Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En İyi 22 Marvel Filmi (2020 Güncel Liste)

Beyin devrelerimizi yakan konularıyla ve müthiş oyuncu kadrosuyla karşımıza gelen, dünyanın en iyi bilim kurgu fabrikası Marvel Studios filmlerini sizler için listeledik.
En İyi 22 Marvel Filmi (2020 Güncel Liste)
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Adına bilgisayar oyunları, oyuncaklar, tişörtler ve daha birçok şey yapılan süper kahramanların yer aldığı Marvel evrenini sizlerle buluşturmak istedik. 2008 yılında ilk filmi ilze bizlerle buluşan Marvel Studios, görsel efekt konusunda sinema sektörünü şaha kaldırmış durumda. Hatta abartısız bu serileri izledikten sonra birçok bilim kurgu yapımı gözümüze batmaya başlıyorlar.

Hazırsanız çizgi romanlar ile başlayan, çizgi seriler ile devam eden ve sonrasında beyaz perdeye uyarlanmış, Marvel Studios imzalı birbirinden başarı filmlere gelin beraber göz atalım.

İşte vizyona girdiği tarihe göre sıralanmış filmlerimiz;

1 Iron Man

Iron ManIMDb Puanı: 7,9
Yapım Yılı: 2008

Son dönemlerin en çok konuşulan ve en zengin süper kahramanı Iron Man, hala konuşulmaya devam ediyor. Birçok süper güçlü karakterler gibi doğa üstü güçleri olmayan bu kahramanımız, kendi yaptığı zırh tasarımı ile uçabiliyor ve son derece havalı işler başarıyor. Gelelim bu zırhın doğum aşamasına ve maceranın başlangıcına…

Tony Stark, Stark adlı büyük bir şirketin sahibidir ve kendi ürettiği silahları satmaktadır. Ticaret için gittiği bir Doğu ülkesinde esir alınır ve ürettikleri silahların formülünü vermesi hatta bir adet prototip yapılması istenir. Silah ürettiği sanıldığı sırada kendi zırhını üretmektedir. Burada ise doktor ona yardım edecektir. Fakat büyük bir problem vardır kaçırılma sırasında kalbine şarapnel parçası sıçramış ve resmen aküyle ayakta kalmaktadır.

Günlerce düşünen Stark, buradan kaçmak için son derece zekice kurgulanmış plan yapar ve zırhın yapım aşamasına başlar. Bu büyük serüvenin başlangıcı bu hikayeyle başlamış olur. Aynı zamanda hikayenin kalitesi ve müthiş görsel efektler ile ilk filmini çeken Marvel Studios kendini tüm dünyaya kanıtlamıştır.

2 Iron Man 2

Iron Man 2IMDb Puanı: 7,0
Yapım Yılı: 2010

En az ilk filmi kadar sevilen, konuşulan Iron Man 2, tekrar tekrar izleyeceğiniz sıkı bir bilim kurgu filmi. Konusu, oyuncuları ve dudak uçuklatan sahneleri ile çoktan favori yapımlarımızdan biri haline gelmeyi başardı. Gelelim serinin ikinci filminin konusuna…

Ivan adındaki Rus asıllı bir adamın babası, Stark ailesi tarafından kandırıldığını düşünmektedir ve ölmeden önce son isteği intikamın alınmasıdır. Bu intikamı sırtlanacak tek kişi ise tabi ki oğlu Ivan’dır. O da babasının isteği üzerine son derece tehlikeli ve tek bir hamlesiyle önüne gelen her şeyi paramparça eden bir buluşa imza atacaktır. Çok geçmeden Iron Man’ın karşısına geçer ve ikili arasında nefes kesen mücadele başlar.

3 Kaptan Amerika: İlk Yenilmez

Kaptan Amerika: İlk YenilmezIMDb Puanı: 6,9
Yapım Yılı: 2011

Şüphesiz ki Yenilmezler ekibinin en yakışıklı üyesi olan Kaptan Amerika (Chris Evans), genç kızların sevgilisi haline gelmiş durumda. Serinin hikayesi ise bir süper kahramanın sıfırdan doğuş hikayesini anlatıyor. Sıkılmadan ve keyifle izleyeceğiniz bu yapımı izlemediyseniz göz atmanızı tavsiye ederiz.

