Yatırım yapmaya başla!

Mr. Robot Dizisi Konusu, Oyuncuları, Fragmanları ve Müzikleri

"Hello, friend".  Son yılların en iyi yapımlarından biri olan Mr. Robot dizisini izlediğinizde paranoyaklaşabilir ve aslında insanların tam olarak göründükleri gibi olmadıklarını bir kez daha anlayabilirsiniz. Hackerların beyin yakan dünyasını anlatan ve adeta toplumun namına enfes tiratlar atan Mr. Robot dizisi; konusu, oyuncuları, fragmanları ve müzikleriyle huzurlarınıza geliyor.
Mr. Robot Dizisi Konusu, Oyuncuları, Fragmanları ve Müzikleri

ABD yapımı psikolojik gerilim türüne mensup bir yapım olan Mr. Robot dizisi, bir yandan toplumun gerçeklerini tokat gibi yüzümüze vururken, bir yandan da Fight Club ve Breaking Bad karışımından oluşan enfes bir dünyayı gözler önüne seriyor. İlk bölümü 24 Haziran 2015 tarihinde yayınlanan Mr. Robot, 2016 yılında ise 2. sezonuyla izleyicilerle buluştu.

İlk bölümünden itibaren dünya çapında binlerce, belki de milyonlarca izleyiciyi kendisine hayran bırakan Mr. Robot, 2017 yılının Ekim ayında ise 3. sezonuyla karşımıza gelecek. Başarısını IMDb’den almış olduğu 8,7’lik puanla taçlandıran Mr. Robot, ilk başlangıçta hacker filmlerinden biri olarak beyazperde de yer alacaktı. Fakat daha sonra planlar değişti ve USA Network kanalının enfes bir dizisi haline getirildi. Şimdi biz de Mr. Robot dizisinin detaylı incelemesini huzurlarınıza getiriyoruz.

İşte karşınızda Mr. Robot dizisinin konusu, oyuncuları, fragmanları ve müzikleri;

Navigasyon

Mr. Robot Dizisi Konusu

Mr. Robot Dizisi KonusuGünümüzde daha da fazla yaygınlaşan siber saldırıları da gözler önüne seren Mr. Robot dizisi; çocukluğunda aile içi şiddete maruz kalan, siber güvenlik uzmanı asosyal bir gencin bilgisayar korsanlarından oluşan hacktivistlere katılışını konu alıyor.

Mr. Robot Dizisi KonuSam Esmail’in ellerinde hayat bulan Mr. Robot, yeni nesil psikolojik gerilim filmlerinden biri olarak karşımıza gelecekti. Breakng Bad ve Fight Club gibi birbirinden başarılı yapımlardan esintiler taşıyan bu proje, ilk bölümünden itibaren izleyicileri kendisine hayran bırakmayı başardı.

Mr. Robot Konusuİlk sezonu 2015’in Eylül ayında sonlanan, 2. sezonu ise2016 Temmuzu’nda başlayıp yine Eylül’de sonlanan Mr. Robot’un 3. sezonu ise Ekim 2017’de yayınlanacak. 2. sezonu biraz ağır işliyor olsa da ilk 4 bölümden sonra adeta “Arap atı” gibi açılarak, hayranlarının beğenisini kazanmayı başardı.

Mr. Robot Dizi KonusuGündüzleri, Allsafe Cybersecurity şirketinde çalışan Elliot, geceleri ise bir hackera dönüşüyor. İşini en iyi şekilde yapmaya çalışan bu genç adam, gerek kullandığı uyuşturucu ve ilaçlardan gerekse çocukluğundan gelen travmalardan dolayı psikolojik sorunlar yaşıyor.

Çalıştığı şirkete ait sistemlerin bir grup bilgisayar korsanı tarafından saldırıya uğramasından sonra, Elliot’ın hayatı değişecektir. Yaşanan bu durumla birlikte ikileme düşen Elliot, akabinde büyük bir hactivist grup olan fsociety hackerlarından biri olacaktır.

