarak karşımıza gelen, genellikle ayık gezmeyen Frank Gallagher, dünyanın en “utanmaz” babası olsa da komikliği dillere destandır. Feleğin çemberini satsa bile buradan kazanmış olduğu parayı bile alkole basacak olsa da 15 dakika birasız yapamayan bünyesi parayı görünce bir süreliğine alkolsüzlüğe razı gelebilir. Dizi dünyasında görüp görebileceğiniz en aykırı baba olan Frank Gallagher,  katıksız bir alkolik ve vurdumduymaz bir insan olmasına rağmen, aforizmalarıyla bizleri çoğu zaman düşündürebiliyor. Her türlü pisliğin bulunduğu Shameless’ın 6+1 çocuğun babası olan Frank, aslında tam da bir baba sayılmaz.

Aykırı baba Frank Gallagher’i canlandıran William H. Macy’yi aslında birçok yapımdan hatırlıyoruz. Oscar adaylığının yanı sıra Emmy ve SAG gibi prestijli ödülleri de kazanmayı başaran Macy, tam olarak 66 yaşındadır. Ayrıca tiyatro oyuncusu, yönetmeni ve eğitmeni de olan William H. Macy; 1996 yapımı Fargo, Jurassic Park III, Zafer Yolu, Yaşamın Renkleri, Vegasta Son Şans gibi en az 50 yapımda rol almıştır. Shameless dizisinin en dikkat çeken karakteri, Frank gibi sıra dışı bir adam rolüyle de takdir toplayan William Macy, Shameless’ın yeni sezonunda da beğeni toplamaya devam edecek gibi görünüyor.

Emmy Rossum – Fiona Gallagher

Emmy Rossum - Fiona GallagherFrank Gallagher’in “evi çekip çeviren sinir hastası bir kahpe” olarak tanımladığı Fiona Gallagher ile karakterleri tanımaya devam ediyoruz. Özellikle de gözleri ve bakışlarıyla dikkat çeken Fiona gülüyorsa mutlusunuzdur. Fakat ağladığında kendinizi tutabilmeniz çok zordur. Evi çekip çeviren, babası Frank’in daima arkasını toplayan ve güçlü bir genç kadın olan Fiona’nın en büyük sorunu belayı üzerine çekmesidir. Ancak yapmış olduğu bir hareket ile “erkek delisi” olarak nitelendirilen Fiona’nın ne yaptığını spoiler vermemek adına paylaşmıyoruz.

Oyuncular arasında güzelliğiyle dikkat çekmeyi başaran Emmy Rossum da William H. Macy gibi sizlere bir yerden tanıdık gelebilir. Yarından Sonra, Gizemli Nehir, Poseidon ve Operadaki Hayalet gibi filmlerde de rol alan bu 30 yaşındaki güzel oyuncunun şöhreti adeta Shameless dizisiyle tavan yapmıştır.

Justin Chatwin – Jimmy Lishman

Justin Chatwin - Jimmy Lishmanİlk bölümlerde karşımıza Steve olarak çıkan, sonrasında ise Jimmy olduğu öğrenilen ve 5. sezonda ise Jack olarak karşımıza gelen, kim olduğu ve ne iş yaptığı 7 sezondur bilinmeyen dizinin sevilen karakterlerinden bir tanesidir. Başlarda güzeller güzeli Fiona ile sevgili olan Steve, Jimmy veya Jack, ortalıktan kaybolur. Fakat 5. sezonda geri dönmüştür. Ailesinin zenginliğini hiçe saypı, araba hırsızlığı yaparak kafasına göre yaşayan Jimmy, daha sonraları tıp fakültesine geri dönmek ister. Bu nedenle de Fiona ile arası açılır.

Steve – Jimmy – Jack karakterini canlandıran Justin Chatwin, 1982 yılında Kanada’da doğmuştur. İlk olarak Smallville ile yüzü görülen Chatwin, Hayatın Benim filmiyle de sinema dünyasına atılmış oldu. Ayrıca Dünyalar Savaşı filminde de ana karakterlerden biri olarak yer alan Chatwin, şimdi ise sevilen oyuncuları arasına adını yazdırıyor.