Son derece çelimsiz, zayıf ve kısa boylu biri olan Steve, ülkesinin bir savaşa girmesi sonucu kendini siperlerde bulur. Burada birçok askere göre işe yaramaz olarak adlandırılır. Fakat cesaret konusunda neredeyse tüm askerlere kafa tutmaktadır. Bu dönemde ABD hükümeti, üzerinde çalıştığı bir deneyi bir an önce insan üzerinde denemek isterler. Amaçları bir süper kahraman yaratmaktır. Birçok askeri gözlemlemelerine rağmen cesaretinden ötürü Steve bu deneyde kullanılır ve serüven başlamış olur.

4 Thor

ThorIMDb Puanı: 8,0
Yapım Yılı: 2012

Diğer Marvel filmlerinin haricinde, başka bir dünyada geçen konusuyla ilgi çekmeyi başarıyor. Özellikle uzay ve bilim kurgu türünde harmanlanmış yapımları izlemekten zevk alıyorsanız bu seriyi izlemenizi tavsiye ederiz.

Gel gelelim konusuna; Asgard adlı bir gezegende yaşayan Thor, kral olan babası sonrasında krallığın başına geçecek kişidir. Fakat içten pazarlı ve son derece kurnaz olan üvey kardeşi Loki, bu duruma karşı koyup liderliği eline almak için ne gerekiyorsa yapacaktır.

Loki’nin de parmağının bulunduğu bir olaydan dolayı  Thor, dünyaya gönderilir. İşin daha kötüsü tüm güçleri elinden alınmıştır…

5 Yenilmezler

YenilmezlerIMDb Puanı: 8,0
Yapım Yılı: 2012

Herkesin merakla beklediği ve hak ettiği başarıyı hem IMDb puanı, hemde gişe ile elde eden Yenilmezler (Avengers), Marvel Studios’un imza attığı en iyi serilerden bir tanesi. Görsel efektler ile de birçok yapıma adeta ders vermeyi başarıyor.

Konusu fotoğraftan ve isminden az çok belli olsa da yine de birazda olsa bahsetmek istedik. Son derece büyük bir tehdit altında olan Dünya’yı korumak için savaşan Yenilmezler ekibinin hikayesini izliyoruz. Bu ekipte de Iron Man, Kaptan Amerika, Hulk ve Black Widow gibi kahramanlarımız yer alıyor.

6 Iron Man 3

Iron Man 3IMDb Puanı: 7,2
Yapım Yılı: 2013

Serinin maalesef ki son filmi olan Iron Man 3, nefessiz izleyeceğiniz dakikaları beraberinde getiriyor. Fakat son film olduğunu hatırladığımızda da buruk bir üzüntüye de kapılmıyor değiliz. Her şeye rağmen bu güzel dakikaları bize sunduğu için Iron Man ve çekim ekibine gönülden teşekkür ediyoruz.

Bu seride ise son zamanlarda psikolojik olarak çokta iyi olman ve sık sık panik ataklar geçiren Tony Stark’i izliyoruz. Bu sefer karşısında tüm dünyayı etkisi altına alan ve televizyon kanallarını hackleyip, ülkelere tehditler yağdıran Mandarin vardır. Üstün zekaya sahip kahramanımız ise hazırlamış olduğu onlarca zırh ile bu düşmanlara karşı savaş açacaktır.

7 Thor: Karanlık Dünya

Thor: Karanlık DünyaIMDb Puanı: 6,9
Yapım Yılı: 2013

İlk filmi ile oldukça fazla sayıya ulaşan hayran kitlesi gönüllerde taht kuran Thor, bu yapımla da beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Bu filmde de kardeşi Loki ve dünyalı sevgilisi yeniden eşlik ediyor.

İlk hikaye deadeta kendi ile savaşan Thor, bu sefer Dark Elves ile amansız bir mücadeleye giriyor. Fakat bu sefer işler bir öncekinden daha zor çünkü Asgard’a saldıran düşmanı aynı zamanda dünyayı da ele geçirmeye çalışıyor.