Mr. Robot Dizisinin KonusuNeredeyse her bölümde bazı markalara, filmlere ve kitaplara göndermelerde bulunan, replikleriyle ise izleyicileri kendisine hayran bırakan Mr. Robot dizisi, “F..k Society” sözüyle de efsaneşemeyi başarmıştır.

Mr. Robot KonuSürü psikolojisiyle yaşayan, neyi ne amaçla yaptığını sorgulamadan yaşayan ve hatta gerek bile duymayan, “koyun” olarak tabir edilen toplum içerisindeki gruba tepki olarak söylenen bu söz, diziyle birlikte izleyicilerin birçoğunun da mottosu haline gelmiştir.

Mr. Robot Dizi Konusuİzleyicilerle buluştuğu ilk andan itibaren, televizyon dünyasında fırtınalar estiren Mr. Robot dizisinin yaratıcısı Sam Esmail; Taxi Driver, American Psycho, Fight Club, Breaking Bad ve Blade Runner gibi unutulmaz filmlerden esinlendiğini açıklamıştır. Ayrıca ilk sezonun 9. bölümünde çalan Where is My Mind parçasıyla da Fight Club’a selam çakmıştır.

Mr. Robot Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Mr. Robot Dizisi Oyuncuları ve KarakterleriMr. Robot dizisinin oyuncuları, karakterlerini canlandırmıyor, onları adeta yaşıyorlar. Özellikle de başrolde yer alan Rami Malek, olağanüstü oyunculuğuyla izleyicilerin beğenisini kazanmayı başarıyor. Böylece Mr. Robot dizisi konusunun ve işleyişinin yanı sıra karakterleri ve oyuncularıyla fark yaratıyor. İşte Mr. Robot dizisinin karakterleri ve oyuncuları;

Elliot Alderson – Rami Malek

Elliot Alderson - Rami MalekAnksiyete ve kronik depresyon hastası olan Elliot, bilişim alanındaki becerilerini hem işinde hem de hackerlıkta konuşturuyor. Allsafe Güvenlik şirketinde çalışan Elliot ile irtibata geçen yer altı hacker grubu fsociety, onu bünyesine katmak istiyor ve sonunda da katıyor.

Anlaşılması zor bir konuyu işleyen Mr. Robot dizisinin başkarakteri olan Elliot; Müzede Bir Gece, Battleship ve Need For Speed gibi yapımların yanı sıra vampir filmlerinden Alacakaranlık: Şafak Vakti Bölüm 2’de de rol alan Rami Malek’in olağanüstü oyunculuğuyla şekilleniyor.

Mr. Robot – Christian Slater

Mr. Robot - Christian SlaterElliot’ı fsociety adlı hacker grubuna dahil eden Mr. Robot, başkaldırışı başlatan anarşistlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanı mahvederek yönettiğini düşündüğü çok uluslu şirketlere siber saldırılar düzenleyerek onları iflasa sürüklemeye ve gerçeği açığa çıkarmaya çalışan Mr. Robot, bu şekilde adaleti sağlayabileceğine inanıyor. Bu başarılı dizide Mr. Robot karakteri; Slipstream, Dolan’s Cadillac, Igor gibi başarılı yapımların yanı sıra hapishane filmlerinden İlk Canilik’te de harikalar yaratan Christian Slater ile hayat buluyor.

Angela Moss – Portia Doubleday

Angela Moss - Portia DoubledayHem Elliot’ın çocukluk arkadaşı hem de sevdiği kadın olarak karşımıza çıkan Angela Moss, ayrıca onunla aynı şirkette çalışıyor. Elliot’ın psikolojik sorunlarından ve asosyalliğinden haberdar olan Angela, onu sürekli bir yerlere götürmek ve ona yardımcı olmak istiyor. Gençlik filmlerinden Ateşli Gençlik başta olmak üzere, Carrie: Günah Tohumu, The Wheeler Boys ve Big Momma’s House 3 gibi yapımlarda da boy gösteren Portia Doubleday, Mr. Robot dizisinde ise Angela karakterine hayat veriyor.