Ethan Cutkosky – Carl Gallagher

Ethan Cutkosky - Carl GallagherGallagher ailesinin ikinci en küçük ferdi olan Carl, elimizde büyüdü desek yeridir. Büyüdü, serpildi, uyuşturucu satmaktan hapse girdi ve çıktığında Afro-Amerikan davranışlar sergileyen bir silah tüccarına dönüştü. Korkusuz ve asi yapısının yanı sıra şiddete meyilli olması ve ürpertici sorular sorması Carl Gallagher’i en sevilen ve en farklı karakterlerden biri haline getirmiştir.

Oyuncular arasında en beğenilenlerden olan Ethan Cutkosky, rolüne başladığında henüz 12 yaşındaydı. İlk olarak 2009 yapımı Doğmamış filminde canlandırmış olduğu Barto karakteriyle yıldızı parlayan Cutkosky, bu seriyle de çıtayı oldukça yükseğe taşımıştır.

Jeremy Allen White – Philip Gallagher

Jeremy Allen White - Philip GallagherGenellikle Lip adıyla çağırılan Philip Gallagher, utanmaz ailenin en zeki çocuklarından biridir. Ayrıca Galagher ailesinin en büyük erkek çocuğu olan Lip Gallagher, özellikle de sigara içişi, karizmatik ve zeki bir serseri olmasıyla izleyenlerin dikkatini çeken bir karakter olarak karşımıza geliyor. Başkalarının sınavlarına girip para kazanıyor, sonrasında ise zekiliğini MIT’ye girerek taçlandırıyor. Hemen hemen her hareketiyle genç kızların sevgilisi haline gelen Lip, en beğenilen karakterler arasında yer alıyor.

1991 doğumlu Jeremy Allen White, daha önce genellikle küçük rollerle karşımıza gelmişti. İlk olarak 2006 yapımı Beautiful Ohio filmiyle seyirci karşısına çıkan White, 2013 yılında, yılbaşını İstanbul’da kutlayarak da Türk seyircisinin gönlünü bir kez daha fethetmeyi başarmıştır.

Cameron Monaghan – Ian Gallagher

Cameron Monaghan - Ian GallagherGallagher ailesinin ikinci en büyük erkek çocuğu olan Ian Gallagher oyuncuları tanımaya devam ediyor. Eşcinsel olduğu ağabeyi Lip ve ilk bölümlerde karşımıza çıkan Mandy Milkovich tarafından bilinmektedir. Amerikan Deniz Kuvvetleri’nin bir üyesi olmak isterde ve Lip’in kimliğini kullanarak bu hayalini gerçekleştirir. Fakat Deniz Kuvvetleri’nden geldikten sonra, asker kaçağı olarak donanmaya geri götürülür. Aynı zamanda bipolar hastası olan Ian da sevilen karakterlerden bir tanesidir.

Gerçek hayatta gay olmamasına rağmen, dizide sergilemiş olduğu performansla genç yaşta büyük bir başarıya ulaşan Cameron Monaghan, Gotham dizisinde Joker karakterine hayat vererek de dikkatleri üzerine çekmişti. 23 yaşındaki bu genç oyuncu, birçok film ve dizi kadrosunda da yer aldı. Aynı zamanda da ödüllü bir oyuncu olan Monaghan, gelecek vaat eden Shameless oyuncularından biri olarak karşımıza geliyor.

Blake ve Brennan Johnson – Liam Gallagher

Blake ve Brennan Johnson - Liam GallagherBlake ve Brennan Johnson kardeşlerin canlandırmış oldukları Liam Gallagher karakteri, ailenin en küçüğüdür. Ten renginden dolayı Frank’in oğlu olarak görülmese de biyolojik babası Frank’ten başkası değildir. Ablası Fiona yüzünden ağır bir travma yaşamıştır.

Emma Kenney – Deborah Gallagher

Emma Kenney - Deborah GallagherDebbie Gallagher olarak da bilinen Deborah, ailenin dördüncü çocuğudur. İlk bölümlerde zeki ve minik bir kız çocuğu olarak karşımıza çıkan Debbie, ergenlik dönemindeki haliyle deyim yerindeyse izleyicileri dumura uğratmıştır. Ailenin en sadık kızı olarak bilinen Debbie, babası Frank’i her şeye rağmen, karşılıksız bir şekilde sevmeye devam eder.