8 Kaptan Amerika: Kış Askeri

Kaptan Amerika: Kış AskeriIMDb Puanı: 7,7
Yapım Yılı: 2014

İlk filmde buz dağlarına çarpan uçağın pilotluğunu yapan Kaptan Amerika, yıllarca orada donmuş halde kalmıştır. Şans eseri bulunan bu araçtan sağ olarak çıkan Kaptan, uzun yıllar sonucu değişen dünya ve yakınlarının bir çoğunu kaybetmesi ile adeta yıkılır.

Psikolojik olarak kendiyle savaşan ve aynı zamanda onu öldürmeye çalışan bir düşman ile uğraşan kahramanımızı zor günler bekliyordur. Herşeyin bu kadar kötüye gittiği anda öğrendiği bir haber ise onu daha zor duruma sokacaktır. Kaptan’ı öldürmeye çalışan kişi son derece yakın bir arkadaşıdır.

9 Galaksinin Koruyucaları

Galaksinin KoruyucalarıIMDb Puanı: 8,0
Yapım Yılı: 2014

Gelelim serinin en eğlenceli, en komik karakterlerinin yer aldığı Galaksinin Koruyucuları filmine. Her biri birbirinden yetenekli aynı zamanda komik olan bu karakterler, çıktıkları bir yolda şans eseri ekip haline dönüşürler ve başlarına gelmeyen kalmaz.

Ustaca kullanılmış müzikleri, son derece ilginç senaryosu ve üstün görsel efektleri ile kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım. Ana karakterimiz Star-Lord’un çaldığı son derece önemli bir küre başına büyük dertler açacaktır. Bu küreyi çalması ile birlikte son derece tehlikeli olan bir çete peşine düşecektir. Bu macerada kahramanımıza Roket, Gamora, Drax ve Groot ona eşlik edecektir.

10 Yenilmezler: Ultron Çağı

Yenilmezler: Ultron ÇağıIMDb Puanı: 7,3
Yapım Yılı: 2015

Birçok işi birlikte başaran ve her ne kadar anlaşmazlıklar yaşasalar da yeniden yan yana oldukları Yenilmezler: Ultron Çağı, son derece etkileyici bir yapım. Kahramanlarımızın sırt sırta vererek dünyayı yok etmek isteyen bir düşmanı alt edişini izleyeceğimiz bu seri, izleyicileri tatmin etmeyi başarıyor.

Iron Man’ın zekası, Captan America’nın liderliği, Hulk’un gücü, Black Widow’un çevikliği ve tüm ekibin müthiş uyumu karşısında nasıl bir düşman dayanabilir ki?

11 Ant-Man

Ant-ManIMDb Puanı: 7,3
Yapım Yılı: 2015

Belki de Marvel evreninin en az konuşulan fakat en iyi güçlerinden birine sahip olan Ant-Man, adından da anlayacağınız üzere karınca kadar küçülebiliyor. Aynı zaman da binalar kadar büyüyebiliyor. Bunları ise son teknoloji ürünü olan kıyafeti ile başarmaktadır.

Bu hikayede de dünya tehdit altındadır ve kahramanımız elinden gelenin en iyisini yaparak bu olaya dur demek zorundadır. Bu görevi son derece kusursuz bir şekilde hallede ve insanların takdirini kazanır.

12 Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

Kaptan Amerika: Kahramanların SavaşıIMDb Puanı: 7,8
Yapım Yılı: 2016

Her ne kadar süper bir ekip olsalar da, birçok olaylarda şehirleri milyarlarca lira zarara sokuyorlar ve birçok insan suçsuz yere ölüyor. Bunun üzerine dünyanın birçok yerinde Yenilmezler’e karşı bir takım antipati oluşuyor. İnsanların ve hükümetin istediği artık devlet tarafından yönetilmeleridir..

Son derece havalı Tony Stark ve birkaç kişi bu olayı kabul ederler fakat Captan Amerika ve onunda yanında bulunan birkaç kişi özgür olmak isterler. Bu durum üstüne, ikiye ayrılan grup arasında akıl almaz bir mücadele başlar.

13 Doctor Strange

Doctor StrangeIMDb Puanı: 7,5
Yapım Yılı: 2016

Hiç süphesiz bu evrenin en soğukkanlı ve en zekilerinden biri olan Doctor Strange, zamanda yaptığı oynamalar ile beynimizi yakmaya devam ediyor. Son derece havalı ve kaliteli bir film izlemek isteyenler için 10da 10 seçim diyebiliriz.