Darlene Alderson – Carly Chaikin

Darlene Alderson - Carly ChaikinEliot’ın kız kardeşi olarak görünen daha sonra ise fsociety grubunun sıra dışı bir üyesi olan Darlene Alderson da Mr. Robot dizisinin ana karakterlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Son Şarkı, Ölümden Kaçış Yok, In a World ve Suburgatory gibi yapımlarda da yer alan genç oyuncu Carly Chaikin, dizideki Darlene karakterine hayat veriyor.

Tyrell Wellick – Martin Wallström

Tyrell Wellick - Martin WallströmEvil Corp olarak da bilinen E Corp şirketinin yöneticisi olan Tyrell Wellick, hırslı yapısıyla dikkat çekiyor. Şirketin başkan yardımcısı olan Tyrell, ilerleyen zamanlarda izleyicileri şaşırtarak akıllarda soru işareti oluşmasını sağlıyor. Mr. Robot dizisinin Tyrell Wellick’i İsveçli oyuncu Martin Wallström tarafından canlandırıyor. Sevilen, Aşkın Formülü Yok, Ego, Easy Money III ve Nirbashito gibi yapımlarda da yer alan Wallström, Wellick performansıyla da takdir topluyor.

Dominique “Dom” DiPierro – Grace Gummer

Dominique "Dom" DiPierro - Grace GummerE Corp şirketinde yaşanan hackleme olayını araştırmakla görevli bir FBI saha ajanı olan Dominique “Dom” DiPierro, Mr. Robot dizisine 2. sezon ile birlikte dahil oluyor. Dizinin yeni karakteri Dominique DiPierro’ya; American Horror Story, The Newsroom, The Homesman, Ruhların Evi ve Extant gibi yapımlarda da yer alan Grace Gummer hayat veriyor.

Whiterose (Zhang) – B. D. Wong

Whiterose (Zhang) - B. D. WongÇin Halk Cumhuriyeti’nin Devlet Güvenlik Bakanı olan Zhang ya da diğer adıyla Whiterose, Dark Army adındaki hacker grubuyla da birlikte çalışan transeksüel bir kadın olarak karşımıza çıkıyor. Seri filmlerden Jurassic Park ile tanınan; Oz, Gelinin Babası, Tibet’te Yedi Yıl, Focus, Kritik Karar, Savaşçı ve Gitme gibi başarılı yapımlarda da yer alan usta oyuncu B. D. Wong, Mr. Robot’taki Zhang karakteriyle de övgülerin odak noktası haline geliyor.

Mr. Robot Dizisi Fragmanları

Mr. Robot Dizisi FragmanlarıOyuncuları ve konusuyla beğeni kazanan ve kısa sürede televizyon dünyasının en başarılı dizilerinden biri haline gelen Mr. Robot dizisinin fragmanlarıyla listemize devam ediyoruz. Şimdilik 22 bölümlük 2 sezonu yayınlanan Mr. Robots, Ekim 2017’de izleyicilerle buluşacak olan 3. sezonuyla da başarısını devam ettirecek gibi görünüyor.

Mr. Robot 1. Sezon Fragmanı

Bir kez daha “Hello, friend” diyerek Mr. Robot’un ilk sezonunda bizleri nelerin beklediğine birlikte bir göz atalım. Mr. Robot dizisiyle ilk kez tanıştığımız bu fragman, adeta dizinin efsaneleşeceğinin habercisiydi.

Mr. Robot 2. Sezon Fragmanı

İlk sezonun neredeyse her bölümüyle bizleri büyüleyen Mr. Robot’un ikinci sezonunu beklemeye koyulduk. İkinci sezonun vizyona girmesine birkaç ay kala gelen bu fragman bizleri fazlasıyla heyecanlandırmayı başardı.