Genç yaşta ortaya koymuş olduğu etkileyici oyunculuk performansıyla hepimizi şaşırtmayı başaran 21 yaşındaki oyuncu, Emma Kenny, Bittersweet filminde Emma rolünde, Epic animasyon filminde ise bir seslendirme sanatçısı olarak karşımıza gelmiştir.

Chloe Webb – Monica Gallagher

Chloe Webb - Monica GallagherFrank’e aşık olmasına rağmen çocuklarını küçük yaşta terk eden Monica Gallagher, geri döndüğünde ise bir lezbiyendir. Ayrıca oğlu Ian gibi bipolar hastası da olan Monica, bu rahatsızlığından dolayı ailesini yeniden terk eder.

Ödüllü bir oyuncu olan Chloe Webb, İkizler ve Fırlama Hayalet gibi birçok filmde rol almıştır. Ancak bu ünlü ismin yeniden yıldızının parlaması bu seriyle olmuştur.

Emily Bergl – Samantha Slott

Emily Bergl - Samantha SlottFrank’in başka kadından olma kızı olarak karşımıza çıkan Sammi veya Samantha Slott, Breaking Bad dizisinin kötü kadını Skyler White’ı aratacak türden bir kadındır. Belki de en sevilmeyen karakter olan Samantha’nın, 13 yaşında Chunkie adında aklı kıt bir oğlu vardır. Gallagher ailesinin adeta kabusu olan bu kadın,  kötülükte master yapmıştır.

Emily Bergl, Samantha Slott karakteriyle karşımıza geliyor. Daha önce Men in Trees, Southland ve Taken dizilerinin yanı sıra Cashing Sleep, Neşeli Kampçılar ve Günah Tohumu 2 gibi filmlerde de rol almıştır.

Louise Fletcher – Peggy Gallagher

Louise Fletcher - Peggy GallagherÇılgın bir babaanne olan Peggy Gallagher, Frank’in met laboratuarı işletmekten hapis yatan annesi olarak karşımıza geliyor. Dobra ve huysuz bir kadın olan Peggy, hapisten çıktıktan sonra, Frank’i azarlamaya devam eder. Sonrasında ise başka bir hastalığı daha çıkar ve ölmek ister.

Efsanevi bir oyuncu olan Louise Fletcher da, Peggy karakteriyle karşımıza çıkıyor. Oscar ödüllü bir oyuncu olan Fletcher, 1959 yılından bu yana 50’den fazla yapımda rol almıştır. Bu yapımların en bilindiği ise 1975 yapımı Guguk Kuşu filmidir.

Shanola Hampton – Veronica Fisher

Shanola Hampton - Veronica FisherEn renkli ve en sevilen karakterlerden Veronica Fisher, namı değer “V”, sağlık sektörüne fazlasıyla merak salmıştır. Kevin Ball ile fakir ama mutlu bir hayat süren Veronica, pratik zekası, anaç tavırları, ailesine olan bağlılığı ve renkli cinsel hayatıyla seyircilerin gönlünde taht kurmayı başarmıştır.

2013 yapımı Things Never Said filminde de rol alan Shanola Hampton, en sevilen oyunculardan biri olarak karşımıza geliyor. 42 yaşındaki bu çekici kadın, 2001 yılından bu yana dizi ve sinema sektörünün içerisinde yer almasına rağmen, Veronica rolü Hampton’ın yıldızının parlamasına ön ayak oluyor.

Steve Howey – Kevin Ball

Steve Howey - Kevin BallParlak bir zekaya sahip olmasa da dizinin en iyi niyetli karakterlerinden biri olan Kevin “Kev” Ball, Veronica’nın biricik eşi ve Gallagher ailesinin de yan komşusudur.  Alibi Room adındaki barda eşiyle birlikte çalışan Kev, saflığı ve komik karakteriyle de seyircilerin gönüllerinde taht kurmayı başarmıştır.

Kev karakterini canlandıran 39 yaşındaki Steve Howey, birçok dizi ve filmde de rol almıştır. Gerçek hayatta da evli ve iki çocuk babası olan Howey, Shameless’ın en beğenilen oyuncularından da biridir.

Laura Slade Wiggins – Karen Jackson

Laura Slade Wiggins - Karen Jacksonİlk bölümden itibaren oynaklığıyla izleyicileri şaşırtmayı başaran Karen Jackson, dizinin hem sevilen hem de sevilmeyen karakterlerinden bir tanesidir. Önüne gelen her erkekle birlikte olmayı alışkanlık haline getiren Karen, bir süre de Gallagher ailesinin büyük oğlu Lip ile sevgili olmuştur.

1988 doğumlu güzel oyuncu Laura Slade Wiggins, Karen karakterine hayat veriyor. 2013 yapımı Hard Drive isimli aksiyon filminde de başrollerde yer alan bu başarılı oyuncu, 2017 yılında ise Halka 3 filmindeki Faith karakteriyle seyirci karşısına çıktı.

Noel Fisher – Mickey Milkovich

Noel Fisher - Mickey MilkovichHem kabadayı hem de altın kalpli karakteri Mickey Milkovich, sinema ve televizyon dünyasındaki en başarılı gay figürlerinden birini seyirciyle buluşturmuştur. Gallagher ailesinin eşcinsel üyesi Ian Gallagher ile bir dönem sevgili olan Mickey de Shameless’ın sevilen karakterlerinden biri olarak listemizde yer alıyor.

Etkileyici bir performans sergileyen 36 yaşındaki Kanadalı oyuncu, Noel Fisher, birçok bilindik film ve dizide de karşımıza gelmişti. 2003 yapımı Son Durak 2, Dünya İstilası: Los Angeles Savaşı, Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2 ve yeni Ninja Kaplumbağalar serisindeki Michelangelo karakteriyle beyazperdede yer almıştır.

Joan Cusack – Sheila Jackson

Joan Cusack - Sheila JacksonMahallenin oynak kızı Karen’in annesi olarak karşımıza gelen Sheila Jackson, agorafobik (dışarı çıkma korkusu) bir kadındır. Kocası, Karen yüzünden evi terk etmiştir. Sonrasında ise Gallagher ailesiyle ilgilenmiş gerçek bir melektir.

Konuk oyuncu olmasına rağmen, Emmy ödülüne aday gösterilen Joan Cusack, Sheila rolünün hakkını tamamıyla veriyor. Ünlü oyuncu John Cusack’la da kardeş olan Joan da en az 50 film ve dizide rol almıştır.

Emma Greenwell – Mandy Milkovich

Emma Greenwell - Mandy MilkovichMilkovich kardeşlerin en gözü pek ve en asi fertlerinden olan Mandy Milkovich, güzelliği ve agresif tavırlarıyla da izleyicilerin fazlasıyla beğenisini kazanmıştır. Ian’ın eşcinsel olduğunu öğrenen ilk kız olma özelliğinin yanı sıra Lip’e de sırılsıklam aşıktır. Ayrıca bazı izleyiciler tarafından “gerçek bir aşık” olarak da tanımlanmıştır.

1989 doğumlu, güzel ve başarılı oyuncularından olan Emma Greenwell, Mandy rolüyle sektöre atılmıştır. Sonrasında ise True Blood, Law&Order: Special Victims Unit ve The Path gibi dizilerde de konuk oyuncu olarak yer alan Greenwell, 2013 yılından itibaren de çeşitli filmlerde boy göstermiştir.

Shameless Severlere Müjde

Son dönemlerde hayranların sıkça sorduğu ve merak ettikleri 11. sezon haberi yapımcılar tarafından geldi. Bu sezonda bizi neler bekliyor olacağı 10. sezon final bölümüyle az çok belli olsa da, dizinin senaristi bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama da bulunmadı.

Tam 10 sezondur devam eden bu serüven bizi kahkahalara boğmayı başarmıştı. Bu sezonda ki beklentiler de bir hayli büyük. Bakalım bizi neler bekliyor olacak…

Peki, Shameless dizisi hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Diziye yeni başlayacaklar için neler söylemek istersiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.