Yaptığı büyük bir trafik kazasında ellerini kullanamamaya başlayan Strange, he parasız kalmıştır hemde psikolojik olarak kötü günler geçirmektedir. Mücadele etmekten pes etmeyen Doctor, felçe ramak kalan bir hastanın böylesine kötü durumdayken yürüyebildiğini öğrenir ve bunu nasıl yaptığını sormak için yanına gider. İşte tam bu sırada hayatını değiştiren olaylar ile karşı karşıya kalacaktır.

14 Galaksinin Koruyucuları 2

Galaksinin Koruyucuları 2IMDb Puanı: 7,6
Yapım Yılı: 2017

Serinin son filmi olan Galaksinin Koruyucuları 2, karşımıza çıktığı andan itibaren bizleri güldürmeyi başarıyor. Her ne kadar bu tarz filmlerde komedi sevmeyen insanlar olsa da, bu hikayeyi izledikten sonra fikirleri tamamen değişiyor. Eğlenceli karakterin nefes kesen maceraları izlemeye değer.

Konusu ise, kahramanlarımıza karşı amansız mücadele veren düşmanlarını içeriyor. Bu kez ekibimiz bir önceki seriye göre daha uyumlu ve birbirlerine karşı daha saygılılar.

15 Thor: Ragnarok

Thor: RagnarokIMDb Puanı: 7,9
Yapım Yılı: 2017

Thor’un ilk iki serisi oldukça ciddi ve başarılı bir yapımdı. Thor: Ragnarok’da ise bu olay çok farklı. Thor’u hatta Hulk’u bile son derece espirili bir şekilde izliyoruz. İnanması güç ama Hulk bile bambaşka biri olarak karşımıza geliyor.

Konusu ise oyuncular kadar eğlenceli. Thor başka bir gezegende mahsur kalıştır ve buradan kaçmak için Hulk’un yardım etmesi gerekmektedir. Fakat Hulk halinden bir hayli memnun tavırlar içerisindedir. Thor bir şekilde ülkesine döndüğünde ise birçok tehlikeyle karşı karşıya kalır ve tüm halkını korumak için var gücüyle savaşır.

16 Spider-Man: Eve Dönüş

Spider-Man: Eve DönüşIMDb Puanı: 7,4
Yapım Yılı: 2017

Spider-Man serisinin Marvel Studios’un üstlendiği ilk filmi olan Eve Dönüş’de başrolü genç oyuncu Tom Holland üstleniyor. Diğer örümcek adam filmlerinin aksine bu filmde halası oldukça genç ve güzel bir kadın. Aynı zamanda örümcek adam olma hikayesi benzer olsa da kendini keşfetmesi ve hikayenin kurgulanması daha eğlenceli diyebiliriz.

Seride kahramanımıza Iron Man tabi caizse abilik yapıyor ve koruması altına alıyor. Aynı zamanda sahip olduğu teknolojiler ile bir örümcek kostümü hazırlayıp, yıllardır tanıdığımız karaktere farklı bir soluk getiriyor.

17 Ant-Man and Wasp

Ant-Man and WaspIMDb Puanı: 7,1
Yapım Yılı: 2018

Ant-Man filminin devam serisi olan yapımda, kahramınımıza kadın karakter olan Wasp eşlik ediyor. Ant-Man karınca kadar küçülüp büyüyebiliyorken bu karakterde aynı özellikleri gerçekleştirebiliyor. Aralarında ki fark ise Wasp kanatları sayesinde uçabiliyor.

Bu seride ise Wasp’ın zamanın bükülmesi sayesinde kaybolan annesini arayan bu ikili aynı zamanda onlara savaş açan düşmanları ile başa çıkmak zorundadırlar. Fakat düşmanları oldukça dişlidir ve ellerinden geleni yapacaklardır. Ailecek izlemek isteyeceğiniz son derece eğlenceli ve tavsiye edeceğimiz bir kurguya sahip.

18 Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı

Yenilmezler: Sonsuzluk SavaşıIMDb Puanı: 8,5
Yapım Yılı: 2018

Yenilmezler serisinin son filminin ilk part olan Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı, Thanos adında son derece güçlü ve zeki bir düşmana karşı kahramanlarımızın savaşını anlatıyor. Bu karakterin amacı ise galakside ki tüm taşları toplayıp eline taktığı bir zırha yerleştirmek ve parmağını şıklatarak yeryüzünde ki tüm canlıların yarısından fazlasının ölümüne neden olmaktır.