Mr. Robot Dizisi Müzikleri

Mr. Robot Dizisi MüzikleriKonusu, oyuncuları, karakteri, işleyişi kısacası bütünüyle bizleri büyülemeyi başaran Mr. Robot dizisinde yer alan müzikler de beğeni toplamayı başarıyor. Bazıları tanıdık parçalar olsalar da ilk kez dizide rastladığımız bazı şarkıların isimlerini öğrenebilmek için büyük bir uğraşılar veriyoruz. İşte Mr. Robot dizisinde yer alan bazı şarkılar;

Mac Quayle – Mr. Robot Main Theme

Öncelikle dizinin ana tema müziği olan Mac Quayle imzalı bu parçanın uzatılmış versiyonuyla listemize başlıyoruz.

Maxence Cyrin – Where is My Mind

Mac Quayle ellerinde hayat bulan tema müziğinden sonra, Dövüş Kulübü filminden de hatırladığımı Where is My Mind şarkısının Maxence Cyrin tarafından piyanoya uyarlanmış hali dizinin ilk sezonon 9. bölümünde karşımıza çıkıyor.

Schoolboy Q – Hell of a Night

Mr. Robot dizisinin olağanüstü bölümlerle ve müziklerle donatıldığı ilk sezonunun 4. bölümünde yer alan Schoolboy Q’nun  Hell of a Night parçası da beğenilen sountracklerden biri olarak listemize adını yazdırıyor.

Sonic Youth – Kool Thing

Yine dizinin ilk sezonunun 9. bölümünü süsleyen bir diğer başarılı parçayla listemize devam ediyoruz.  Sonic Youth imzalı Kool Thing de beğeni toplayan Mr. Robot şarkılarından bir tanesidir.

Perfume Genius – Queen

Dizinin ilk sezon 4. bölümüne ait Perfume Genius’un Queen parçası da dizinin beğeni toplayan soundtracklerindendir.

The Cure – Pictures of You

Efsanevi bir alternatif rock grubu olan ve 80’lere damga vuran The Cure imzalı Pictures of You da dizinin ilk sezonunun 7. bölümünü süslüyor.

Alabama Shakes – Sound & Color

Mr. Robot dizisinin ilk sezonunu Alabama Shakes’in Sound & Color şarkısıyla sonlandırıyoruz.

Les Deux Love Orchestra – The Moth & the Flame

İkinci sezonunun 12. bölümünü süsleyen Les Deux Love Orchestra imzası taşıyan The Moth & the Flame parçası da dizinin sevilen müziklerinden bir tanesidir.

Dusty Springfield – You Don’t Have to Say You Love Me

60’lı ve 80’li yılların beğenilen pop şarkıcılarından Dusty Springfield’ın You Don’t Have to Say You Love Me şarkısı da Mr. Robot dizisinin ikinci sezon 3. bölümünü süslüyor.

I Monster – Daydream in Blue

Dizinin 2. sezonunu ve müzik listesini ise I Monster’ın olağanüstü parçası Daydream in Blue ile sonlandırıyoruz.

Mr. Robot Dizisi Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara Sorular

Mr. Robot Dizisi Hakkında Editör Yorumu ve Okuyuculara SorularBaşladığı ilk günden itibaren büyük bir merakla izlenen ve her bölümüyle izleyicileri şaşkına uğratan Mr. Robot, ikinci sezonuyla beklentileri tam olarak karşılamamış olsa da yeni sezonuyla bu durumu telafi edebilir gibi görünüyor. Efsanevi yapımlardan esinlenilerek oluşturulan bu başarılı yapım, konusunun yanı sıra oyuncularının da enfes performansıyla televizyon dünyasına adını altın harflerle yazdırıyor.

2015 yılında yayınlanan ilk bölümüyle geniş bir hayran kitlesine ulaşan ve günümüzün en başarılı dizilerinden biri haline gelen Mr. Robot dizisi hakkında sizlerin düşünceleri nelerdir?Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum