Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Peter Brandt Bitcoin Görünümünü Güncelledi: Yükseliş Bekliyor

Tanınmış kripto para tüccarı Peter Brandt, haftalardır düşen BTC’de yeni bir yükselişin yolda olduğunu tahmin ediyor. Detaylar haberde…
Peter Brandt Bitcoin Görünümünü Güncelledi: Yükseliş Bekliyor
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in halving olayına bir günden az süre kalmışken, yatırımcılar ilerleyen dönemde fiyat hareketlerinin nasıl şekilleneceğini merak ediyor. Tanınmış kripto para analistleri içerisinde yer alan Peter Brandt, BTC’den bundan sonraki sürece dair beklentisini paylaştı.

Brandt’a göre Bitcoin için ilerleyen dönemde güçlü bir yükseliş yaklaşıyor olabilir. Kripto para biriminin piyasa davranışlarını inceleyen analist, üç aşamalı bir model çizdi ve döngüsel doğası gereği bundan sonra fiyatın yükseleceğini tahmin etti.

Peter Brandt, BTC analizi
Kaynak: Paratic Piyasalar

Brandt’ın ipucu, kripto para piyasasının artan oynaklık ve belirsizlik yaşadığı ve Bitcoin’in fiyat düşüşleri yaşadığı bir dönemde geldi. Analistin önerdiği gibi büyük bir fiyat hareketi potansiyeli, Bitcoin’in fiyat gidişatına ilişkin merakı artırıyor.

Tarihsel olarak Bitcoin’de büyük artışlar getirmiş bir diğer olay ise halving olmakta. Yarılanma olayının önümüzdeki saatlerde gerçekleşmesi bekleniyor. Halving, yeni blok madenciliğinin ödülünü azaltır ve yeni Bitcoin’lerin yaratılma hızını etkili bir şekilde azaltır. Bu olay daha önce talebin artmasına ve bunu takiben fiyat artışına yol açmıştı.

Halving olayına sayılı saatler kala BTC 65.000 dolar seviyesinde işlem görüyor. Kripto para birimi Mart ayında 73.700 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.