Spoiler yemek istemiyorsanız, şimdi söyleyeceklerimi lütfen okumayın! Her ne kadar yenilmezler ekibi bu düşmana karşı savaşsa da ilk partta kaybederler ve Thanos canlıların birçoğunu adeta küle çevirir. Acaba ikinci filmde neler olacaktır.

19 Black Panther

Black PantherIMDb Puanı: 7,3
Yapım Yılı: 2018

Gel gelelim en çok konuşulan ve birçok kötü eleştiriye maruz kalan Black Panther filmine. Siyahi bir oyuncunun süper kahraman rolüyle beyaz perdeye uyarlanması ırkçı kesim tarafından oldukça fazla eleştirilmişti. Hatta IMDb puanı ve birçok mecrada bu durum tartışmalara neden olmuştu.

Filmin hikayesi ise son derece nefes kesiyor. Babasının ölümü üzerine krallığın başına geçecek olan Black Panther, başına gelecek birçok sıkıntılara karşı tek başına göğüs gerecektir. Kostümünde ki son teknoloji tasarımda, birçok konuda yardımına koşacaktır.

20 Kaptan Marvel

Kaptan MarvelIMDb Puanı: 6,9
Yapım Yılı: 2019

Açıkcası biz her ne kadar beğensekte, bu serinin fanları tarafından birçok kötü yoruma tabi tutulan Kaptan Marvel, IMDb’den detürüne göre düşük bir puan aldı. Bizce bunca şeyin söylenmesinin nedeni ise PR çalışmalarının diğer karakterlerde olduğu kadar başarılı yapılmamasıydı.

Kaptan Marvel’den bahsetmek gerekirse, bu zamana kadar beyaz perdeye uyarlanan en güçlü karakterlerden birisi. Hikayesi ve düşmanlara karşı vermiş olduğu mücadele ise bu yapımda anlatılıyor. Açıkcası izlenebilecek kalite de akıcılıkta bir kurguya sahip.

21 Spider-Man: Evden Uzakta

Spider-Man: Evden UzaktaIMDb Puanı: 7,5
Yapım Yılı: 2019

Marvel Studios’un çekimlerini üstlendiği ikinci Spider-Man filmi olan Far From Home (Evden Uzakta), akıl oyunları ustası olan bir düşman karşısında zafer kazanmaya çalışan kahramanımızın hikayesini ele alıyor. Bu nefes kesen hikaye izleyenleri oldukça etkilemeyi başarıyor.

Başrolü üstlenen Tom Holland, her sahneyi kendi çekmesi ve dublör istememesi ile birçok film yorumcusu tarafından takdir toplamıştı. Aynı zamanda sempatik tavırları ve espirili yaklaşımları ile Marvel’in en sevilen karakterlerinden biri olmayı çoktan başardı.

22 Yenilmezler: Son Oyun

Yenilmezler: Son OyunIMDb Puanı: 8,4
Yapım Yılı: 2019

Öncelikle henüz bu yapımı izlemeyenler lütfen bu filmin yorumunu okumasınlar. Çünkü birçok kilit nokta olan spoilerlar sinirlerinizi bozabilir. Yenilmezler serisinin son filmi olan ve birçoğumuzu bu konuda üzmeyi başaran Yenilmezler: Son Oyun, bize göre gelmiş geçmiş en başarılı görsel efektlere sahip bilim kurgu filmlerinin başını çekiyor.

Thanos’un canlılığın yarısından fazlasını yok etmesi üzerine Yenilmezler ekibinden de birçok isim aramızdan ayrılmışlardır. Sağ kalan ekibimizin amacı ise son derece zekice kurguladıkları planı uygulamak ve insanlığı yeniden kazanmaktır. Bakalım ekibimizi neler bekliyor.

Akılalmaz olayların konu alındığı Marvel filmleri, beğenileri kazanmaya ve bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Aynı zamanda büyük hayran kitlelerine ulaşmasına neden oluyor. Peki siz bu kahramanlardan hangisini seviyorsunuz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.